Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 155/2020, Środa 3 czerwca 2020 r., Leszka i Kłotyldy
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Idealny fotel do salonu
Wybierając nowy fotel do salonu, powinieneś skupić się zarówno na wyglądzie mebla, jak i tym, żeby zapewnił odpowiednią wygodę. Chociaż czasami trudno pogodzić te dwie rzeczy, bo wiele foteli jest albo ładna i może stać się ozdobą wnętrza, albo wygodna, to z naszym poradnikiem uda ci się kupić model, który połączy obie powyższe zalety.
  1. Sprawdzony wybór - fotel uszak
  2. Popularne modele uszaków
  3. Jak dopasować fotel do swoich potrzeb?

Nie warto też oszczędzać na zakupie fotela, bo zazwyczaj droższe modele wykonane są z lepszych materiałów i przez długi czas zachowują swój początkowy wygląd. Tym samym z raz kupionego fotela będziesz mógł korzystać całymi latami.

Sprawdzony wybór - fotel uszak

Ze wszystkich rodzajów rodzajów foteli niesłabnącą od lat popularnością cieszą się fotele typu uszak, które pasują do różnych wnętrz. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które szukają praktycznego, a zarazem ładnego mebla. Dodatkowo fotele - w zależności od sposobu wykończenia - dostępne są w różnych cenach, dzięki czemu klienci mogą łatwo znaleźć coś na swoją kieszeń. Tego typu fotele dostępne są także z podnóżkami, co zapewni najwyższy poziom komfortu podczas odpoczynku. Zróżnicowana oferta kolorów pozwoli dopasować fotel uszak do każdego salonu, sypialni lub pokoju gościnnego. Popularne fotele uszaki można znaleźć między innymi w kolorze zielonym, żółtym, szarym i granatowym.

Popularne modele uszaków

Chociaż wiele osób kojarzy fotel uszak z meblem o standardowym kształcie, w ofercie sklepu internetowego z artykułami i wyposażeniem dla domów można znaleźć również inne modele:

  • uszak z dodatkowym podnóżkiem - idealny wybór dla osób, które mają na tyle miejsca, aby dostawić podnóżek, co zwiększy wygodę użytkowników,
  • fotel uszak na wysokich nogach - wyższe nogi pozwalają uzyskać lżejszy wygląd całego mebla,
  • rozkładany fotel typu uszak - mebel, który w razie potrzeby można rozłożyć na płasko,
  • fotel z opcją regulacji nachylenia oparcia - pozwala domownikom dopasować oparcie do własnych preferencji,
  • "uszak" typu "jajo" (Egg) - ma designerski kształt, który odmieni wystrój nawet najzwyklejszego wnętrza,
  • fotel uszak na biegunach - świetne połączenie tradycyjnego bujanego fotela z wygodą, jaką zapewniają modele z serii "uszak".

W przypadku większości foteli z tej serii nie da się niestety zdjąć pokrowca, co może utrudnić czyszczenie. Dlatego też warto z wyprzedzeniem zaopatrzyć się w środek do czyszczenia mebli. Chociaż wspomniane fotele są odporne na uszkodzenia, to z czasem możesz pomyśleć o zmianie wyglądu. Uszaki świetnie nadają się do ponownego obicia, dzięki czemu można zmienić kolor, a nawet typ materiału. Niektóre osoby podejmują się tego na własną rękę, jednak najlepsze efekty przyniesie oddanie fotela do renowacji specjaliście, który ma w tym doświadczenie.

Jak dopasować fotel do swoich potrzeb?

Decyzja o zakupie nowego fotela powinna być dokładnie przemyślana, aby mebel spełnił wszystkie twoje oczekiwania. Standardowy model z pewnością sprawdzi się w twoim salonie, ale rozważ również wybór fotela na biegunach lub typu "jajo". Możesz też kupić fotele do kilku pomieszczeń i do każdego z nich wstawić inny wariant. Fotel uszak zapewni ci wygodę podczas lektury, oglądania filmów, czytania gazet lub po prostu pozwoli posiedzieć w wygodnych warunkach po ciężkim dniu. Obecnie coraz więcej klientów decyduje się na niestandardowe połączenia w kwestii zestawienia kolorów mebli, dlatego nie musisz zbytnio przejmować się dobieraniem koloru fotela do koloru kanapy lub innych elementów wyposażenia. Kupując go u sprawdzonego sprzedawcy, możesz zyskać pewność, że będzie to mebel najwyższej jakości.

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium