Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 216/2020, Poniedziałek 3 sierpnia 2020 r., Lidii i Augusta
Opublikowano
Przemyśl
Rehabilitacja znika z ośrodka przy Kapitulnej 4
Prowadzona od ponad 20 lat przychodnia rehabilitacyjna dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej znika ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Przemyślu. Wynika to z konieczności realizowania przez Wojewódzki Szpital im. św. o. Pio w Przemyślu planu naprawczego, narzuconego w związku z otrzymaniem kredytu restrukturyzacyjnego z Banku Gospodarstwa Krajowego. – Jako szpital jesteśmy gotowi pomóc dyrekcji ośrodka w organizacji miejsca, gdzie będzie prowadzona rehabilitacja uczniów – zapewnia B. Stawarz.
Przychodnia zapewniała dostęp do profesjonalnego sprzętu i specjalistów z zakresu rehabilitacji. Korzystało z niej około 30 dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, ale także pacjenci z zewnątrz.
fot. Mariusz Godos
Przychodnia zapewniała dostęp do profesjonalnego sprzętu i specjalistów z zakresu rehabilitacji. Korzystało z niej około 30 dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, ale także pacjenci z zewnątrz.

Specjalistyczną rehabilitację zapewniali wychowankom pracownicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, który był częścią placówki na Monte Cassino. Fakt, że mieścił się w budynku ośrodka przy ulicy Kapitulnej 4 był dużym udogodnieniem zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
15 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
żałosne 185.18.133.88 27.05.2020

Ale biznes,znów co dobrze funkcjonuje ZNIKA,jak szpital"wojskowy"ale takie pewnie były warunki super kredytu

user
krzysiek 31.0.120.238 27.05.2020

Czyli - wszystko zlikwidować aby swoją d....ę uratować. A najlepiej Przemyśl zaorać. Tragedia!!!

user
Zatrwożony przemyski obserwator 46.134.122.211 27.05.2020

Należy się pytanie co w tym totalnie upadłym zadupiu jeszcze nie "zniknęło" i nie znika. Obserwuję jako mimo stosownego już wieku dokładny przemyski obserwator ten degradujący dawne miasto wojewódzkie proces totalnego upadku i nie widzę żadnych perespektyw rozwoju, Przemyśl upadł i już się nie podniesie. Wstyd że w tym konkretnym przypadku uderza w najmłodszych i najbardziej pokrzywdzonych dzieci ale i starych którzy też korzystali z zabiegów. Na resztę szkoda słów bo to boli obserwując ten proces degradacji już mieściny ale trwa to już od ponad 20 lat, najgorszy upadek rozpoczął się za rządów byłego już "gospodarza" zgrozo wolnego i królewskiego miasta Przemyśl, obecnie następuje proces tzw dogorywania, co mnie od lat boli i zatrważa. I należy jedynie odprawić mszę nie za  Miasto Arras a za mieścinę Przemyśl i nieustannie słuchać smętnego hejnału grającego larum dla  upadłego niestety dawnego może niezbyt prężnego ale jednak miasta, którego symbolem jest obecnie zardzewiałe monstrum czyli zabytek w postaci kolejowego mostu. 

user
Tadeusz 79.191.46.233 27.05.2020

Regionalne władze PiS powoli ale systematycznie przekształcają Przemyśl w miasto wirtualne.

Najciekawsze jest to,ze to co jest dobre i sprawdzone znika w pierwszej kolejności.

Tak zniknął szpital wojskowy a co w jego miejsce .

Organizacje kościelne pod pozorem działalnosci charytatywnej przejeli całe dobro materialne po szpitalu.

I naciekawsze to teraz miasto płaci za uzywanie pomieszczeń,które stanowiły własność miasta.

 A teraz zobaczmy co się dzieje z  Ośrodkiem wychowawczym przy Kapitulnej.

Otóż Osrodek ten graniczy bezpośrednio z terenami Kurii.

Kuria wykorzystując pisowskich bałwanów umocowanych przy korycie na szczeblu regionalnym powoli przyjmie na swoją własność cały Ośrodek  wychowawczy.

Wyprowadzenie rehabilitacji to pierwszy krok i bardzo szybko bedą nastepne.Dobro materialne Kurii zyska wspaniały dobrze utrzymany obiekt by prowadzić i tym razem "działalność harytatywną na rzecz oczywiście naszego miasta.

Przy przejęciu szpitala wojskowego wykorzystali lokalne płazy kietrujące w tym czasie miastem.

Teraz wykorzystają Szpital Wojewódzki,który dostał na warunkach komercyjnych pożyczkę z tym że spełni tylko jeden warunek.

 Warunkiem jest demontaż Osrodka Wychowawczego przy Kapitulnej.

To się powiedzie i miast jak zwykle zostanie z ręką w nocniku.


user
Nieprzewidujący przemyski obserwator 46.134.122.211 18:53:29 27-05-2020

Drogi mój jak zawsze adwersarzu Judo Tadeuszu naprawdę występujesz dzisiaj w roli  Proroka Tadeusza i wiesz napewno co stanie się z Ośrodkiem na Kapitulnej, co więcej wiesz że napewno przejmie to Kuria Przemyska itp proroctwa. Wiem że nielubisz Kościoła Katolickiego, to tak najdelikatniej, zawsze wietrzysz w  Kurii i szeroko pojętym kościele jedynie spiski, kłamstwo i grzech ale ale jako właśnie członek tego złego kościóła skąd czerpiesz nieziemską wiedzę o planach przejęcia tego Ośrodka przez Kurię i jakie są faktyczne plany i zamiary. Albo jesteś ukrytym prorokiem albo świeckim jasnowidzem tego nue wiem, nie mam takich okultystycznych cech, czego żałuję. A co do tego hospicjum po szpialu na Słowackiego, mój wszechwiedzący Judo, zastanów się co lepsze, zagospodarowanie w takiej formie czy lepiej kolejna ruina w zrujnowanym Przemyślu. A może w przyszłości skorzystasz z usług tego hospicjum, w tym zapytaniu twoje proroctwa i jasnowidztwo mogą się przydać. Mimo wszystko pozdrawiam. 

user
Ja 188.146.184.143 27.05.2020

Sukces goni sukces. 

user
Olo 83.31.185.233 27.05.2020

Miasto bez perspektywy masa lokali wzdluz glownych ulic do wynajęcia :/ tylko komu? Nikt tu nie chce inwestować:/

user
mmm 79.191.74.112 27.05.2020
ale te przechodnie do rehabilitacji sa wysmienicie polozone jak nie na Basztowej to na Popieluszki, wiec jak babinka wyjdzie na Basztowa to jest prawie zdrowa. 
user
Rozczarowana Przemyślanka 185.25.123.200 28.05.2020

Ja tego nie mogę zrozumieć dlaczego zamyka się oddziały rehabilitacji w dobie kiedy trzeba na zabiegi czekać po pół roku aby żyć i funkcjonować w miarę normalnie. To miejsce dawali wielu dzieciom szanse na rozwój ruchowy i zmniejszało ich ból ten ośrodek tak bardzo był potrzebny przedewszystkim dzieciom. Osobiscie jestem mama dwójki dzieci które dzięki pomocy wspaniałych ludzi którzy tam pracowali mogą swobodnie się poruszać po zabiegach w tym ośrodku. Jedno z nich miało poważne problemy z chodzeniem grodzila jej operacja która się nie odbyła bo pracownicy fizjoterapeuci i masażyści stanęli na jej drodze i włożyli mnóstwo swojego serca aby ja postawić na nogi dziecko jest tak mocno emocjonalnie przywiązane do tego miejsca ze nie jestem w stanie wytłumaczyć po 5 latach ciągłej rehabilitacji ze ona już tam nie wróci!!! Ona bardzo boi się lekarzy nowych ludzi którzy maja znia współpracować. Tam czuła się na tyle bezpiecznie i z radością dawała się rehabilitować ( tak były inne ośrodki które nie dały poczucia bezpieczeństwa dziecku bo ono ma się w takim miejscu czuć bezpieczne) DROGI PANIE PREZYDECIE CZY W PANA RĘKACH NIE MA ŻADNEJ WŁADZY ABY ZAPOBIEDZ TAKIEMU DZIAŁANIU !! CZY AŻ TAK TRUDNO ZOSTAWIĆ JEDEN OŚRODEK POMOCY REHABILITACYJNEJ DZIECIOM NIE RAZ BYŁAM ŚWIADKIEM ŁEZ I BÓLU REHABILITOWANYCH DZIECI ALE KIEDY KOŃCZYŁA SIĘ SERIA PRAGNĘŁY POWRÓCIĆ TAM ABY NADAL POPRAWIAĆ STAN ZDROWIA. 

ZABRALIŚCIE  DZIECIOM TO CO DAWAŁO IM NADZIEJE!!!! 

LUDZIE NA „stołkach „ OPAMIĘTAJCIE SIĘ SOBIE KIESZENIE NAPYCHACIE CUDZA KRZYWDA WSTYD I HAŃBA 

user
Mi 185.38.225.7 09:13:04 29-05-2020
Tylko pytanie, czy p. Prezydent o tym wiedział. Przychodnia obecnie podlega pod szpital a szpital pod Marszałka, no i tak.... :(
user
Mi 185.38.225.7 29.05.2020

Ciekawe jakie jeszcze niespodzianki zawiera plan restrukturyzacyjny...

user
obserwator przemyski 91.246.69.66 29.05.2020

A związek zawodowy rehabilitantów tam chyba też działał. Co zrobił by pomóc oprócz namieszania w urzędach i gazetach. Nic nie było o tym słychać że związkowi na tym zależy.

user
ZZ 213.146.62.225 23:59:45 09-06-2020

Prosze powstrzymac sie z bezpodstawnymi  oskarzeniami  pod adresem Zwiazku Zawodowego i nie zapominać,  że są to pomówienia a adres IP jest do ustalenia przez stosowne instytucje.

user
do ZZ 91.246.69.66 14:32:59 15-06-2020

Ej....ZZ  - a cóż to za straszenie jakimś IP  ?   I co z tego  ? Każdy może wyrazić swoje zdanie tak jak mu pasuje a to, że ktoś zwrócił uwagę że związek nic w tym kierunku nie zrobił to jedynie napisał prawdę. , również moim zdaniem  samo robienie wokół siebie aury, udawanie robienia czegokolwiek niczego dobrego nie przyniosło tej przychodni. Skopałeś pan cała sprawę i to na całej linii. Zamiast zarozumialstwa weź się gościu ZZ może wreszcie za uczciwą robotę bo samo noszenie teczki i prężenie klaty nie świadczy o niczym, szczególnie w tym przypadku. Moja kuzynka została bez pomocy, jej dziecko nie ma teraz tak potrzebnej rehabilitacji więc weź pan nie p...

user