Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Przemyśl
Szrot obok „Nadziei”. Złapać i przykładnie ukarać!
Wokół ogródków działkowych „Nadzieja”, zlokalizowanych na Szańcach w Przemyślu, ktoś urządził sobie... szrot. W rowach znaleźć można przede wszystkim plastikowe elementy najprawdopodobniej „rozbieranych” samochodów. Ten ktoś może mieć z tego powodu ogromne nieprzyjemności, teren jest bowiem elementem Twierdzy Przemyśl, wpisanej na listę Pomników Historii.
Prezes Ogródków Działkowych „Nadzieja” Adam Sało wydobył w przydrożnego rowu samochodową lampę. Takich „kwiatków” jest tam znacznie więcej.
fot. Mariusz Godos
Prezes Ogródków Działkowych „Nadzieja” Adam Sało wydobył w przydrożnego rowu samochodową lampę. Takich „kwiatków” jest tam znacznie więcej.

Działkowicze zainteresowali problemem kilka instytucji. Zawiadomiona została policja, Straż Miejska w Przemyślu czy Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl. – Od miesiąca obserwujemy wyrzucanie plastikowych elementów do przydrożnych rowów. I to w kilku miejscach. Zgłaszają to do mnie działkowicze. Wcześniej nie było z tym problemów. Najwyraźniej  ktoś zrobił sobie tutaj, na uboczu, samochodowy szrot – powiedział prezes „Nadziei” Adam Sało (...)

Z działkowiczami spotkała się Karolina Marciniak ze Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl.
fot. Mariusz Godos
Z działkowiczami spotkała się Karolina Marciniak ze Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ryszarddurman 31.183.170.187 01.06.2020

W Przemyślu , sygnał tego typu nie powoduje żadnej reakcji władz czy służb odpowiedzialnych za porządek w mieście , szczególnie chodzi właśnie o tereny obok ogródków działkowych.Mandaty , ostatnio mówi się o foto -pułapkach a wystarczy ustawić duże pojemniki , typu KP-7 ewentualnie raz w miesiącu objazd w wyznaczonym dniu i godzinie samochodem i za drobną opłatą odbiór odpadów.Nie każdy ma swój samochód , by wywozić je na składowisko i wyrzucane są do rowów , w niekoszone brzegi Sanu i bardzo często wprost do wody.

user
ja - naiwny 185.25.123.130 00:36:28 02-06-2020

W lutym zgłosiłem przemyskiej straży miejskiej wysypisko butelek i innego syfu na Werkach nieopodal osiedla Rycerskie. Podałem im dokładne namiary, ponoć wysłali tam patrol, który ponoć stertę syfu zlokalizował. I co? I goowno, Nic się przez ponad 3 miechy nie zmieniło w ww. kwestii. Butelki jak leżały, tak leżą nadal. Oczywiście wtedy gdy zgłaszałem ów problem gazetka zwana ŻYCIEM PODKARPOCKIM piała z zachwytu jak to pod nadzorem SM więźniowie (ups, sorry, osadzeni) pięknie sprzątają nadsańskie brzegi. A ja naiwny uwierzyłem w te brednie, któregoś z pismaków i myślałem, że tak po prostu, po ludzku uda mi się przyczynić do wysprzątania kawałka Przemyśla.

user
gosc 195.136.178.82 01.06.2020

A gdzie policja? .... na pacyfikacji demonstracji przedsiębiorców w Warszawie!

user
ja - naiwny 185.25.123.130 02.06.2020
Ten artykuł może co najwyżej spłoszyć mendę, która robi syf.  Oczywiście menda będzie syf robiła kawałek dalej bojąc się, że na tym terenie są zainstalowane fotopułapki.  Lepiej dla całej sprawy szanowni działkowicze i f-sze SM byłoby najpierw te ponoć przez Straż Miejską na stanie posiadane fotopułapki rozstawić w zaśmiecanym terenie, złapać mendę a na koniec pisać artykuł piętnujący parcha. A tak spaliliście sprawę.
user
kapus 5.173.32.187 09:09:34 02-06-2020

menda.....sucha menda

nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium