Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 158/2020, Sobota 6 czerwca 2020 r., Pauliny i Laury
Opublikowano
Przemyśl, Region, Przeworsk
Trzy szpitale przyjmą ciężarne z COVID-19
Pacjentki z podejrzeniem lub rozpoznaniem COVID-19 będą trafiać do jednego z trzech szpitali na Podkarpaciu. Jest wśród nich Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.
Trzy szpitale przyjmą ciężarne z COVID-19
fot. Paweł Bugira

To, do której placówki trafi pacjentka, zależy od etapu i rozwoju ciąży. Kobiety z zagrożoną ciążą na wczesnym etapie (do 32. tygodnia) będą przyjmowane w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. Między 32. a 37. tygodniem – w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu, a powyżej 37. tygodnia – w Centrum Medycznym w Łańcucie. Z kolei kobiety, u których ciąża przebiega prawidłowo, ale są zarażone koronawirusem, będą kierowane wyłącznie do Łańcuta.

Jeżeli natomiast wszystko przebiega prawidłowo i przyszła mama nie ma podejrzenia zakażenia, może wybrać dowolny szpital. Szczegółowych informacji powinni udzielać lekarze prowadzący ciążę.

0 Komentarzy
Szanowni Państwo,
wokół tematu koronawirusa pojawia się wiele plotek. Do nas również docierają różne informacje, które staramy się weryfikować i potwierdzić oficjalnie albo nieoficjalnie, ale z niemal 100-procentową pewnością. Nie jest to niestety łatwe i zależne od nas. Natomiast nie będziemy pisać tekstów opartych na „ktoś coś powiedział”, bo to jedynie rodzi niepotrzebny chaos i panikę. A teraz potrzebne są spokój i przestrzeganie zasad. Niczego nie ukrywamy i o wszystkim będziemy RZETELNIE informować!
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy pod artykułami, mimo to prosimy serdecznie o powstrzymanie się od powielania w nich pogłosek. Bądźmy odpowiedzialni! Prosimy naszych Czytelników również o to, by polegali jedynie na ZWERYFIKOWANYCH informacjach.
Redakcja
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium