Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Lubaczów
Zbierają na kardiomonitor na pediatrię
Powiat lubaczowski wraz ze Stowarzyszeniem Geoturystycznym „Roztocze Wschodnie” prowadzi zbiórkę na rzecz szpitala powiatowego w Lubaczowie. Początkowo pieniądze miały trafić na środki ochrony przed koronawirusem, ale zdecydowano, że zostaną przeznaczone na kardiomonitor na oddział dziecięcy.
Starosta lubaczowski Zenon Swatek (z lewej) i dyrektor szpitala w Lubaczowie Leszek Kwaśniewski przyznają, że jeszcze miesiąc temu spodziewali się większych trudności w zaopatrzeniu szpitala w środki ochrony przed wirusem. Stąd zmiana celu zbiórki na kardiomonitor na oddział pediatryczny.
fot. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie
Starosta lubaczowski Zenon Swatek (z lewej) i dyrektor szpitala w Lubaczowie Leszek Kwaśniewski przyznają, że jeszcze miesiąc temu spodziewali się większych trudności w zaopatrzeniu szpitala w środki ochrony przed wirusem. Stąd zmiana celu zbiórki na kardiomonitor na oddział pediatryczny.

– Założeniem było zebranie funduszy na zakup kombinezonów, maseczek i płynów dezynfekcyjnych. Z czasem okazało się, że na tę chwilę szpital jest dobrze wyposażony w te środki. Pomyśleliśmy o zakupie czegoś bardziej trwałego, co zostanie pamiątką ofiarności mieszkańców powiatu lubaczowskiego. W uzgodnieniu z dyrektorem szpitala zdecydowaliśmy o zakupie kardiomonitora dla oddziału dziecięcego. Kosztuje on w granicach od 22 do 25 tysięcy złotych – mówi starosta lubaczowski Zenon Swatek.

– Chcę bardzo podziękować za całą pomoc, jaką otrzymał szpital w tym trudnym czasie. Dziękuję za każdą złotówkę, za pomoc w szyciu masek, za wyrazy wdzięczności kierowane w kierunku personelu. Obecnie nie potrzebujemy kupować na wolnym rynku środków ochrony osobistej przed koronawirusem. Zmienił się zatem cel zbiórki. Leczenie małych pacjentów na oddziale pediatrycznym ma dla nas znaczenie szczególne, w związku z tym, chcemy kupić kardiomonitor – urządzenie, które służy do monitorowania parametrów życiowych pacjenta. Jest ono na pediatrii niezbędne – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor szpitala w Lubaczowie.

Do tej pory wpłacono ok. 6 tys. zł. Darczyńcy mogą liczyć na specjalną wpinkę w kształcę serca z herbem powiatu lubaczowskiego i napisem: „Beatus qui prodest” (Szczęśliwy kto pomaga).

Pieniądze można przekazywać wyłącznie przelewem na rachunek bankowy  Stowarzyszenia Geoturystycznego „Roztocze Wschodnie” – nr: 47 9101 0003 2001 0023 3365 0003.

5 Komentarzy
Szanowni Państwo,
wokół tematu koronawirusa pojawia się wiele plotek. Do nas również docierają różne informacje, które staramy się weryfikować i potwierdzić oficjalnie albo nieoficjalnie, ale z niemal 100-procentową pewnością. Nie jest to niestety łatwe i zależne od nas. Natomiast nie będziemy pisać tekstów opartych na „ktoś coś powiedział”, bo to jedynie rodzi niepotrzebny chaos i panikę. A teraz potrzebne są spokój i przestrzeganie zasad. Niczego nie ukrywamy i o wszystkim będziemy RZETELNIE informować!
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy pod artykułami, mimo to prosimy serdecznie o powstrzymanie się od powielania w nich pogłosek. Bądźmy odpowiedzialni! Prosimy naszych Czytelników również o to, by polegali jedynie na ZWERYFIKOWANYCH informacjach.
Redakcja
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
gosc 195.136.178.82 17.05.2020

Pisowski rząd lekką ręką wydaje miliardy na propagandę w tvpis,  a szpitale powiatowe same muszą borykać się z niedoborami i organizować zbiórki na brakujący sprzęt. Dalej mieszkańcy podkarpacia głosujcie na PiS to będziemy dziadować do końca życia!

user
ja 5.173.80.7 17.05.2020

żenada , żeby ludzie mieli zbierać na tak podstawowy sprzęt jak środki ochrony dla szpitala

user
blus 89.230.69.144 17.05.2020

a gdzie nasz wspanialy rzad dobra zmiana , ze ludzie musza zrzutke musza robic

user
wPiSdu 188.146.155.90 18.05.2020
user
&& 31.183.244.253 19.05.2020


ludzie ogarnijcie się Wy robicie zbiórki a oni szastają kasą na własne zachcianki           https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Sejm-i-przetarg-na-slodycze-dla-politykow.-Chca-wydac-2-mln-zlotych

nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium