Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Jarosław, gm. Radymno
Była sekretarz zwolniła się, ale pracuje. Wracamy do sprawy urzędniczki złapanej na jeździe na podwójnym gazie
Po ponad półtora roku domykamy sprawę złapanej na jeździe na podwójnym gazie sekretarz gminy Radymno. Skazana prawomocnym wyrokiem urzędniczka złożyła wypowiedzenie, co uchroniło ją przed zwolnieniem w trybie art. 6 o pracownikach samorządowych. Była już sekretarz obowiązków nie pełni, jest za to w gminie zatrudniona, jak podał wójt Bogdan Szylar „na pomocniczym stanowisku o charakterze techniczno-administracyjnym”.
Była sekretarz zwolniła się, ale pracuje. Wracamy do sprawy urzędniczki złapanej na jeździe na podwójnym gazie
fot. Bartłomiej Pacek

Kobieta, pełniąca wówczas funkcję sekretarza gminy, została zatrzymana podczas akcji „Trzeźwy Poranek” 19 listopada 2018 r. Policyjne badanie wykazało, że miała 0,8 promila alkoholu w organizmie. Policja zabrała jej prawo jazdy, kobieta trafiła też przed sąd. Ten wydał wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata oraz zasądził 7 tys. zł różnych kar, a także opłacenie kosztów postępowania sądowego.

 

W urzędzie nie wiedzieli... i nie powinni wiedzieć

Wyrok uprawomocnił się 4 października ubiegłego roku, ale dopiero w drugiej połowie marca bieżącego roku pojawiły się sygnały, że w sprawie skazanej sekretarz cokolwiek się dzieje. A dziać miałoby się w oparciu o (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
22 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Gość 37.248.208.201 28.05.2020

Ludzie z wyrokiem sądu w tej gminie mają pierwszeństwo a bez wyroku zwalniani są bez przyczyny tylko dlatego że komuś nie odpowiadają. Pozdrowienia dla Pana Wójta. Pani sekretarz dalej guru, wyrok, praca w gminie, jest moc, 

user
Gość 37.248.208.201 28.05.2020

Szok 

user
nie zlodziejom 77.111.247.197 28.05.2020

Dla przypominenia: pan wójt był działaczem i radnym powiatowym z ramienia Platformy Obywatelskiej!!! Przewodniczący Rady funkcjonariuszem PZPR!!!

user
blus 89.230.69.144 12:27:25 31-05-2020

PSL a nie po tylko ze usmiechna sie w strone pis i wraz z kosciolem ustawia swoich na stolkach. Zdarzylo sie nawet ze bez konkursu mozna zostac kierownikiem 2 referatow a teraz awansowac ....

no coz jak sie ma wója ksiedza ZIBI S. to mozna wszystko ...

user
asas 83.31.143.33 29.05.2020

Dajcie kobiecie spokój. Hieny. Nie jest sekretarzem. Ma prawo być na innym nieurzędniczym stanowisku. 

user
jony 94.42.136.69 29.05.2020

ludziska od razu najlepiej byście ukamienowali ją, a w takiej Anglii dozwolona ilość by to była, no tak ale UK nie jest już w unii gdzie ślimak to ryba......dobra zawiniła, ale ma z głodu umrzeć???

user
Wojtek 83.31.124.96 22:41:20 30-05-2020
Niech pije więcej i siada za kółko . Może jak kogoś zabije to się ockniesz człowieku.
user
Gosc 46.174.214.4 29.05.2020

Tak wygląda "prawo i sprawiedliwość" w gminie Radymno! Szkoda mi kobiety bo ma dużą wiedze - pracowała wiele lat na stanowisku sekretarz ! Gdyby ktoś w tej gminie mógł ją zastąpić to już dawno by jej nie było w urzędzie! Jakoś że sp Ryszardem Brodą nie mieli sentymentów! 

user
Kolo 188.114.88.154 09:34:17 19-06-2020

Niestety kobiecie kobieta zaliczyła wpadkę, ale wiedzę ma nie  mała, dajcie jej spokój zostało jej nie wiele do emerytury. 

I uważajcie bo los bywa okrutny a każdy z nas nie jest ideałem.

user
Czytelnik 5.173.33.172 29.05.2020

Ciekawe, kto taki pracuje w gminie z wyrokiem ,czy tylko napisane aby napisać. Poczytajcie co ustawa mówi na temat zatrudniania, Wójt ma prawo zatrudnić na takim stanowisku, trochę więcej zrozumienia z waszej  strony i szanowania bliźniego. Na rok przed emeryturą wyrzucić ? 

user
Ja 188.114.89.11 29.05.2020

Niech "pan redaktor" opisze lepiej nowe zwyczaje pogrzebowe w rodzinie, a odczepi się od tej kobiety, która nigdy nikomu nic złego nie zrobiła.

user
Hiena dziennikarska 81.161.192.177 29.05.2020

Niech nam szanowny autor artykułu wyjaśni na czym polega "domykanie sprawy"?  Już sam tytuł sugeruje, że osoba, która sama zwolniła się z pracy, bo miała promile alkoholu ( chyba w wydychanym powietrzu, a nie w organizmie, co może dowieść badanie krwi) nie powinna w ogóle pracować. Bo jak można się zwolnić z pracy i pracować, to się nie mieści w głowie autora artykułu. Tak, ta pani złamała przepisy, ale czy w z tego powodu trzeba ją napiętnować i odesłać do niebytu? Pan autor oczywiście jest kryształowy i nigdy nie popełnił żadnego błędu, więc ma moralne prawo pastwić się nad kimś, kto złamał prawo i "domyka" sprawę. Poczucie bycia czwartą władzą, jakoś nie robi na mnie pozytywnego wrażenia. To tak jak z katalizatorem. Wchodzi do akcji, przyśpiesza jej działanie i stoi z boku, udając że nie ma z tym nic wspólnego. 

user
waldemar 5.173.81.100 29.05.2020

Jan F był  w pzpr?

user
Gosc 46.174.214.4 29.05.2020

Brawo dla Pana Redaktora że piszę o niewygodnych sprawach w gminie Radymno ! Taka jest jego rola gdyby nie on zamietli by tą sprawą pod dywan i nikt by

user
Gość 31.128.16.227 29.05.2020

Kobieta ma ogromną wiedzę i umiejętności musi tam być ponieważ zginą bez niej m@dra i jedna z niewielu która ma kulturę dla stron.smutne, że tak się stało ale wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. 

PS. Czytelnik

Zrozumienia? Zależy dla kogo ale 80% pracowników łącznie z Wojtem nie wiedzą co znaczy to słowo, proszę napisz definicje napewno czytają może czegos się nauczą.


user
Wojtek 83.31.124.96 22:39:44 30-05-2020

Nie ma przyzwolenia do jazdy po pijaku i kropka . Nie ma też ludzi niezastąpionych i tyle.

user
Urzędnik 193.242.142.192 30.05.2020

Urzędnik, a zwłaszcza sekretarz gminy powinien mieć nieposzlakowaną opinię i dawać dobry przykład.

user
NN 95.40.239.138 31.05.2020

Niech autor tego gniota opisze lepiej sposób prowadzenia robót przy ulicy Jana Pawła II w Radymnie za panowania w Radzie Miasta obecnego Przewodniczącego, gehennie mieszkańców nie widać końca. Jak widać  po  treści jego pisaniny, ciągłe ataki na Gminę Radymno i Wójta Szylara, są jego siłą motoryczną, która trzyma go przy życiu. Sposób w jaki Pan Szylar zachował się  w stosunku do byłej Pani Sekretarz, świadczy o jego mądrości, dobroci i wielkim sercu. Swoją napastliwą pisaniną, autor komentowanego artykułu potrafi tylko niszczyć ludzi i narażać ich na niepotrzebne  cierpienie. Proszę pamiętać pac...anie, że kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

user
Pp 217.97.167.1 21:58:03 03-06-2020
Brawo 
user
Gość 31.128.16.45 31.05.2020

Swoją drogą, czy takie nagminne interesowanie się osobą przez tak długi czas, która nie jest już sekretarzem a więc osobą publiczną nie nosi znamion z pogranicza hejtu i nękania ? nie mówiąc już o zwykłej ludzkiej nieprzyzwoitości. Tak jak pisze poprzednik w swojej wypowiedzi na forum, małe zainteresowanie sprawami miasta to nie przypadkiem dlatego, że istnieje zbieżność nazwisk i nie tylko ?

user
waldemar 5.173.56.46 14:42:27 31-05-2020

to prawda niech pac napisze jak wyglada remont JP i przyleglych  ,jakie sa trudnosci ,pewnie papa nie kazał?

user
Pp 217.97.167.1 21:56:37 03-06-2020

Brawo 

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium