Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 216/2020, Poniedziałek 3 sierpnia 2020 r., Lidii i Augusta
Opublikowano
Przemyśl
Sprawa dezynfekcji Przemyśla trafiła do prokuratury
Jeden z przemyślan – Grzegorz Lewandowski – złożył w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa – narażenia życia i zdrowia jego, mieszkańców miasta oraz innych nieustalonych osób przebywających na terenie Przemyśla w czasie co najmniej od 1 do 4 kwietnia br. Chodzi o opisywaną przez nas w poprzednim numerze sprawę dezynfekcji nadsańskiego grodu przez pracowników PWiK na zlecenie prezydenta Wojciecha Bakuna.
Do pisma G. Lewandowski dołączył m.in. zdjęcia z placu PWiK i produktu, którym – jego zdaniem – dezynfekowane były chodniki, ulice, place, kamienice czy przystanki autobusowe w mieście.
fot. ze zbiorów własnych
Do pisma G. Lewandowski dołączył m.in. zdjęcia z placu PWiK i produktu, którym – jego zdaniem – dezynfekowane były chodniki, ulice, place, kamienice czy przystanki autobusowe w mieście.

Kontynuacja tematu: Dezynfekowali miasto mydlinami?

Zarzut narażenia życia i zdrowia swojego, mieszkańców i innych osób G. Lewandowski postawił władzom miasta i szefostwu spółki miejskiej PWiK. Stwierdził, że zarówno on, jak i wspomniani zostali wprowadzeni w błąd (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
29 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
pp 193.242.142.128 05.05.2020

Grzegorz Lewandowski - czyżby synek Rysia????

user
Rychu 37.30.49.179 20:19:50 05-05-2020

Tak to ten sam. Miał być podobno wiceprezydentem ale Janusza nie wybrano. Teraz piana z ust. Ludzie mówią, że gość w życiu przepracował 4 miesiące, zużył 2 garnitury i chodził po urzędzie i mówił kogo pozwalnia.

Haha

user
Gol 185.38.225.2 05.05.2020

Ja jeb... co za typ !!!

Ci pisowcy całkiem już powariowali

user
bbb 79.191.73.195 20:41:36 05-05-2020
Czuwaj  185.38.225.2  21:17:20 01-02-2020

Ile głosów miał w II turze szanowny nam panujący?

Czas pomóc  panującemu coby nie było jak  po PGR - Nehrybka.


juz nie wiesz za kim masz byc. 

user
Pytam 31.183.221.226 05.05.2020

Z tych Lewandowskich? Matematyk? 

user
Lolo 77.253.179.54 05.05.2020

Lewandowski zawsze szuka czegoś tylko nie wie czego kotami niech się zajmie 

user
miś 185.38.225.7 05.05.2020

Matrix. Coś mu się pokiełbasiło.

user
Mój nick 37.47.112.54 06.05.2020

To ten który jak nikt inny potrafi się w mieście kompromitować? 

user
kapuś 94.254.227.121 06.05.2020

i znowu polityczne prostytutki za moją kasę się żrą tak jakby prokuratura miała za mało zajęcia.ta ci prokuratorzy jebla dostaną jak zaczną analizować wypociny politycznych spedaluchów.ta spedaluchy weżcie łopatę motykę posprzątajcie trochę miasto to się fizycznie ponaciągacie i pierdoły wam do głowy nie będą przychodziły......błazny

user
Narwal 81.161.203.113 06.05.2020

Czyli pryskając mydłem ulice, place, chodniki itp. narażono czyjeś życie i zdrowie. Ciekawa teoria, tylko co na to naukowcy?. Poprzez dezynfekcję, która wzbudzała złudne poczucie bezpieczeństwa ludzie stracili czujność i nagle zaczęli lizać przystanki autobusowe, tarzać się na chodnikach itp.,  mając tak głęboką wiarę w podjęte działania dezynfekujące.  Ale skoro media na pierwszej stronie piszą o mydle, to musi być jakieś drugie dno całej sprawy. To poważna sprawa, może należy zwrócić się do detektywa Rutkowskiego niech sprawdzi jak to z tym mydłem było i koniecznie niech ustali wszystkie nieustalone osoby, bo może nie wiedzą, że ktoś ich wpuścił w mydliny. 

user
Narwal 81.161.203.113 10:37:47 06-05-2020

Z ostatniej chwili. Mój kolega który pracuje w Hajfie (Izrael) zapytał mnie co się dzieje w Przemyślu, bo na stronach społecznościowych w jego kraju kilku chasydów poskarżyło się, że jak byli w Przemyślu i to w trakcie dezynfekcji, idąc ulicą poślizgnęli się tak okropnie na mydlinach, że im kapelusze spadły z głowy nie mówiąc o potłuczeniach d..... . Może być z tego skandal międzynarodowy. A jak zechcą odszkodowania od tego biednego miasta? Nie można tego lekceważyć. Dobrze że są tacy ludzie, którzy czuwają, jak niegdyś członkowie pewnej organizacji, która miała w swojej nazwie nawiązanie do obywateli. Dobrze, że ktoś kontynuuje  szlachetne cele.

user
jeżyk 83.31.180.131 11:07:33 06-05-2020

nie tyle, że pryskając mydłem ulice, ale że ich nie pryskano prawdziwym środkiem dezynfekującym, tylko mydłem. Ale mydlenie oczy to specjalność obecnego prezydenta. 

user
Narwal 81.161.203.113 11:58:04 06-05-2020

Jeżyk? Czyli to prawda z tymi chasydami, ale czemu mydło miałoby  im nie odpowiadać ? Wywinęli orła, ale to ich wina, zamiast stale gadać mogli patrzeć pod nogi. Nie sądzę jednak, żeby domagali się alkoholu do odkażania i chcieli być nim spryskani. Skąd nagle miasto miałoby pozyskać hektolitry spirytusu koszernego. To jakaś bujda, fake news. To się nie trzyma kupy. Poczekajmy na rozwój wydarzeń, może coś napiszą w USA. 

user
gość 94.42.9.7 14:46:35 06-05-2020

Do Narwal

Artykuł w Życiu Podkarpackim proponuję przeczytać ze zrozumieniem.

Istotą było narażenie zdrowia a może i życia pracowników PWiK, którzy dezynfekowali kamienicę na Piłsudskiego - o ile prawdą jest to że czynności wykonywali w zwykłych ubraniach roboczych, używanych później również.


user
Narwal 81.161.203.113 15:27:06 06-05-2020

Chasydzi byli w tej kamienicy?  Dopytam kolegi z Hajfy, bo nic o tym nie wspominał. Ale czemu mieliby tam chodzić? Nie rozumiem a tym bardziej, w jaki sposób miałyby im zaszkodzić mydliny?  Czasem wpadnie mi do oka mydło, trochę poszczypie, ale nie wiedziałem że to takie groźne dla mojego życia. Muszę spytać mojej koleżanki lekarki, bo zaczynam się bać o siebie. 

user
viper 79.191.72.15 08:51:53 08-05-2020

Narwal, może chodziło o to, że mydliny nie były koszerne. To mogło zagrozić ich życiu. 

user
viper 79.191.72.15 08:54:53 08-05-2020
Jeżyk, czyli co, mydło jest skuteczne przy usuwaniu zarazków z rąk, ale nie z chodników i ławek? W takim razie należy złożyć takie samo zawiadomienie przeciwko zapracowanemu ministrowi z podkrążonymi oczami. 
user
Narwal 81.161.203.113 11:31:53 08-05-2020

Viper. Krąży pogłoska, że oni specjalnie przyjechali sprawdzić to mydło. Jakiś agent Mossadu ulokowany w urzędzie, notabene zakamuflowany syn księdza spod Przeworska mający duże wpływy doniósł, że mydło pochodziło z niemieckich zapasów z lat 1942-1943, które ktoś ukradł ze starego magazynu w Niemczech. I to ich przywiodło do miasta upadłej twierdzy. Sprawa staje się skomplikowana i ma charakter międzynarodowej afery. Co na to władze miasta?

user
y 94.40.44.230 06.05.2020

kop w dupę a nie pierdołami się zajmować...

user
lil 83.28.226.246 06.05.2020

oj pierdoly pierdoly ,najgorsze jest w tym ze paniczek ma swoje 5 minut

user
Sin 155.133.92.98 06.05.2020

Dramat obłąkanego człowieka.

Myślałem, że Życie to poważna gazeta bo w końcu tak się chwali swoją działalnością od ponad 50 lat

user
Życiowy 79.191.81.249 16:40:54 06-05-2020

a ja wole takie lokalne informacje niż to ile fajek zatrzymali na granicy o czym kochają rozpisywać się Nowiny... bo po 1 g**no mnie to obchodzi, nie wiem mieszkańcy np Dębicy też dostają takie info, przecież też i ich region? a po 2 z prostej matematyki wynika ze 10 razy tyle przejechało bo przecież nie opłacało by się nikomu transportu wysyłać jak wszystko albo połowę zatrzymują WIĘC CZYM SIĘ CHWALIĆ?!

user
? 192.42.116.25 06.05.2020

Witam wszyskich. Może i doniesienie Pana Grzegorza jest śmieszne a może i też nie na pewno nie miało ono by miejsca gdyby Pan Prezydent jak i Pan Prezes odpowiedzieli na pytania które zadał Pan redaktor i było by po sprawie. A tak mamy ciąg dalszy domnieman itp insynuacji. Panie Prezydencie Panie Prezesie czego się obawiacie że nadal milczycie napewno taka postawa wam nie pomaga chyba że naprawdę coś macie do ukrycia?

user
Mz 31.0.85.143 06.05.2020

Człowiek który skończył jak Dyzma, ba co lepsze bierze przykład od swojego guru Jarka i zajmuje się kotami.. 

user
lol 188.147.22.212 06.05.2020

Jak widać niektórym mydło szkodzi...

user
bobas 31.183.221.229 07.05.2020

@ Narwal


Chasydzi byli w tej kamienicy? a może sprawdzali czystość w swoich kamienicach w Przemyślu ?

user
Narwal 81.161.203.113 15:46:16 07-05-2020

Nie, oni wykopyrtnęli niedaleko ławki ze Szwejkiem. Tak się rozgadali na jego temat, że nie patrzyli pod nogi i bęcli jak łamagi. Kapelusze im zdjęło z głów i pod wpływem wiatru przeniosło pod magistrat. Chłopaki łapali je w locie. A pejsy to im tak pokręciło, że trzy godziny musieli odkręcać. Tak przynajmniej piszą w mediach społecznościowych a ja w to wierzę, jak we wszystko co piszą z Życiu. Zaufanie na pierwszym miejscu.  

user
mk 91.193.208.144 07.05.2020

typowa lewacko - liberalna  ustawka  redakcji "ZP" . NAJPIERW NAPUŚCIĆ POD BYLE JAKIM PRETEKSTEM  LUDZI  , PISZĄC BREDNIE , A PÓŻNIEJ OCZEKIWANIE  AZ KTOŚ  TAK NAPRAWDĘ NIE WIADOMO Z CZYM POBIEGNIE DO PROKURATURY . oNA Z KOLEI POWINNY  W TYM SAMYM DNIU ODRZUCIĆ TAKI SMIESZNY DO POTĘGI ZARZUT  , JAKO NIEUSTNIEJĄCY , CZYLI NIEPRAWDZIWY . 

user
viper 79.191.72.15 08.05.2020
Zastanawiam się kim są ci "mieszkańcy i inne osoby"? W każdym razie nie złożył tego w moim imieniu. Nie czuję aby moje zdrowie, a tym bardziej życie było zagrożone z powodu pryskania mydlinami, nie pryskania czymkolwiek, jak również z powodu nie noszenia maseczek przez ludzi. Wręcz przeciwnie noszenie szmacianych kagańców odbieram jako zagrożenie dla zdrowia mojego i bliskich mi osób. 
nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium