Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
GNIEWCZYNA TRYNIECKA
Pędził 200 km/h, uciekał przed policją, aż w końcu zderzył się z radiowozem [WIDEO]
Młody motocyklista na drodze wojewódzkiej nr 835 w Gniewczynie Trynieckiej pędził prawie 200 km/h, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas ucieczki, zderzył się z policyjnym radiowozem.

Policjanci z rzeszowskiej grupy SPEED pełnili służbę na terenie powiatu przeworskiego. W Gniewczynie Trynieckiej zauważyli motocyklistę, który na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 107 km/h.

– Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego jednośladem do kontroli drogowej. W tym celu użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak motocyklista zlekceważył ich polecenia i przyśpieszył. Kolejny pomiar prędkości wykazał, że w trakcie ucieczki pędził z prędkością niemal 200 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o blisko 150 km/h. W pewnym momencie, kierujący motocyklem chciał zawrócić, wówczas zderzył się z policyjnym radiowozem. Na szczęście, w tym zdarzeniu, nikt nie odniósł poważnych obrażeń – relacjonują policjanci.

Motocyklem marki Honda kierował 25-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy, a powodem jego ucieczki, był brak uprawnień do kierowania motocyklem.

Za popełnione wykroczenia i przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej, odpowie on przed sądem.


0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium