Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 217/2020, Wtorek 4 sierpnia 2020 r., Dominika i Protazego
Opublikowano
Przeworsk
Tak jak kiedyś odpędzili Tatarów, będą odpędzać epidemię – wielkanocne bębnienie w Przeworsku
Przeworski magistrat zaproponował niecodzienne rozwiązanie na podtrzymanie, zagrożonej przez obostrzenia epidemiczne, tradycji wielkanocnego bębnienia. Wprawdzie bębniarze ulicami miasta nie przejdą, ale o 16 urząd zaprosił wszystkich mieszkańców by włączyli się we wspólne bębnienie... na garnkach.

„W Wielki Czwartek punktualnie o 16 w oknach lub balkonach swoich domów i mieszkań stańcie z metalowym garnkiem i drewnianą łyżka by przez minutę uderzać w garnek” – zaapelowali na profilu facebookowym miasta przeworscy urzędnicy. W ten oryginalny sposób chcą podtrzymać tradycje nawiązującą do legendy o odparciu fortelem ataku Tatarów w 1624 roku, ale także symbolicznie pokazać wolę przeworszczan do opdarcia sposbem ich przodków innego, współczesnego już zagrożenia - epiedmii koronawirusa.

3 Komentarze
Szanowni Państwo,
wokół tematu koronawirusa pojawia się wiele plotek. Do nas również docierają różne informacje, które staramy się weryfikować i potwierdzić oficjalnie albo nieoficjalnie, ale z niemal 100-procentową pewnością. Nie jest to niestety łatwe i zależne od nas. Natomiast nie będziemy pisać tekstów opartych na „ktoś coś powiedział”, bo to jedynie rodzi niepotrzebny chaos i panikę. A teraz potrzebne są spokój i przestrzeganie zasad. Niczego nie ukrywamy i o wszystkim będziemy RZETELNIE informować!
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy pod artykułami, mimo to prosimy serdecznie o powstrzymanie się od powielania w nich pogłosek. Bądźmy odpowiedzialni! Prosimy naszych Czytelników również o to, by polegali jedynie na ZWERYFIKOWANYCH informacjach.
Redakcja
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Radical News 94.40.75.201 09.04.2020

Weźcie sobie lepiej jakąś mątewkę czy inną kołotuszkę i nawalajcie po zakutych dyńkach. Ale w sumie poczucie humoru niezłe, z górnej półki. Jednakże sytuacja jest poważna i należy dociekać przyczyny tejże. Im wcześniej się to uskuteczni i coś z tym zacznie robić, tym bardziej  rezultaty będą wymierne i pozytywne, już teraz, jak i w przyszłości !!!

user
Radical News 94.40.75.201 22:27:01 09-04-2020
ODKRYLI ŹRÓDŁO KORONAWIRUSA. MAKABRYCZNE WIDEO JAK Z HORRORU - PLANETA.PL
user
Radical News 94.40.75.201 09.04.2020

UWAGA !!! WAŻNY PRZEKAZ !!!


Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19


Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.


ZOSTANWEGE.PLnr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium