Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 155/2020, Środa 3 czerwca 2020 r., Leszka i Kłotyldy
Opublikowano
Przemyśl
Prezes MZK zrezygnował. W zakładzie znowu wrze
Względy osobiste – to oficjalny powód rezygnacji z funkcji prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. Leszka Radonia. Wytrzymał na tym stanowisku ledwie osiem miesięcy. Związkowcy twierdzą jednak, że – podobnie jak Alicja Chuchra – nie był w stanie dalej współpracować z prezydentem miasta Wojciechem Bakunem. W MZK znowu nastał czas podwyższonej gotowości do strajku generalnego.
MZK sp. z o.o. w Przemyślu znowu pozostanie bez prezesa. Leszek Radoń wytrwał na tym stanowisku 8 miesięcy. W zakładzie znowu wrze. Czy będzie strajk?
fot. Mariusz Godos
MZK sp. z o.o. w Przemyślu znowu pozostanie bez prezesa. Leszek Radoń wytrwał na tym stanowisku 8 miesięcy. W zakładzie znowu wrze. Czy będzie strajk?

Alicja Chuchra – mimo rozmów z władzami miasta i prób nakłonienia jej do zmiany decyzji – zrezygnowała z funkcji prezesa MZK sp. z o.o. w Przemyślu w sierpniu 2019 r. Co ciekawe, decyzję argumentowała… względami osobistymi. Identycznie jak Leszek Radoń. Jednak źródło było inne: nie potrafiła znaleźć wspólnego języka z prezydentem miasta W. Bakunem. I – jak twierdzą związkowcy z MZK – identycznie jest z L. Radoniem (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
37 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Specjalista 5.173.72.69 12.05.2020

I jak wieść gminna niesie wziął chłopczyka, archeologa, "specjaliste" z Rzeszowa, który został zdegradowany ze wszystkich stanowisk które zajmował. Ale nasz kochany Prezydent lubi takich przegranych i zdegradowanych gości z innych miast. W MPEC mamy "specjaliste" ze Stalowej Woli, a teraz w MZK "kolejny specjalista" z Rzeszowa. Panie Bakun Pan chyba nie wie co to znaczy słowo specjalista, no ale skad ma Pan to wiedzieć jak Pan sam zbytnio wykształceniem nie błyszczy, no i jak widac po 2 latach rządów nic sie nie dzieje w naszym mieście. Cóż ale szukajmy nadal takich przegranych i zdegradowanych specjalistów - PRZEMYŚL ZAPRASZA nieźle płacą ! 

user
Zawiedziony 5.173.40.172 21:25:49 12-05-2020

Bakun a nie dało Ci nic do myślenia że facet gdzie był wszystko spierniczył, czy naprawdę jesteś tak krótko wzroczny zatrudniając zdegradowanego faceta, człowieku ta poczytaj chociaż o nim w internecie. Naprawdę już nikt mądrzejszy nie chce mieć z Tobą nic wspólnego ? 

user
taxi-driver 185.220.101.139 12.05.2020

Od kiedy to związki zawodowe zarządzają zakładem? Taka sytuacja to chyba tylko w zakładach zarządzanych jak w PRL! Cos sie komus w glowie poprzewracalo!

user
Ładne bratki 31.183.221.226 21:59:08 12-05-2020

Zorientuj się co mówi ustawa o związkach zawodowych a później pisz bzdury o rządzeniu,czy chcą kasy? bronią miejsc pracy i chwała im za to, a Ty pamiętaj że po każdym kursie zobowiązany jesteś do wystawiania paragonu fiskalnego - wystawiasz? 

user
mieszkaniec 212.83.166.62 12.05.2020

Prezes z pewnością był wybitny, tak ten jak i poprzedni ze firme zostawili w tak oplakanym stanie. Wiecznie krzycza ze brak pieniedzy, a paliwo najdrozsze w miescie. Zrobcie jeszcze drozej i krzyczcie ze nikt nie chce kupic. Taka prawda!

user
P 81.161.192.184 19:50:46 12-05-2020
A ty znasz sytuację że się wypowiadasz
user
Ładne bratki 31.183.221.226 22:03:52 12-05-2020

Brak pieniędzy na co? podwyżki? Nie, na funkcjonowanie i paliwo lub części do aut nic więcej, to dużo? ZRESZTĄ kazdy może spróbować tego chleba 

user
P 81.161.192.184 12.05.2020

Panie Prezydencie takiego prezesa nie będzie Pan miał na Pana miejscu zastanowilbym się i natychmiast bym powołał Pana Radonia z powrotem na stanowisko  Prezesa Mzk jest to człowiek doświadczony dbający o dobro spółki mzk  o załogę Kogo ma Pan na to stanowisko z Rzeszowa który był kilka razy zwalniamy teraz tu znalazł miejsce.Prezydencie Przemyśla zastanów się co Pan robi widac nikt z Panem nie może pracowac  Tak strajk jest potrzebny nich mieszkańcy wiedzą jak Prezydent dba o mieszkańców Przemysla 

user
Ładne bratki 31.183.221.226 12.05.2020

Względy osobiste, jasne - zaszczuto gościa i tyle, miejsce przygotowane pod kolegę, bo konkursu raczej nie będzie a jak będzie to i tak wygra Łukasz, nikt nie może współpracować z prezydentem ani jego zastępca Kreatywnym, teraz sekretarz podpisze kredyt i będzie spokój na miesiąc, kredyt na zasadzie "U BOCIANA 'TEGO typu spółka jest specyficzna i nigdy nie przyniesie zysku, naprawdę nie każdy jest w stanie prowadzić taką spółkę, jednym słowem dno już widać, zostanie plac i budynki i chyba o to chodzi, 

user
Mieszkaniec 81.161.192.184 12.05.2020

SZANOWNY PANIE  KAMISKI I RADNI MIASTA PRZEMYŚL  CZY  NIE PORA SPRAWDZIĆ iPOWOLAC  KOMISJE JAKIE STOSUNKI PANUJĄ MIĘDZY PANEM PREZYDENTEM A SPÓŁKA CO JEST PRZYCZYNĄ Że PREZESI REZYGNUJĄ  ZA KOGO PREZYDENT SIĘ UWAŻA  BÓG POWIEDZIAŁ SZANUJ BLIŹNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO  

user
Tadeusz 79.191.69.149 12.05.2020

Stabilnie zła sytuacja jet od 2015r.

Wymiana prezesów to tylko perfumowanie trupa.

Tam rządzi załoga gdzie na autobusach stałym elementem są dwie tablice

1. rejestracyjna 

2 akcja protestacyjna.


 Jedyne rozwiązanie to syndyk,który wprowadzając restrykcyjny program naprawczy może firme uratowac.


W skrajnym przypadku zlikwidować i powołać nową  gdzie się pracuje i za to się godnie płaci.

A pracownicy o rozbudowanym ego roszczeniowym mogą z powodzeniem się realizować poza MZK

user
Ładne bratki 31.183.221.226 20:34:10 12-05-2020

Tadeusz, zmień lekarza 

user
P 81.161.192.184 12.05.2020

Dla niego nie ma lekarza  w Przemyślu tylko musi odwiedzić specjalistę kilka kilometrów za Przemysłem blisko bazanterni 

user
Zatroskany 185.25.123.162 20:56:01 12-05-2020

Tadeusz z całym szacunkiem ale albo zmień dilera albo wciągaj mniej.

Myślę, że nawet nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego co napisałeś.

user
Alfred 37.248.155.234 12.05.2020

Nie ma takiego miasta w którym komunikacja  autobusowa  byłaby dochodowa. Problem leży w minimalizacji strat, moim zdaniem ostatnia  'rewolucja "  ograniczająca ilość linii i kursów była dobra. Ktoś rozsądny musi w tym MZK czuwać nad stratami.Może wyjściem byłoby rozwiązanie zakładu i powołanie na nowo?  

user
Zatroskany 185.25.123.162 21:39:15 12-05-2020

Na całym świecie nie jest dochodowa.

Likwidować i powołać na nowo - absurd. Franek tylko na to czeka (przejąć taki teren w centrum), przejął 9, teraz wystąpił o koncesję na Fredropol. wiadomo ruszy przejście, dlaczego nasze władze miasta o tym nie myślą a może myślą... ... dałem 2 razy jak by ktoś nie bardzo rozumiał.  

user
? 45.9.148.218 12.05.2020

O znów sekretarz w roli prezesa. Naprawdę człowiek orkiestra zbiera na drugą BMW? Znowu radny Blachowicz na sesji nie będzie wiedział jak się zwracać czy Pan sekretarz czy Pan Prezes. Ale teraz poważnie Panie Prezydencie nie widzisz chłopie co robisz z tym miastem kończysz je krok po kropku. Ciekawe jak MZK ma teraz zwróci pieniądze które pożyczył w innych spółkach jak w MPECu czy w Pwiki? MZK nie zwróci Pwiki podniesie ceny wody a mpec opłaty za ciepłą wodę i ciepło i mieszkańcy zapłacą za eksperyment Pana Prezydenta bo wydawała mu się że coś potrafi. Żenada w wykonaniu zarządcy miasta. Czekaj jak za chwilę w innych spółkach będziesz miał problemy a szykują się. Pozdrawiam

user
abd 31.183.221.229 10:35:07 14-05-2020

Nie widzę problemu jak się prezydent który spadł z księżyca nie POdoba to zrobić referendum i go odwołać !!!

user
Gustav 185.38.225.2 12.05.2020

Kto pracował w państwowej firmie ten wie jakim dramatem dla zakładu są związki zawodowe. Relikt, który z obroną pracowników nie ma nic wspólnego tylko ochroną szefa związków i jego kolesi. Związki biorą tylko składki, za które później zrobią paczkę świąteczną dla członków i tyle!@

user
Marcin 188.147.98.220 12.05.2020
Pracuję w MZK i widzę co robią związki. Proszę niech powiedzą co zrobił prezes dla firmy bo z tego co wiem tylko biegał do urzędu po kasę. I to jest manager firmy? Niech w końcu ktoś przyjdzie do nas i zrobi porządek bo zakład zatrzymał się w latach 90. Taka prawda. 
user
Ładne bratki 31.183.221.226 22:35:50 12-05-2020

Marcin? a może Wojtek? 

user
Don 31.0.42.228 22:40:07 12-05-2020

No to przyszedł Pan z Rzeszowa i zrobi z Wami porządek, głową do góry. 

user
Marcin 188.147.98.220 22:40:55 12-05-2020

Haha

Niestety nie. No widzisz chlopcze nie każdy jest za związkami w naszej firmie. Koniec rządzenia kacykow. A źle już było za Chomy więc nie pisz bzdur pajacu jeden 

user
Zatrosany 185.25.123.162 23:28:46 12-05-2020

Odniosę się do tego co napisałeś ,,pracowniku MZK''

Dlaczego Prezes miął biegać do miasta po pieniądze?????

Miasto jako właściciel ma OBOWIĄZEK zapewnić prawidłowe funkcjonowanie Komunikacji Miejskiej.

Pokaż mi kraj gdzie komunikacja jest dochodowa, wszystkie kraje do tego dopłacają. 

Tak na marginesie - wspominasz, że jesteś pracownikiem MZK (być może nawet kierowcą) to widzisz kto jeździ autobusami 80% za free.


Nawiązując do związków, jeżeli byłbyś długoletnim pracownikiem wiedziałbyś, że to związki już kilkakrotnie uratowały TWOJE miejsce pracy (bez szczegółów ale pod koniec lat 90 i początek 20)

Z informacji jakie posiadam (z dobrego źródła) związki robią co tylko w ich mocy żeby ten zakład jeszcze istniał i nie przejął go prywaciarz wiadomo kto ... 

A tak poza konkursem powiem ci, że Franek chętnie przyjmie cię na 1/8 etatu z liczbą godzin pracy 300. 

 

user
Kris 46.134.128.90 19:48:36 13-05-2020

A gdzie miał biegać jak nie do właściciela spółki? Miasto ma radnych,budżet roczny i jak ci radni wybrani być może także przez Ciebie nie dadzą na dopłaty na funkcjonowanie swojego dzieciątka czyli MZK  to jak ta firma ma się utrzymać? Każdy pracownik miejskiej spółki żyje z poborów do których dokłada się miasto. Skoro nie lubisz związków zakładowych to się zwolnij i załóż własną działalność gospodarczą i będziesz swoim panem! Zapraszam Cię do Niemiec! Załóż tam swoją działalność czyli gewerbe a jak po roku rozliczenia z niemieckim  finanzamtem dostaniesz kilka tysięcy euro dopłaty do podatku  będziesz jęczał i nikt ci nie pomoże to wtedy zatęsksknisz za Polską firmą i związkami które w Polsce nie jednemu dupę uratowały

user
Antoni 5.172.235.26 09:46:46 14-05-2020

Do @ Kris,poruszyłeś  sedno sprawy pisząc jak wygląda normalne państwo, dobrze funkcjonujące i właściwie zarządzane.  Forma terroryzmu związkowego jaki jest stosowany   w naszych firmach państwowych i samorządowych jest w Niemczech niedopuszczalny. U nas to pozostało po czasach komuny gdzie takie związki rozwalające  zakłady zainstalowano po to aby zrujnować  system gospodarczy i doprowadzić do zawalenia systemu politycznego. W jaki sposób  taki MZK ma  konkurować z firmą prywatną? Wiadomo że komunikacja miejska  nie wypracuje zysku ale jak przy terroryzmie  związkowych ograniczyć straty? Chory kraj w którym politycy dają zarabiać swoim przydupasom w podległych firmach generujących straty.

user
Ignac 81.161.203.111 13.05.2020

Jeśli podwładny jest mądrzejszy od szefa to ciągła kompromitacja popuszcza nerwy i wstyd jest tak ogromny, że zmienia się prezesa bo wysiłek nawet przy dialogu może być tak potężny, że depresja tej tuj

user
p..k 31.183.238.142 13.05.2020

Drodzy pracownicy,jestem pracownikiem innej spółki miejskiej i zazdroszcze wam zwiazków,u nas powoli sie budzimy i dojrzewamy do  akcji w obronie miejsc i zakładu pracy,sytuacja jest fatalna,nie dajcie sie podzielić i nie przejmujcie sie postami "niby"pracowników,to ludzie wiadomo kogo!

user
???? 5.173.40.218 11:12:40 13-05-2020

Gdzie jest też źle?

user
Tedi 79.191.73.28 14:34:17 13-05-2020

przecież ciołku zasugerował w swoim podpisie MYŚL

user
Tomek 185.25.123.203 17:54:46 13-05-2020

Zawsze możecie budzić związki i dojrzewać w urzędzie pracy

user
???? 185.38.225.5 21:41:06 13-05-2020

Jaka się nazywa ta inna spółka?

user
Ja 37.30.49.169 13.05.2020

A może trzeba nie autobusy tylko busy jak u prywatnych? 

Jeżdżą puste z samym kierowcą i  spalają mnóstwo paliwa. 

Ratowaliśmy Autosan kupując niepotrzebnie duże autobusy (bo takie tylko Autosan miał) a teraz czkawka i zgrzytanie zębów. Racjonalność i rachunek ekonomiczny to jest coś co jest zupełnie obce wszelkim politykom a to oni decydują. 

user
. 31.0.42.228 08:52:39 13-05-2020
Najlepiej takie żółte, nazwijmy je polszarutki :) spokojnie jesteśmy drugim co do wielkości miastem na Podkarpaciu. Mamy doświadczoną kadrę i ambicje miasta turystycznego. Młodego prężnego Prezydenta na pewno poradzimy sobie z takim problemem. Ja nie wyobrażam sobie tak dużego miasta bez komunikacji miejskiej z prawdziwego zdarzenia jak w innych podobnych miastach. 
user
mec 31.0.41.251 14.05.2020

Do Mieszkanca.

Masz racje.

Inaczej sie poprostu nie da.

Czas ucieka a Nasz Prezydent poprostu sie okopal, nie slyszy czy nie rozumie?

Szok !!!

user
mieszkaniec 81.161.192.184 07:58:20 14-05-2020

Witam teraz w mzk jest uzdrowiciel na stanowisku a później będzie lekarz z Rzeszowa

user
mk 91.193.208.109 20.05.2020

No i jak się  teraz mają   ci zadymiarze sprzed półtora roku ? . Rozumiem ,że nikt się nie ujawni i na pewno  nie powie ,że takim właśnie był / popierał/ obecnego prezydenta  Bakuna . Ale ktoś go wybrał jesienią , to przecież . On - jak widać tak się nadaje do zarządzania miastem jak jego boss - muzykant  z Opolszczyzny  Kukiz jasne  2018 ,  który ratując swoje 4 litery zaprzedał się zielonym komunistom z PSL-u. A tu nie trzeba być żadnym znawcą polityki , widać to gołym  okiem ,ze Kukiz tonie i chwyciłby się każdego  ,żeby jeszcze trochę pobyć w polityce. Tak też kończy i skończy jego koleżka obecny  'król " P-śla Bakun. Ale jest nadzieja , legalne , zgodne  w całej rozciągłości działanie  REFERENDUM ODWOŁAWCZE   . Wówczas  premier Państwa zarządza  zarząd komisaryczny i w krótkim terminie nowe wybory samorządowe

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium