Życie Podkarpackie nr 29/2017 Życie Podkarpackie nr 29/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 205/2017, Poniedziałek 24 lipca 2017 r., Kingi i Krystyny
Opublikowano
Przemyśl, Jarosław, Medyka, Jarosław
Autokary wypchane tytoniową kontrabandą
Ostatnie kontrole celne dokonane na granicy w Medyce i terenie jarosławkiego PKS-u przyniosły zamierzone efekty. Wpadli jeden z kierowców autokaru relacji Lwów-Przemyśl i obywatelka Ukrainy.
fot. Izba Celna w Przemyślu
5 tys. paczek papierosów wykryli w sumie funkcjonariusze Służby Celnej podczas kontroli 2 autokarów, które miały miejsce w czwartek, 11 czerwca i w nocy z czwartku na piątek.

Pierwszy z wymienionych wiózł 3,5 tys. paczek papierosów bez akcyzy, które ukryte były w siedzeniach. Przyznał się do towaru ujawnionego w czasie szczegółowej kontroli autokaru, która miała miejsce na przejściu w Medyce w czwartek, 11 czerwca. Jak poinformowała Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu, zostało przeciwko niemu wszczęte postępowanie karne skarbowe, a Służba Celna zwróciła się do Straży Granicznej z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. Nie będzie mógł wjechać na teren Polski przez najbliższe 5 lat.

1,5 tys. paczek papierosów ujawniono natomiast w nocy z 11 na 12 czerwca na terenie dworca PKS w Jarosławiu, w autokarze relacji Przemyśl – Warszawa. Były ukryte w luku bagażowym. Do 384 paczek przyznała się podróżująca autokarem obywatelka Ukrainy. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy wiesz jak jeździć po rondzie turbinowym?
  • Tak
  • Nie
nr 29/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium