Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 155/2020, Środa 3 czerwca 2020 r., Leszka i Kłotyldy
Opublikowano
Przemyśl
Problemy z otwarciem ogródków letnich?
Prezydent Wojciech Bakun prosi konserwatora zabytków o złagodzenie wytycznych, aby ułatwić restauratorom ustawianie ogródków letnich. Beata Kot odpowiada, że do tej pory wpłynęło tylko 5 wniosków, z czego 3 uzyskały zgodę, a 2 są rozpatrywane.
Problemy z otwarciem ogródków letnich?
fot. Paweł Bugira

Od 18 maja bary i restauracje, po 2-miesięcznej przerwie, mogą otworzyć swoje drzwi dla klientów, jednak muszą przestrzegać dodatkowych rygorów sanitarnych. Po spełnieniu odpowiednich warunków, lokale mogą serwować posiłki także w środku, choć jeszcze niedawno sądzono, że będzie to dozwolone tylko w ogródkach.

„W ostatnim czasie zwracają się do mnie przemyscy (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Roch 94.254.194.212 22.05.2020

Znów włodarz coś sobie wyimaginował

user
czykins 79.191.74.207 00:33:32 23-05-2020

Drogi Rochu , ja znam temat i tu jest problem z panią konserwator , ona wie wszystko lepiej . Stwarza sztuczne problemy nie tylko branży gastronomicznej , popytaj inwestorów na mieście to ci potwierdzą . A prezydent to chyba dobrze że staje w obronie przemyskich przedsiębiorców . Ona chce skansen zrobić w centrum miasta . To stanowisko ją przerasta . Według mnie urzędnicy powinni być pomocni przedsiębiorcom a nie im przeszkadzać . Jej decyzje mogą komuś zrujnować życie . KONSERWATOR do odwołania .

user
viper 79.191.54.156 09:52:44 23-05-2020

Tak z ciekawości, na czym a polegać ten "skansen", który podobno chce zrobić pani konserwator? 

user
mk 91.193.208.156 00:02:26 27-05-2020

Coś  tym jest  , o czym pisze "czykins ' . Dlaczego tyle zabytków  w Polsce niszczeje ? Otóż okazuje się ,że wielu przypadkach  zakup   obiektów  zabytków   nawet przez bardzo bogatych ludzi  , staje sie koszmarem . Było kilkakrotnie  poruszany temat . Otóż gdy ruina  rozsypuje się z dnia  na dzień , to konserwator  tego  stara się nie widzieć / wiadomo,ze zaprzeczą , ale gdy znajdzie się inwestor , to zaraz  ma wizytę 'opiekuna "zabytków , który  od razu zaczyna :informować " jakie ma obowiązki . Np. jaki ma być rodzaj drzewa  do budowy stolarki  budowlanej , jaki kolor tynków , jak podłoga , nawet takie szczegóły jak rodzaj ułożenia parkietów  w pomieszczeniach. Ale to jeszcze nic w porównaniu gdy pani konserwator mówi , jakie maja być  nasadzenia drzew , krzewów , kwiatów .. potem kolor i rodzaj  ogrodzenia. I to ciągłe "informowanie " , które tak naprawdę jest straszeniem , jakie to grożą konsekwencje  karne.   za niedbanie o właściwy stan "zabytku , " jakby wcześniej nie widział w jakim stanie się znajdował..Także lepiej   jeśli się komuś majętnemu podoba jakiś obiekt zabytkowy  zbudować mniej czy bardziej wierna replikę , takiego obiektu i ma wtedy konserwatora z "głowy". 

user
102.69.228.78 25.05.2020

Purchase healthcare research paper services and healthcare coursework writing services since students find help when they visit Healthcare Essay Writing Services

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium