Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Region
Najtrudniejsze podobno jeszcze przed nami. Ale damy radę!
Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że najtrudniejszy okres pandemii jeszcze przed nami. W Polsce ma nastąpić najprawdopodobniej na przełomie kwietnia i maja. Czy tak będzie? Na razie rośnie w naszym kraju liczba osób chorych na COVID-19. 28 kwietnia br. (dane z g. 10) było to 12 tys. 89 osób. Zmarło 570. Na Podkarpaciu zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 jest 317 osób. 19 zmarło.
Przy kamieniu upamiętniającym uchwalenie konstytucji nie staną poczty sztandarowe. Nie zostanie odczytany apel poległych, nie oddana zostanie salwa honorowa.
fot. Mariusz Godos
Przy kamieniu upamiętniającym uchwalenie konstytucji nie staną poczty sztandarowe. Nie zostanie odczytany apel poległych, nie oddana zostanie salwa honorowa.

Z najnowszych danych wynika, że kwarantanną w Polsce objęte są 82 tys. 643 osoby. Do 28 kwietnia br. wzrosła liczba osób hospitalizowanych i objętych nadzorem epidemiologicznym. Wyzdrowiało w sumie 2 tys. 655 osób. To znaczny wzrost, bo tydzień temu, liczba ta wynosiła 1 tys. 297 osób. Podkarpacie na mapie zachorowań w Polsce plasuje się w drugiej ósemce. Według danych przekazanych przez Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie z 28 kwietnia br. (z g. 10) 317 osób jest chorych na COVID-19, 180 osób wyzdrowiało (to 100 procent więcej niż 7 dni temu, ozdrowieńców było wówczas 90). 19 osób zmarło. W laboratorium WSS-E wykonano do tej pory 8 tys. 748 testów (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
2 Komentarze
Szanowni Państwo,
wokół tematu koronawirusa pojawia się wiele plotek. Do nas również docierają różne informacje, które staramy się weryfikować i potwierdzić oficjalnie albo nieoficjalnie, ale z niemal 100-procentową pewnością. Nie jest to niestety łatwe i zależne od nas. Natomiast nie będziemy pisać tekstów opartych na „ktoś coś powiedział”, bo to jedynie rodzi niepotrzebny chaos i panikę. A teraz potrzebne są spokój i przestrzeganie zasad. Niczego nie ukrywamy i o wszystkim będziemy RZETELNIE informować!
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy pod artykułami, mimo to prosimy serdecznie o powstrzymanie się od powielania w nich pogłosek. Bądźmy odpowiedzialni! Prosimy naszych Czytelników również o to, by polegali jedynie na ZWERYFIKOWANYCH informacjach.
Redakcja
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ja 77.111.247.71 01.05.2020

Arykuł "premium" Pytanie przez kogo?


user
Tadeusz 79.191.74.6 01.05.2020

Premium tak to jest premium.


Ludzi przyzwyczaja sie do tego,ze się ich okłamuje tworząc nibylandię.


Przyzwyczajenie to rośnie im dłużej trwa tym jest silniejsze.


U nas już doszło do tego,ze wręcz oczekujemy by nas nadal okłamywać a tym samym tworzy się bezwolne stado wymagające wodza. To zawsze kończy się niezbyt ciekawie dla stada.


"Gdzie przód gdzie tył my nie wiemy.Prowadź wodzu bo zginiemy. 


nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium