Życie Podkarpackie nr 21/2020 Życie Podkarpackie nr 21/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 154/2020, Wtorek 2 czerwca 2020 r., Erazma i Marianny
Opublikowano
Jarosław, Przemyśl
PILNE: Pierwszy chory na COVID-19 w Przemyślu
Wśród dziewięciu dzisiejszych (28 marca br.) przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu jest pierwszy pozytywny wynik testu w Przemyślu. Wolnym od COVID-19 przestał być także powiat jarosławski.
PILNE: Pierwszy chory na COVID-19 w Przemyślu
fot. Bartosz Kielar

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że chorą na COVID-19 jest przemyślanka w średnim wieku (ok. 50-letnia), która wczoraj (27 marca br.) wróciła do Przemyśla z podróży. Źle się czuła i od razu po przyjeździe do nadsańskiego miasta udała się na oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio. Poddana została testowi na obecność koronawirusa SARS CoV-2. 

Dzisiaj (28 marca br.) wynik dotarł do Przemyśla. Był pozytywny. Kobieta przetransportowana została do Centrum Medycznego w Łańcucie. Jej stan jest dobry. Na razie nie wiadomo nic o osobach, z którymi miała styczność w trakcie podróży.

Wolnym od COVID-19 przestał być także powiat jarosławski. Tam zarażonym jest mężczyzna w sile wieku, który został hospitalizowany.

Jak poinformowała rzecznik prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek, kolejne siedem przypadków zachorowań to:
*starsza kobieta z powiatu stalowowolskiego – hospitalizowana
*starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego – ścisła kwarantanna
*starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego – ścisła kwarantanna
*starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego – hospitalizowany
*starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego – hospitalizowana
*młody mężczyzna z powiatu strzyżowskiego – ścisła kwarantanna
*młoda kobieta z powiatu sanockiego – hospitalizowana

Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu w Warszawie zmarł zakażony koronawirusem 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W Polsce zakażonych jest 1638 osób.

Na Podkarpaciu 71: w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano dotąd 1890 testów; odnotowano 1 zgon (15 marca) i 2 wyzdrowienia (26 marca). 

 

 
52 Komentarze
Szanowni Państwo,
wokół tematu koronawirusa pojawia się wiele plotek. Do nas również docierają różne informacje, które staramy się weryfikować i potwierdzić oficjalnie albo nieoficjalnie, ale z niemal 100-procentową pewnością. Nie jest to niestety łatwe i zależne od nas. Natomiast nie będziemy pisać tekstów opartych na „ktoś coś powiedział”, bo to jedynie rodzi niepotrzebny chaos i panikę. A teraz potrzebne są spokój i przestrzeganie zasad. Niczego nie ukrywamy i o wszystkim będziemy RZETELNIE informować!
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy pod artykułami, mimo to prosimy serdecznie o powstrzymanie się od powielania w nich pogłosek. Bądźmy odpowiedzialni! Prosimy naszych Czytelników również o to, by polegali jedynie na ZWERYFIKOWANYCH informacjach.
Redakcja
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Szok 5.173.89.170 28.03.2020

Wybaczcie ale musiało do tego dojść. Jak dziś jechałem samochodem i zobaczyłem tych naszych "madrych" mieszkańców na spacerkach nad Sanem i to z małymi dziećmi to wybaczcie ale wy ludzie jesteście normalni ? Czy naprawde nie wysiedzicie na tyłku w swoich domach tylko nagle staliście sie takimi koneserami spacerków, wyjść towarztmyskich itd. Wy wszyscy powinniscie dostac takie kary że szok, a szczególnie rodzice ktorzy narażają dzieci. 

Poogladajcie tv, zobaczcie co sie dzieje w Polsce we Włoszech itd. jak nadal bedziecie tacy "mądrzy" to skończymy jako Państwo tak samo. I apel do Policji jezdzicie po Osiedlach krzyczycie przez megafony, proponuje pojechać nad San na Rynek tam macie co robić. 

user
Janek 195.136.179.36 08:09:56 29-03-2020

Ty szoku sobie sam siedz w domu i sam jestes nienormalny!! . Jak zachowasz srodki ostroznosci mozesz wyjsc . Czym rozni sie jak pojdziesz do biegronki na zakupy czy na sprace. Ogranij sie albo zakaz calkowity dla wszytski na wszytsko lacznie z zakupami albo robta co chceta. Ty widziales co aie na  Czarnieckiego wyprawialo ostatnio na Korczowej? A co Ty autem jezdzisz po miescie?. To Tobie bym zaladowal kare czemu w domu nie siedzisz. Martw sie o siebie i kazdy niech ma zdrowy rozsadek bo tego trzeba najbardziej a nie Twoich wielkich dewagacji

user
Pan X. 195.136.179.36 08:16:55 29-03-2020

Podziekuje Panstwu za "powrot do domu" tego na trzeba bylo wracajacych tabuny. Jak pluli na poske ze tu syf i dzidowsywo jechali za "chlebem" bo tam pieniadze dobrot- to co teraz trwoga do Boga to czego tam nie siedza ? . I tak wlasnie sie to rozprzestrzenia. A nie mowiac o Ukrincach ktorych ostslatnio tysiace stalo w Przemyslu i Korczowej

user
Dark 83.31.134.95 10:45:44 29-03-2020

A ty czemu w domu nie siedziałeś tylko pewno do biedronki zatłoczonej jechałeś, przeczytaj sobie przepisy można wyjść na spacer.

user
Ada 94.254.202.49 13:05:58 29-03-2020

Nie rozumiem tych oskarżen na Pana/Panią Szok. To że jechał/a samochodem nie znaczy że jechała do biedry. Niektórzy muszą pracować w tym czasie żeby utrzymać siebie i rodzinę i muszą dojezdzac samochodem

user
Duda_idź_na_wybory 37.30.53.90 28.03.2020
Nieoficjalne informacje to ?
user
Przemyślanin 83.31.150.72 28.03.2020

Przecież wyraźnie pisze że " wróciła z podróży do Przemyśla" więc nie wiem po co to bicie piany. Ludzie, którzy są przyzwyczajeni aktywnie spędzać czas, muszą co jakiś czas wyjść z domów, nawet dla ich zdrowia psychicznego i ich dzieci, ale Ci co całe życie spędzają jak Ferdynand Kiepski, to będą krytykować wszystkich w około, bo na chwilę ktoś wyszedł z domu. Ptasia Grypa zabiła miliony, ale nie było aż takiego halo i ludzie nie bankrutowali, teraz zobaczymy jak wskaźniki bezrobocia i bankructw firm wystrzelą w kosmos. 

user
Szok 5.173.89.170 00:03:58 29-03-2020

Skòro wróciła z Włoch to co uważasz że nie była w sklepie u koleżanki czy na stacji. Ciekawe co bys powiedział jakbys byś po tej Pani siedział na ławce podczas odpoczynku w podczas swojej śmiesznej aktywności fizycznej.  Po drugie to trwa od hmmm 2 tyg pogadamy za miesiąc bo może sie okazać że ptasia grypa to był pikuś. A po trzecie no właśnie skoro poodwoływali tyle imprez tyle świat stracił kasy i wszystkiego to teraz sobie wyobraźcie drodzy państwo jaka musi być prawda o tej chorobie że Ci na górze podjeli tak radykalne kroki jak nikt nigdy dotąd że to co my wiemy z prasy z tv to pewnie jest hmmm nic ? A wiec tak bądźmy tymi Ferdkami Kiepskimi przez  miesiąc czy to takie straszne i niewykonalne w kontekście tak ogromnego zagrożenia ? 

user
Szok 5.173.89.170 00:16:43 29-03-2020

Przepraszam oczywiście nie wiemy z artykułu skąd ta Pani wróciła, i czy gdzieś chodziła/była. Ale kazdy z nas może być potencjalnym nosicielem tego chodzic po sklepach po stacjach czy na te spacery. Dobrze Pan minister powiedział (chodź nie jest z mojej bajki) ale to nie jest czas na spotkania, wizyty, spacery., zakupy - to jest czas na siedzenie na tyłku w domu. Chcesz iść na spacer idź na balkon do ogrodu albo bedziemy mądrzy i to zrozumiemy i obrazki z Włoch Hiszpani  będą tylko obrazkami w tv albo to odczujemy sami. 

user
Marusia 46.134.137.120 03:36:19 29-03-2020

'' Wróciła do Przemyśla z podróży ''  czytanie ze zrozumieniem, szanowny Panie :) 

user
viper 79.191.69.62 23:06:33 30-03-2020

Skoro "wróciła z podróży", to wszyscy, którzy z nią wracali, są potencjalnymi nosicielami. Pomijam fakt, że tak nagle "źle się poczuła", więc nie wiadomo z iloma osobami, które mogła zarazić, miała kontakt w trakcie tej "podróży". Jedynym "pocieszeniem" może być to, że nie były to osoby z Przemyśla i okolic. 

user
ICU 5.173.48.163 29.03.2020

Drogi Przemyślaninie/Droga Przemyślanko.

Ja wiem, że była piękna pogoda i to, że tylko trochę kaszlesz to nie powód żeby zamykać się w domu, przecież nic Ci nie jest. Rozumiem, że musiałeś/łaś pójść do marketu po colę i chipsy, potem zabrać dzieci na spacer. W drodze powrotnej spotkałeś/łaś koleżankę i jeszcze wstąpiliście do Twoich Rodziców, przecież od tygodnia nie wychodzą z domu i z nikim się nie kontaktują, bo się boją… Zrobiłeś/łaś to na co miałeś/łaś ochotę…

Tylko,  ciekaw jestem co powiedziałbyś/łabyś za 10 dni, gdyby lekarz na Monte miał ostatni wolny respirator (a wiedz, że jest ich ok 15 i muszą też służyć ofiarom wypadków, ludziom po zawałach, udarach mózgu) i musiał podłączyć  do niego albo Twoją koleżankę, albo Twojego ojca…

Pewnie to konował byłby winny, a Monte byłaby umieralnią. Tylko czy Ty nie miałbyś/miałabyś sobie nic do zarzucenia? Czy przyszłoby Ci do głowy, że to TY zabiłeś/łaś kogoś bliskiego. Pomyśl, możesz spróbować tego uniknąć…

user
viper 79.191.69.62 23:10:37 30-03-2020
Nic by nie powiedzieli, bo nie byliby podłączeni do respiratora na Monte, tylko, w przypadku zarażenia, zostaliby przewiezieni do Łańcuta, więc "ostatni wolny respirator" byłby nadal do dyspozycji. 
user
Normal 81.161.203.148 29.03.2020

A szanowna redakcja chwali się tym czy straszy ludzi? Może jeszcze poda dokładny adres kobiety … . Rzetelne dziennikarstwo, aby tylko być pierwszym, aby zaistnieć, i nie patrzy na to jak tę informację wykorzystają nieodpowiedzialni, wystraszeni i żyjący w psychozie ludzie. 

user
Azot 31.183.210.236 06:20:46 29-03-2020

+Normal+ bądź normalny! To zwykła informacja o kobiecie, która jest zarażona SARS-Vo-2, a przebywa(mieszka?) w Przemyślu. Masz problem ?

user
Normal 81.161.203.148 06:25:58 29-03-2020

Panie Azot, a pytałeś tej kobiety, czy chciałaby by o niej pisano? Ma pewnie rodzinę, i wystarczy że jakiś idiota ją rozpozna, i co? Zaszczują ją. Nie widzisz w tym problemu?

user
kris 185.25.123.201 10:00:08 29-03-2020

Na pewno nie pierwsi. Było już wiadome 27 marca.że w Przemyślu jest jeden przypadek zarażenia.

user
kris 185.25.123.248 21:37:31 29-03-2020

29 03 drugi przypadek

user
viper 79.191.69.62 23:12:29 30-03-2020
Norma, jak masz z tym problem, to nie czytaj tego typu informacji i bed, iesz spał spokojnie. 
user
Lekarz 37.248.138.203 29.03.2020

Dobra, dobra, po co to bicie piany? I tak polecicie 10 maja, aby zagłosować na jedynie słusznego kandydata. Wtedy nikogo nie zarazicie, bo Kaczyński tak powiedział.

user
Ocknij się 37.30.50.197 29.03.2020

Panie Normal, podejście takich ludzi jak Pan jest wspaniałym przykładem nieświadomego podaj dalej w ekspresowym tempie. W dobie tego co się dzieje Rodo powinno nie istnieć. Dla ludzi którzy mają to dzis w d... Już czekają tysiące łóżek polowych na których będą niestety umierali ludzie, ponieważ opieke nad nimi będą sprawować ludzie którzy nawet nie otarli się o medycynę. Już są przygotowane bo ten boom jest tak gwałtowny że po nie nie będzie komu nawet łóżka rozłożyć. 

Ja osobiście chciałbym wiedzieć czy przykładowy Nowak który wrócił z COVID do mojego rodzimego miasta mieszka blisko mnie, czy już zdążył podotykać karton mleka, makaron itd w sklepie którym robię zakupy raz na 2 tyg, bo ograniczam podaj dalej do minimum.  Czy jednak siedział w domu z całą rodziną i nikt nie wychodził bo 1 osoba się źle czuje. Czy może już ktoś z domowników poszedł do apteki dla tej Pani po syropek, żeby zarazić pół osiedla, a później pół miasta. Ja w takiej chwili wolę zabić się dechami. 

user
kierowca 81.161.192.174 08:24:20 29-03-2020

a co powiecie na przewóz busami  z Przemyśla  podróżnych do  Korczowej  i jak kierowca  pobierał  gotówkę i wydawał   a co  ciekawe żadnych środków ochrony   liczy  się kasa, szmal ale nie zdaje sobie sprawy ,że  już pozarażał wszystkich swoich znajomych , współczucie dla rodziny - brak słów 

user
Normal 81.161.203.148 09:27:57 29-03-2020

Myślisz pan, że nie ma idiotów, którzy dla ratowania życia potrafią stratować innych? Są. Podaj im pan tylko adres chorego. Chorych trzeba leczyć, zarażonych izolować, a idiotom, którzy ganiają z chorobą po ulicy trzeba mówić stop. Tylko czemu mają służyć te rankingi? Psychoza rzuciła się ludziom na mózg. Jakoś nikt do tej pory nie pisał ile codziennie umiera ludzi z powodu różnych chorób, i ilu leży w szpitalach, aż tu nagle wszyscy doznali olśnienia i strach ich opanował przed wirusem. A wcześniej nikt nie musiał dbać o zdrowie? Nikt nie musiał myć rąk i unikać chorych? 

user
Ocknij się 193.242.142.197 10:02:55 30-03-2020

Jak nikt nie napisał nikt... wystarczy sobie policzyć.. w zeszłym roku urodziło się w Polsce ok 375 tys dzieci. Umarło ok 410 tys. podziel sobie to na 365 dni = 1123 osób dzienni umiera w 2019 r.  Owszem jest to ogromna liczba w stosunku do aktualnych 22 osób, ale umierają: ze starości, na raka, samobójcy, wypadki itp, czyli umierają z rożnego powodu, a patrząc na Włochy, czy Hiszpanię 700-900 osób dziennie tylko z powodu jednej choroby... no tak można do tego doliczyć, że w tej ilości może znajdują się też ludzie którzy bez wirusa by umarli, on tylko dopisał się do jednej z przyczyn zgonu. Lecz umiera w tych ilościach wiele ludzi którzy żyliby jeszcze ze 20-40 lat.

Do tego Ci ludzie z Wirusem blokują miejsca w szpitalu ludziom którzy mogliby przeżyć gdyby nie ogrom chorych z COVID19... nie ma złotego środka - a takich ludzi co bezmyślnie rozsiewają zarazę pasowałoby od razu skreślić i odznaczyć, że nie będą hospitalizowani w razie konieczności . Bo swoją głupotą przyczyniają się do zachorowań innych. Państwo nie jest gotowe na ogrom chorych, nawet sobie nie radzi z ta ilością co jest aktualnie, szpitale szykują się jak na "wojnę", a wspomagają ich zwykli ludzie... Jak za 2-4 tyg zrobią tu Chiny to będziecie siedzieć w zaspawanych domach i cieszyć się, że to nie was trzeba gdzieś teraz upchnąć, a mnóstwo osób będzie płakać za stratą najbliższych, których nawet nie udało się godnie pożegnać, bo odeszli w tłumie innych chorych, leżąc na łózkach polowych w przeróżnych miejscach bo szpitale będą już dawno przepełnione. TAK UMIERA OGROM LUDZI DZIENNIE, ALE NIE Z POWODU TYLKO COVID19 - A TO SIĘ ZMIENI.  Wiec lepiej siedzieć w domu jak nie ma potrzeby chodzenia, bo dziek temu albo nie złapiesz tego dziadostwa, albo go nie rozdasz komuś innemu jak już go masz, a jeszcze o tym nie wiesz. 


user
żona 195.136.178.107 29.03.2020

Tysiące polskich kierowców TIR jeżdzi po Europie i jakoś nie słychać,aby któryś z nich zachorował.Po trzech albo czterech tygodniach mają tydzień wolnego i zjeżdżają do kraju nie przechodząc żadnej kwarantanny.

user
Edyta 83.28.100.218 11:59:59 29-03-2020

Tak to prawda że nie mają kwarantanny. Sama mam w domu 3 kierowców Tira wyjeżdżających za granicę. Zgodnie stwierdzili że muszą zachować ostrożność i po przyjeździe do domu nie będą wychodzić do sklepu ani innych miejsc publicznych ani nie będą się z nikim spotykać, odizolują się także od innych domowników. Nie chodzi tu o to żeby ktoś coś komuś narzucał np. poprzez nałożenie kwarantanny. Chodzi o zwykłe poczucie odpowiedzialności za siebie, pozostałych domowników sąsiadów czy społeczność w której żyjemy. 

user
wojtek 83.31.134.120 29.03.2020

TRoszke sie nei dziwie bo ja mam z domem 90 arów mam gdzie chodzicco robić a ktos kto mieszka w bloku to po kwarantannie to do psyhologa musi sie wybrac

user
RFew 185.200.81.137 29.03.2020

I po co zjeżdżacie egoiści !!

user
Myszqa 62.78.180.203 29.03.2020

Czasami sie zastanawiam czy ludzie chodź trochę mysla o drugim człowieku. Od siedzenia w domu można naprawdę  zwariować. Ludzie tez potrzebują ruchu.... ludzie potrzebują pracy..... jeżeli jesteś zdrowy możesz wyjść na spacer gdzie nie ma ludzi..... jeżeli masz katar czy kaszlesz zostań w domu. 15 min dziennie jak ktoś wyjdzie nic sie nie stanie o ile jest zdrowy. Lepszy spacer od chodzenia codziennie do sklepu bo komus się nudzi. Gdyby ludzie byli uczciwi i przyznawali się do chorób.... sami by zastosowali na kwarantanne bo wiedzieli że   mieli kontakt z zarażonym czy zza granicy przyjechali, choroba by sie tak nie rozprzeszczeniala. Zamkniecie wszystkiego spowoduje pogorszenie sie gospodarki... a co później ?? myślicie ze za miesiące wszystko zniknie....???? Nie !!! Otworzą granice i ludzie zaczna znowu chorować..... nie wytępi się tego....  Nie ma idealnej decyzji która by byla dobra.... a robienie komus przykrości bo zrobił tak a nie innaczej  nie jest rozwiązaniem. 

user
Tadweusz 79.191.61.212 29.03.2020

Musimy wychodzic z założenia,ze każdy z nas może byc zarażony

W innych krajach to zrozumieli i wszyscy absolutnie wszyscy znajdujacy sie w przestrzeni publicznej muszą mieć maseczki.

W Czechach za brak maseczki to mandat około 1600 zł.

A maseczki nawet najprostrze te własnej roboty daja 3 razy większą szansę,że uniknie się zarażenia.

Nie wiem dlaczego,nasi "uczeni z PiS mają inne zdanie"

Oglądając inne telewizje widać,ze nawet prezenterzy oraz politycy sa w maskach tylko nasi"bohaterowie" paradują  odsłaniając nie tylko niskie czoło

user
żona 195.136.179.107 11:16:12 29-03-2020

Maseczka chroni tyle co dziurawy kondom.

user
Tomek 195.136.178.239 11:43:20 29-03-2020

należy jeszcze dodać, że w innych krajach przy wejściu np do sklepu sprawdzają pirometrem lekarskim temperaturę, nie mówiąc już o posiadaniu maseczki i kontroli temperatury osób znajdujących się w przestrzeni publicznej. 

user
gosc 79.191.52.118 29.03.2020
z plotek, o których mówia ludzie, to pod sklpeami na wsiach stoja piwko wodeczka itpprzyjezdni z zagranicy i nic sobie z kwarantanny nie robia. 
user
Kon 46.174.214.4 14:32:24 29-03-2020

I bardzo dobrze że piją! Mają kasę to piją już wkrótce z głodu będą umierać jak wirus pójdzie w po....dużo! 

user
Rychu 193.242.142.186 29.03.2020

Róbcie tak dalej - będą drugie Włochy...

user
Mania 31.183.228.187 29.03.2020

co zrobić gdy Pan Prezydent Bakun wyłączył ogrzewanie w szkole przy Kopernika a nauczyciele muszą tam pracować  w zimnie !! czeka aż zachorują??? czas by wreszcie zakończyć rok szkolny  jak we Włoszech i nie liczyć na cud oświatowy przez internet.

user
Rychu 83.28.66.94 19:05:51 29-03-2020

Nauczyciele to zajęcia zdalnie powinni prowadzić ze szkół Wiele urzędów pracuje mimo że nie przyjmują stron A nauczyciele korzystają ze siedzą w domach popracuja 3 godz i obiadek między czasie mycie okien i laba Głupi mail do rodziców i do dyr ze praca skończona Jedna wielka sciema Powinni chodzić codziennie do szkoły i prowadzić zajęcia z klas Jest sal na tyle że zachowają środki ostrożności A nie narzekanie ze system nie działa Do roboty 

user
MK 91.193.208.171 29.03.2020

"ICU" , pełne poparcie , 100/100 Merytoryczny wpis

user
Tadek 193.242.142.205 29.03.2020
czy życie  wasze i waszych  bliskich  coś dla was znaczy?  jeśli tak to zostańcie w domu czy to tak wiele !
user
Hdr 37.248.153.237 29.03.2020

Niech przywioza jeszcze wiecej zarażonych polakow zza granicy w  Akcji LOT do domu!!!!!cymbaly zajebbane

user
trotyl 83.31.122.46 22:48:37 29-03-2020

Co by nie zrobił i tak mamy przechlapane ,siedząc w domu jest fajnie ale troska o tych którzy muszą pracować i codziennie nie wiadomo co przyniosą do domu. Chwała dla pracujących a w szczególności dla służby zdrowia.

user
uio 217.97.167.5 30.03.2020

czy wyłapali te osoby z którymi przyjechała

user
sirocco 37.201.4.50 30.03.2020

chetnie porucham  czyjas zone ,  to tak dla odstresowania

user
kolo 79.191.69.62 23:18:39 30-03-2020
Jesteś takim nieudacznikiem, że musisz się ogłaszać? Zwal sobie kapucyna, też się odstresujesz. 
user
Nieobliczalny 81.161.203.132 30.03.2020

Powrót do domu dał taka skalę zachorowań. 

Przypomieli sobie o Polsce. 

A z drugiej strony pokarało świat, wojny z kościołami, Parady lesbijek, pedałów, wolne słowa, ganger, pesymistki, du... Pie się przewróciło. 


Gdzie pokora, gdzie. 

user
Bil 94.40.75.202 19:25:07 30-03-2020

Ma rację 

user
Monia 81.161.192.174 30.03.2020

Powrót do kraju owocuje 

user
Hshhs 5.172.238.90 31.03.2020

No nawiezli zza granicy Polaków zarażonych!!!!!! Cymbaly zajebane

user
Gg 5.172.238.90 31.03.2020
Szlak by ich trafił z tym LOTEM do domu...te mendy zarazone teraz wróciły do polski niewinnych ludzi zarażać!!!!!!!!!!
user
h 37.30.55.135 01.04.2020

jak trwoga to do Polski

user
Pan Paradoks 37.30.55.137 04.04.2020

Czy pracodawcy weryfikują czy sprzedawcy z obsługi stykają się w domu z osobami, które niedawno wróciły zza granicy i przebywają w kwarantannie?


Czy ktoś nadzoruje w jakiej odległości od siebie pozostają pracownicy w sklepach? - często ciężko sięgnąć po towar lub przejść między regałami, ponieważ wykładający towar nie ustępują - dotyczy sklepu P.Pan - dzisiejsza sytuacja.


Czy to prawda, że w trakcie zakazu wstępu na teren Lasów PAŃSTWOWYCH organizowane są jednocześnie polowania?


Czy w lasach należących do Przemyśla i okolicznych gmin nie ma zakazu wstępu?


Czy szkoły zostaną wreszcie wyposażone w takie dobra jak:


- ciepła woda z kranu?


- mydło i inne środki czystości?- papier toalety i ręczniki papierowe?


- sprzątaczki zaczną dezynfekować toalety?

user
BS 188.127.16.224 21.05.2020

 



a co do zakażeń koronawirusem, to na całym świecie zwykłe mydło w kostce wraca do łask. To jest najtańsza metoda, żeby się nie zarazić. Tylko że nie można myć rąk dwie sekundy tak jak statystyczny Polak :) Znalazłem na youtubie fajny film który prosto pokazuje jak właśnie powinno się myć ręce https://youtu.be/0xfzKqyx4oU
nr 21/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium