Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Region
Więcej wsparcia, mniej oskarżeń – apelują biskupi
Biskupi metropolii przemyskiej zdecydowanie potępiają osądy i represje wyrażane wobec chorych na koronawirusa oraz personelu medycznego. Stwierdzają też, że wiele głosów krytyki ma niewiele wspólnego z budowaniem jedności.
Oprócz ordynariusza przemyskiego abpa Adama Szala (na zdjęciu), list podpisali: bp Jan Wątroba z Rzeszowa i bp Marian Rojek z Zamościa.
fot. Paweł Bugira
Oprócz ordynariusza przemyskiego abpa Adama Szala (na zdjęciu), list podpisali: bp Jan Wątroba z Rzeszowa i bp Marian Rojek z Zamościa.

Apel wystosowali biskupi z trzech diecezji: abp Adam Szal z Przemyśla, bp Jan Wątroba z Rzeszowa i bp Marian Rojek z Zamościa. Biskupi zauważają, że w czasie epidemii wiele osób i instytucji ofiarnie służy ludzkiemu życiu, wymieniając przede wszystkim personel medyczny, a także inne służby mundurowe.  

Hierarchowie doceniają również (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
Szanowni Państwo,
wokół tematu koronawirusa pojawia się wiele plotek. Do nas również docierają różne informacje, które staramy się weryfikować i potwierdzić oficjalnie albo nieoficjalnie, ale z niemal 100-procentową pewnością. Nie jest to niestety łatwe i zależne od nas. Natomiast nie będziemy pisać tekstów opartych na „ktoś coś powiedział”, bo to jedynie rodzi niepotrzebny chaos i panikę. A teraz potrzebne są spokój i przestrzeganie zasad. Niczego nie ukrywamy i o wszystkim będziemy RZETELNIE informować!
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy pod artykułami, mimo to prosimy serdecznie o powstrzymanie się od powielania w nich pogłosek. Bądźmy odpowiedzialni! Prosimy naszych Czytelników również o to, by polegali jedynie na ZWERYFIKOWANYCH informacjach.
Redakcja
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Radical News 94.40.75.201 15.05.2020

''Prosimy środowiska naukowe o czujność. Aby terapie wykorzystywane w leczeniu były promowane uczciwie dla wspólnego dobra z dołożeniem wszelkich starań dla zapobieżenia sytuacji w której niegodziwe interesy mogły by wpłynąć na decyzję rządzących i organów międzynarodowych, Nie rozsądne jest potępianie środków zaradczych, które okazały się skuteczne, a często niedrogie tylko dlatego by uprzywilejować formy leczenia lub szczepionki, które nie są równie dobre, lecz gwarantują firmą farmaceutycznym znacznie większe zyski, a tym samym zwiększają wydatki publiczne na służbę zdrowia. Przypominam też, że jako duszpasterze, że przyjmowanie przez katolików szczepionek w których stosowany jest materiał pochodzący od dzieci nienarodzonych poddanych aborcji jest niedopuszczalne z moralnego punktu widzenia''


YOUTUBE.COM - POLSKI BISKUP STANOWCZO O EPIDEMII

user
Radical News 94.40.75.201 20:38:47 15-05-2020

DIABELSKI OBŁĘD. SZCZEPIONKI Z ABORTOWANYCH DZIECI! - PCH24.PL


YOUTUBE.COM - SZCZEPIONKA NA KORONAWIRUSA NIE BĘDZIE BEZPIECZNA! LEKARKA Z KRAKOWA OSTZREGA WSZYSTKICH POLAKÓW!


STOP PRZYMUSOWEJ SZCZEPIONCE NA COVID - 19 - POLACY WSZYSCY NA PROTEST! - ODKRYWAMYZAKRYTE.COM

user
Radical News 94.40.75.201 20:45:55 15-05-2020

UWAGA !!! WAŻNY KOMUNIKAT !!!


Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19


Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.


ZOSTANWEGE.PL


KORONAWIRUS I DIETA: NAUKOWCY POLECAJĄ DIETĘ ROŚLINNĄ - ZDROWIE.RADIOZET.PL

user
Z sieci 81.161.203.152 16.05.2020

Nerwowy kalafior

 

Będąc młodą lekarką w czasie, kiedy ludzie stracili twarze, w mieście upadłej twierdzy, tuż przy wschodniej bramie zjednoczonej Europy, przez którą wpływają do kraju hektolitry spirytusu odkażającego, puknął w mój punkt dostępu sieciowego przychodni raz pacjent o wyglądzie fakira i z marszu wyrzekł tajemnicze słowa „Pani doktór, co ma pani do kalafiorów?”. Sięgnęłam do mojej wiedzy ukrytej w medycznych komnatach, lecz niczego nie znalazłam poza przepisem na maseczką kalafiorową na obrzęk ust po botoksie. Pacjent nie wyglądał medycznie zbyt zdrowo, usta miał spierzchnięte i obrzęki pod oczami, więc dedukując, nie był on na pewno zainteresowany maseczką kalafiorową. Kierując się lekarskim nosem zmuszona byłam zadać pacjentowi pytanie „A czemuż to pacjent pyta o jakieś kalafiory, wszak to niczemu niewinne warzywo, smaczne i zdrowe? A jak się je obtoczy w jajeczku to smakuje lepiej niż schaboszczak”. Na me słowa pacjent nagle zbladł, zrobił srogą minę i wykrzyknął ze złością „Pani doktór tym razem przesadziła pani na dobre. Jak można kalafiory obtaczać w jajku, wszak jaja kurze są śmiercionośne dla człowieka. A poza tym jak można zmuszać kury do ich znoszenia, wszak one się przy tym bardzo męczą, dla nich to dramat.” Uff, od czasu gdy miałam pacjenta, który twierdził, że dojenie krów jest równoznaczne z molestowaniem seksualnym i trąci zoofilią, spotkałam się z kolejnym zwierzolubem, który tym razem zhumanizował kury. Medycyna w takich przypadkach jest bezsilna, i żeby odwrócić uwagę od tematyki, która nie mieści się w „pale”, jak mówią policjanci, zadałam pacjentowi pytanie „Czemuż to pacjent ma taki marny wygląd? Te usta, podkowy … miałam powiedzieć ‘końskie’, ale ugryzłam się w język i dodałam … pod oczami. Ma pan jakiś problem?”. „Pani doktór, jestem zdrowy jak kokos, bo jestem weganinem, a wiadomo od połowy XX wieku, że tacy jak ja nie mogą chorować po rzodkiewce i brukwi popijanej wodą Zuber.” Mimo zapewnień o zdrowotności cielesnej, nie uwierzyłam pacjentowi, bo skąd u niego ten wybuch nerwów? Wszak jedząc rośliny, w tym buraki, człowiecza natura przeistacza się w ciepłą, cierpliwą i spokojną. Czyżby jakiś producent żywności sprzedając mu kotlety sojowe zapomniał na etykietce produktu dodać „Może zawierać białko zwierzęce, wieprzowe i drobiowe …”, a nasz chłopina ufając bezkrytycznie producentowi, wtranżolił kotlety z kawałkami kurczaka na obiad i stąd ta nerwowość. Trudno było mi uwierzyć, żeby pacjent nie wzmacniał się witaminą B12 wytworzoną przez genetycznie zmodyfikowanego mutanta - bakterię o nazwie Pseudomonas denitrificans, której produkcja pokrywa 80 % światowego zapotrzebowania na tę witaminę. Już miałam go o to zapytać, ale  wstrzymałam się z medycznym pytaniem, a nuż w jego mniemaniu bakteria to zwierzę, a od wytworów zwierzęcych pacjenci wege stronią, by nie skalać swego ciała i ducha. Załamałby się mój pacjent psychowegańsko i musiałabym go skierować do psychologa od spraw warzywniczych. Dalej drążyłam temat w swoich tunelach neuronowych. I przyszła mi myśl, że może pacjent po urodzeniu był karmiony mlekiem matki, i ono wyrządziło mu nie do naprawienia szkody neurologiczne? Niech się jednak martwią tym medyczne umysły na wyższych fotelach ginekologicznych. Zaleciłam pacjentowi wizytę u okulisty, jak otrzyma okulary, to może przynajmniej nie pomyli kotletów sojowych z tymi z zawartością zwierzęcego białka.

Coraz trudniejsze sprawy wpływają do mojej przychodni i zaprzątają mój medyczny umysł a moje młode gibkie ciało wciąż czeka na androgeniczne bioprądy. 

user
Wojciech 83.31.134.43 16.05.2020

Chyba nastepna mylna informacja.Ja sie nie spotkałem ze zła ocena pracy służb medycznych i pozostałych .Natomiast sam zauważyłem jak postapili hierarchowie Koscioła zamykajac się w pałacach i olewajac wiernych.Kościół to MY,a nie biskupi.żaden z was nie miał odwagi powiedziec" nie "gdy wprowadzano zamykanie Kosciołów.Nie dorośliscie do piet Kardynałowi Wyszyńskiemu.

user
Tadeusz 79.191.66.93 16.05.2020

A właściwie to czemu służy ten artykuł.

W naszym regionie na szczęście nikt nie stosuje żadnych represji tak w stosunku do chorych jak też do całego personelu medycznego który ja osobiście podziwiam za zaangażowanie w bitwie o zdrowie zwyczajnych prostych ludzi których dotkneło to niesczęście.


Natomiast nic dobrego nie można powiedzieć o osobach duchownych w tym okresie zagrożenia.

Wdzięczni jesteśmy kurii za wirtualną pomoc materialną  i finansową dla naszego szpitala  tak ładnie opisaną w naszej prasie.

Wdzięczni jesteśmy za to ,ze się pochowali jak szczury w swoich willach i pałacach zamiast znaleźć sie bezposrednio z wiernymi jak to czynili  pasterze  opisani w bibliach.

Wdzięczni jesteśmy za pomoc duchową,którą świadczyli na każdym kroku szczególnie tym potrzebującym.

Wychodzi na to,ze Kościół w mniemaniu duchownych to tylko budynek gdzie gromadzi się kasę od owieczek.Zapewne otwary zostanie bardzo szybko i pierwszy zastrzyk to będą komunie

user
kasander 89.68.175.84 16.05.2020

"...Nie Bóg stworzył człowieka, tylko człowiek Boga.." -
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,7752/q,Nie.Bog.stworzyl.czlowieka.tylko.czlowiek.Boga

user
darek 85.89.174.188 10:23:39 17-05-2020
Bóg to wymysł chętnych na władzę i kasę. Ciemny lud wystarczy przestraszyć, sterroryzować, a potem dać alternatywę religijną... obowiązek wyznania, lub stryczek
user
nick 81.161.203.152 11:39:59 17-05-2020

Takim bogiem więc był Hitler, Stalin i wielu innych dyktatorów, którzy mieli swoich wyznawców i karali tych, którzy mieli odmienne od nich zdanie. A dziś nie ma takich osób? 

user
gosc 195.136.178.82 16.05.2020

To może biskupi wesprą protestujących dzisiaj w Warszawie przedsiębiorców skoro o wsparcie apelują?

user
dailynewsscoop 157.43.3.23 17.05.2020
Halaman penutupan situs IndoXXI yang populer mengundang kekecewaan dari internet netizen di media sosial mereka. Ini Tarif Yang Lumayan Normal Mengingat Festival Ini Biasanya Menawarkan Beragam Film Dari Film Lama Dan Klasik Hingga Film Terbaru. Bahkan acara film mendatang yang diputar di bioscope, https: //dailynewsscoop.com/indoxxi-stream-movies-tvshows-online/ mulai dua hari kemudian akan ada versi movie film super cam.
user
Miecio 81.161.203.98 17.05.2020

Więcej wsparcia co łaska apelują 

user
Putlocker 103.195.202.74 05.06.2020

Read extra: Putlocker


Putlocker is having the biggest database of films and TV shows episodes. This internet site is similar to the Putlocker. Also, it's going to in no way disappoint you in case of films and TV suggests. Its a wonderful competitor for Putlocker. It has a couple of genres like action, drama, romance, and many others. To be picked by using the user. Not only the genres, it also affords the movies from various international locations too. This website is genuinely very maintained, and you can take a look at out the present day updates too. A person can also discover the preceding years movies as much as the year 2000. Use this website at no cost as the notable <a href="https://putlocker-website.online/">putlocker</a> alternatives.

user
putlocker 103.195.202.74 05.06.2020

Read extra: Putlocker


Putlocker is having the biggest database of films and TV shows episodes.  This internet site is similar to the Putlocker.  Also, it's going to in no way disappoint you in case of films and TV suggests.  Its a wonderful competitor for Putlocker.  It has a couple of genres like action, drama, romance, and many others.  To be picked by using the user.  Not only the genres, it also affords the movies from various international locations too.  This website is genuinely very maintained, and you can take a look at out the present day updates too.  A person can also discover the preceding years movies as much as the year 2000. Use this website at no cost as the

user
putlocker 103.195.202.74 05.06.2020
Putlocker is having the biggest database of films and TV shows episodes. This internet site is similar to the Putlocker.  Also, it's going to in no way disappoint you in case of films and TV suggests.  Its a wonderful competitor for Putlocker.  It has a couple of genres like action, drama, romance, and many others.  To be picked by using the user.  Not only the genres, it also affords the movies from various international locations too.  This website is genuinely very maintained, and you can take a look at out the present day updates too.  A person can also discover the preceding years movies as much as the year 2000. Use this website at no cost as the notable  https://putlocker-website.online/ alternatives.