Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 155/2020, Środa 3 czerwca 2020 r., Leszka i Kłotyldy
Opublikowano
Przemyśl
Kupcy z Zielonego Rynku zawiedli się na władzy
60 osób handlujących na Zielonym Rynku w Przemyślu, zrzeszonych m.in. w Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej, wystosowało list otwarty do prezydenta miasta Wojciecha Bakuna, przewodniczącej rady miejskiej Ewy Sawickiej i przemyskich radnych. Tematem są wydarzenia z ostatniej sesji, podczas której „dyskutowano” m.in. nad zniesieniem opłaty targowej. Do tego jednak nie doszło.
Zdaniem prezydenta Wojciecha Bakuna, jedna z jego obietnic właśnie się iści: koniec remontu Zielonego Rynku.
fot. Mariusz Godos
Zdaniem prezydenta Wojciecha Bakuna, jedna z jego obietnic właśnie się iści: koniec remontu Zielonego Rynku.

Handlujący na początku zaznaczyli, że jest im przykro i są zażenowani przebiegiem obrad. Stwierdzili, że prezydent miasta W. Bakun zawiódł ich oczekiwania i nie stanął na wysokości zadania, podobnie jak radni tworzący koalicję (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
no bosko 31.183.221.226 12.05.2020

Szkoda że Prezydent nie dba o kupców jak o reatauratorow, właśnie skierował pismo do konserwatora zabytków w sprawie ogródków, cóż w knajpach ma widocznie więcej kolegów, ps nie którzy z nich nie wiedzą co oznacza słowo restaurator 

user
Tadeusz 79.191.69.149 12.05.2020

Ełyta naszego miasta pogroziła panu Prezydentowi jak też Przewodniczacej Rady Miejskiej.


Jak śmieli nie ulżyć ciężkiej doli matecznikowi syfu miejskiego od wielu lat . 

user
Bolo 81.161.203.111 22:37:06 12-05-2020

Chyba nie tylko kupcy ale całe miasto jest zawiedzione. 

user
kij 83.31.134.43 13.05.2020

Samo nazwisko mówi wszystko.To jest ta "artystka"z sądu

user
Obywatel 31.0.23.83 13.05.2020

Chomę też tak bombardowaliście przez lata artykułami? A co takiego kupcom dał były prezydent miasta? Zielony Rynek w ruinie z sąsiadującym bazarem a'la slumsy plus mieszkańcom niebotyczny dług miasta?

user
Przemyślanin 185.25.123.173 19:55:00 13-05-2020

Te. Slamsy się podzielili tymcomają i dadzą sobie radę bez dwulicowa te Slamsy obietnicy dotrzymują ale nie obiecują jak p. Prezydent jaszcze trochę i. Przybierze inne batwy????????????

user
lol 31.128.21.66 13.05.2020

Umówmy się,Ci ''kupcy'' są pazerni jak mało kto.Mogą prowadzić biznes,obroty im nie spadły bo na zielonym rynku ludzi tyle co zawsze.Żadnego obniżania opłaty targowej,niech lepiej zadbają o to żeby nie handlować w takim syfie,grzyb w tych starych budach wyłazi z każdej strony że o smrodzie nie wspomnę.

user
Bodek 195.136.179.87 13.05.2020

Trzeba było głosować z głową! Tak też będzie jak zagłosujecie na zbieraninę POKO i PESEL - KUKIZ.    POLAK MĄDRY PO SZKODZIE

user
mira 195.136.178.107 13.05.2020

Tyle mówi się w związku z koronawirusem o zachowaniu odległości między osobami,a na Zielonym Rynku otwarta jedna bramka w której wszyscy się tłoczą.

user
mz 81.161.192.167 13.05.2020
Tak zwani kupcy to w 80 procentach płatnicy krusu ,handlujący  bez kas(a większości kupujący na giełdach bądź lokalnej hurtowni) a podatki płacący w swoich gminach czy okolicznych miejscowościach(ciekawe z jakich ulg tam korzystają), a  do kasy miejskiej z ich działalności wpływa uwaga 20% opłaty targowej reszta idzie na miejscowe kluby które takie umowy miały podpisane wiele lat temu , ((to pewnie ok.1 złotówki dziennie, trochę tania zagrywka opozycji, a co gorsza to pozbawienie środków na koszt faktycznych mieszkańców miasta..
user
Rudy 31.183.254.206 13.05.2020

Znam tych pseudo kupców na pamięć, a jednego to za dobrze.  Kupują w lokalnych hurtowniach najtańszy towar, odpadki, a wyceniają go jak towar pierwszej klasy, bo prosto od chlopa. Tak im źle to niech zmienią wykonywany zawód. 

user
Ja 81.161.203.111 13.05.2020

I kolejne dziadostwo w tym grajdołku biedy. 

user
mec 31.0.44.87 13.05.2020

Zadna praca nie hańbi.

Wiecej szacunku.Tez znam kilka osob tam pracujcych i sa uczciwymi mieszkańcami naszego miasta

user
Uczciwy obywatel 94.254.220.51 13.05.2020

Mi ich tam nie szkoda, dorabiają się na naiwności osób starszych. Powinni zamknąć ten przybytek. Znam stamtąd takiego jednego, który na spód reklamówki sypie stary towar a dla niepoznaki na górze świeży, do tego jakaś renta i żyje jak król. Uczciwie to pracują ci co nie oszukują

user
Gabriel Welch 122.8.151.37 23.05.2020

Meanwhile, to fulfill the interest for wafers, eight government-run labs concocted eight eco-accommodating other options, additionally named as "green saltines", and gave fabricating licenses to firecracker creators. The assortments incorporate sound-discharging saltines, wellsprings, pencils, wheelers, and sparklers.

Professional Content Writing Services

user
Nick Spark 178.62.106.169 28.05.2020
This weird that the president doesn't care about the buyers but I guess that can run a business, their turnover has not fallen as much as ever on the green market. Top essay writing
nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium