Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 158/2020, Sobota 6 czerwca 2020 r., Pauliny i Laury
Opublikowano
Jarosław, Przeworsk, Region, Kańczuga
Kolejne partie maseczek przekazane [ZDJĘCIA]
W regionie trwa społeczna akcja szycia maseczek. Kańczuga, która wystartowała z inicjatywą najwcześniej, swoje wyroby przekazuje kolejnym instytucjom. Tymczasem w Jarosławiu pierwsza partia maseczek trafiła do tutejszego COM.

Kańczucka akcja szycia maseczek, pilotowana przez tamtejszy Urząd Miasta i Gminy, nabrała dużego rozpędu. Chałupnicza produkcja idzie pełną parą. W projekt zaangażowanych jest już około 30 osób. Tylko przez ostatni weekend uszyto 300 sztuk maseczek. Teraz wyroby są sukcesywnie przekazywane w miejsca, gdzie najbardziej ich potrzeba. Warto więc podkreślić, że inicjatywa, która w założeniu miała wesprzeć lokalny front walki z epidemią, zatacza coraz szerszy krąg – partie kańczuckich maseczek trafiły nie tylko do (...)

Panie w obrotach

Wciąż aktualny pozostaje apel o pomoc w zdobywaniu bawełny 100 procent, flizeliny, drucików, gumek, troczków – czyli materiałów niezbędnych do produkcji maseczek. Informacje o tym, jak można się zaangażować, można uzyskać pod numerem telefonu 16 642 31 42 w. 21 w Kańczudze lub numerami 698 531 887 i 725 137 201 dla akcji w Jarosławiu albo na portalu Facebook w profilach „Kańczuga szyje maseczki dla wszystkich potrzebujących” i „Szyjemy Maseczki dla Jarosławia”

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
Szanowni Państwo,
wokół tematu koronawirusa pojawia się wiele plotek. Do nas również docierają różne informacje, które staramy się weryfikować i potwierdzić oficjalnie albo nieoficjalnie, ale z niemal 100-procentową pewnością. Nie jest to niestety łatwe i zależne od nas. Natomiast nie będziemy pisać tekstów opartych na „ktoś coś powiedział”, bo to jedynie rodzi niepotrzebny chaos i panikę. A teraz potrzebne są spokój i przestrzeganie zasad. Niczego nie ukrywamy i o wszystkim będziemy RZETELNIE informować!
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy pod artykułami, mimo to prosimy serdecznie o powstrzymanie się od powielania w nich pogłosek. Bądźmy odpowiedzialni! Prosimy naszych Czytelników również o to, by polegali jedynie na ZWERYFIKOWANYCH informacjach.
Redakcja
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium