Życie Podkarpackie nr 21/2020 Życie Podkarpackie nr 21/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 154/2020, Wtorek 2 czerwca 2020 r., Erazma i Marianny
Opublikowano
Region
Plaga fałszywych praw jazdy
Strażnicy graniczni pełniący służbę w Korczowej i Barwinku, mimo restrykcji i obostrzeń w ruchu granicznym, wciąż ujawniają fałszywe prawa jazdy.
Plaga fałszywych praw jazdy
fot. serwis BiOSG

Zamknięcie większości przejść granicznych na Podkarpaciu z powodu pandemii wbrew pozorom nie wyeliminowało notowanej zazwyczaj przestępczości. Funkcjonariusze z Korczowej – jedynego czynnego aktualnie przejścia na granicy z Ukrainą – oraz strażnicy graniczni z Sanoka, kontrolujący w Barwinku ruch ze Słowacją, ciągle zatrzymują fałszywe dokumenty.  

W Barwinku, w trakcie kontroli 28-letniego obywatela Polski wjeżdżającego do Polski ze Słowacji  ujawnili podejrzane ukraińskie prawo jazdy. Mężczyzna podróżujący samochodem osobowym tłumaczył, że jest zawodowym kierowcą. Wnikliwa kontrola potwierdziła fałszerstwo dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami wszystkich kategorii. Wspomniany przyznał, że oszustwo miało na celu ominięcie obowiązkowej kwarantanny, a dokument kupił na Ukrainie przez internet. Został skierowany na obowiązkową kwarantannę, a po jej zakończeniu strażnicy graniczni będą kontynuować czynności w związku z oszustwem. Z kolei w Korczowej  od połowy marca  mundurowi ujawnili już kilkanaście fałszywych dokumentów. Głównie były to prawa jazdy wykorzystywane przez obywateli Ukrainy, część z nich zamierzała pracować w Polsce jako zawodowi kierowcy. Funkcjonariusze ujawnili również m.in. 3 fałszywe dowody rejestracyjne oraz 2 zaświadczenia ADR uprawniające do przewozu materiałów niebezpiecznych.

Zgodnie z prawem w takich przypadkach wszczynane są postępowania karne, a osoby posługujące się fałszywymi dokumentami zawracane na Ukrainę.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Franek 185.38.225.4 24.05.2020

Powinni być jeszcze karani za usiłowanie dokonania zabójstwa na drodze, bo to jeżdżące bomby z opóźnionym zapłonem.

nr 21/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium