Życie Podkarpackie nr 21/2020 Życie Podkarpackie nr 21/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 154/2020, Wtorek 2 czerwca 2020 r., Erazma i Marianny
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Wychodzisz z domu? Od 16 kwietnia tylko w masce
Premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski i minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformowali podczas dziesiejszej, 9 kwietnia, konferencji prasowej o nowych obostrzeniach.

Wszystkie wcześniejsze zasady pozostają w mocy i obowiązują do 19 kwietnia.

Ponadto przedłużone zostają obostrzenia dotyczące:

– szkół, uczelni, przedszkoli, lotniczego i kolejowego ruchu międzynarodowego – do 26 kwietnia
– przekraczania granic Polski przez cudzoziemców – do 3 maja 
– 
14-dniowej kwarantanny, także współmieszkańców – do 3 maja

Co nowego?

✔ od 16 kwietnia – obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, urzędach, sklepach
✔ egzaminy maturalne i ośmioklasistów przeniesione na połowę/koniec czerwca

Uwaga, rodzice!

Zasiłek opiekuńczy dla opiekujących się najmłodszymi zostaje przedłużony do 26 kwietnia
17 Komentarzy
Szanowni Państwo,
wokół tematu koronawirusa pojawia się wiele plotek. Do nas również docierają różne informacje, które staramy się weryfikować i potwierdzić oficjalnie albo nieoficjalnie, ale z niemal 100-procentową pewnością. Nie jest to niestety łatwe i zależne od nas. Natomiast nie będziemy pisać tekstów opartych na „ktoś coś powiedział”, bo to jedynie rodzi niepotrzebny chaos i panikę. A teraz potrzebne są spokój i przestrzeganie zasad. Niczego nie ukrywamy i o wszystkim będziemy RZETELNIE informować!
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy pod artykułami, mimo to prosimy serdecznie o powstrzymanie się od powielania w nich pogłosek. Bądźmy odpowiedzialni! Prosimy naszych Czytelników również o to, by polegali jedynie na ZWERYFIKOWANYCH informacjach.
Redakcja
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Polak 37.7.116.62 09.04.2020

Niech mnie cmoknął nie mam zamiaru kupować maski i przepłacać a robić też nie zamierzam 

user
binnn 83.28.226.246 09.04.2020

oni nie beda  ciebie cmokac tylko wypisza mandat i zaplacisz braciszku 500zl  Nie ma wyjatku skoro musimy to trzeba sie dostosowac dla twojego dobra i innych

user
Polak 37.7.116.62 07:37:14 10-04-2020

rząd ma zapewnic nie po to płącę podatki zebym kupował lub sam szył.  jeżeli rząd nie jest w stanie to nie powinien wymagac. to tak samo jak bym cię zmusił do latania mimo ze nie zapewniam niczego

user
Polak 37.7.116.62 07:42:06 10-04-2020
Poza tym przypomnij wszystkim kto z 3 tyg temu mówił w sejmie ze MASECZKI są BEZUŻYTECZNE. Nie przypadkiem Szumowski
user
Radical News 94.40.75.201 09.04.2020

Naciągają tylko ludzi na niepotrzebne wydatki. A tą waszą maseczkę o kant dupy można roztłuc. Maseczka wytrzymuje jedynie 30 min. a dalej jest już siedliskiem bakterii i grzybów, ale wytłumacz to tym ignoranckim głupolom.


Ps. Ciekawe co jeszcze ''mądrego'' wymyślą ?!?

user
Hjjj 37.47.102.11 21:01:15 11-04-2020

I20min.

user
Władek 81.161.203.130 09.04.2020

Jeszcze nie tak dawno przed epidemią zasłanianie twarzy w miejscach publicznych było karalne. Chory kraj i chore przepisy

user
Bunia 81.161.203.130 09.04.2020
Najważniejsze są wybory żeby się odbyły https://www.youtube.com/watch?v=9nXqn5Fsi_o
user
Zbyszko 81.161.203.130 09.04.2020

Teraz bawełniane kolorowe i białe zużyte majteczki są przerabiane masowo na maseczki i pomyśleć tylko ze kiedyś inna część ciała się tym zasłaniała

user
Co za świat 81.161.203.110 10.04.2020

Czemu wprowadzacie w błąd, przepisy mówią o zasłanianiu ust i nosa, a nie noszeniu maseczek, mogę je zasłonić nawet ręką. Psychoza jak widać nadal się rozszerza.

user
Trick 31.0.23.83 10.04.2020

Czy przepisy dotyczące maseczek obejmują też Kaczyńskiego? A moż eon jest wyjęty spod prawa? Jeździ na Wawel. To mnie nie wolno?

user
zenekblues 31.175.98.114 10.04.2020

"Od 16 kwietnia br. obowiązkowe zasłanianie ust i nosa.

       Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos.       Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy " -  i czy Ci się to podoba czy nie masz obowiązek do przestrzegania tych zasad a jak nie po PO KIESZENI  i to ostro aż dupa będzie bolała.
user
Bros 83.31.28.225 16:07:39 10-04-2020
meliska wkazana
user
Pjoter 85.89.174.196 10.04.2020

Nie. Jeszcze nie czas na to żeby wirus znikł.

Nadal są osoby, które są zepsute.

Myślę, że tak przynajmniej do września powinien być wirus obecny.

user
Hhjjgh 37.47.102.11 21:03:03 11-04-2020
A od października  do kwietnia od nowa 
user