Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 158/2020, Sobota 6 czerwca 2020 r., Pauliny i Laury
Opublikowano
Przemyśl, Powiat przemyski
Pierwszy przypadek koronawirusa w pow. przemyskim
Potwierdzono dzisiaj pierwszy przypadek koronawirusa u kobiety z powiatu przemyskiego.
Pierwszy przypadek koronawirusa w pow. przemyskim
fot. Paweł Bugira

Jest to kobieta (mieszkanka gminy Dubiecko) w sile wieku, której stan określono jako dobry. Jest hospitalizowana w szpitalu w Łańcucie, jako w szpitalu wydzielonym  w naszym województwie wyłącznie na przypadki związane z koronawirusem.

Badania potwierdziły ponadto 3 kolejne przypadki zakażenia w województwie podkarpackim, co oznacza, że mamy już 43 przypadki.

Jak podała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego, oprócz kobiety z powiatu przemyskiego są to:

  • starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym – hospitalizowany;
  • młoda kobieta z powiatu mieleckiego w stanie dobrym – hospitalizowana;
  • starsza kobieta z powiatu leżajskiego w poważnym stanie – hospitalizowana.



43 Komentarze
Szanowni Państwo,
wokół tematu koronawirusa pojawia się wiele plotek. Do nas również docierają różne informacje, które staramy się weryfikować i potwierdzić oficjalnie albo nieoficjalnie, ale z niemal 100-procentową pewnością. Nie jest to niestety łatwe i zależne od nas. Natomiast nie będziemy pisać tekstów opartych na „ktoś coś powiedział”, bo to jedynie rodzi niepotrzebny chaos i panikę. A teraz potrzebne są spokój i przestrzeganie zasad. Niczego nie ukrywamy i o wszystkim będziemy RZETELNIE informować!
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy pod artykułami, mimo to prosimy serdecznie o powstrzymanie się od powielania w nich pogłosek. Bądźmy odpowiedzialni! Prosimy naszych Czytelników również o to, by polegali jedynie na ZWERYFIKOWANYCH informacjach.
Redakcja
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mmm 83.28.226.246 25.03.2020

no i juz sie zacznie, Panie Boze bron nas

user
... 31.128.21.66 15:54:13 25-03-2020

Coś ten Bóg nie pomógł w czasie epidemii Hiszpanki,nie pomoże i teraz,a czemu nie pomoże ? Bo go do jasnej cholery nie ma i nie można prosić go o pomoc !

user
waldek piesacki 37.190.225.141 17:50:40 25-03-2020

jak ja kocham ateistów iq 20, którzy nie przetrwają godziny bez wypowiedzenia stwierdzenia, że Boga nie ma, jeśli osoba wyżej wierzy to spoko ty nie wierzysz to też spoko, ale próba indoktrynowania ludzi gdy tego nie trzeba jest  co najmniej żałosna, dziękuję za uwagę.

user
Indy 37.248.152.183 18:03:51 25-03-2020

ale osoby które piszą o Bogu przy artykułach niedotyczących wiary też kochasz Waldku=)?

user
Jsk 89.64.62.11 18:28:05 25-03-2020

Waldek, religia to zło. Robi ludziom wodę z mózgu. Czym mniej wyznawców tych bzdur wyssanych z palca, tym lepiej. 

user
ola 185.25.123.196 25.03.2020

napiszcie prawdę z jakiej miejscowości jest ta kobieta

user
miki 108.253.235.130 23:41:16 25-03-2020

czytaj lepiej artykuly,a nie po lebkach.

user
Kaska 31.183.179.99 25.03.2020

mmm daj spokoj.Damy rade.Pelna mobilizacja i rozsadek.Zycze zdrowia.

user
Ewa 5.172.233.19 25.03.2020

Jasno wynika z artykułu że jest to kobieta z Przemyśla,niestety tylko ostrożność nas ratuje.

user
Hhffu 37.248.139.43 16:07:59 25-03-2020

...kobiety z powiatu przemyskiego

user
ROCCO S. 94.40.75.210 19:19:40 25-03-2020

Mieszkanka gm Dubiecko ...jak i gdzie jasno wynika ze Przemysl??....Wołami napisane....kurwa co za naród !!!!

user
Ewa 5.172.237.46 20:40:34 25-03-2020
 Nie denerwuj się @ Rocco , w momencie  mojego wpisu jasno wynikało że chora jest z Przemyśla. Przeczytaj niżej co na ten temat pisze Jan.
user
Eba 62.133.129.98 25.03.2020

Gmina Dubiecko pisze wyraźnie!

user
ja 46.170.89.93 17:27:37 25-03-2020

Nienadowa.

user
Legionista 82.132.217.97 09:05:29 26-03-2020

NIE PISZE TYLKO JEST NAPISANE! 

user
rty 37.30.49.32 25.03.2020
Zacznie się zaraza po świętach ,jak zjadą z zagranicy 
user
Justa 185.25.123.245 25.03.2020

Bo to nie można napisać jaśniej i dokładniej skąd jest ta kobieta ? Powiat przemyski, gmina Dubiecko... ta k**** konkretnie, żeby ludzie wiedzieli... pełno sprzeczności w tych informacjach... jednym słowem gowno wiem... Szpital Wojewódzki w Przemyślu wykonał test i wyszedł pozytywny mam nadzieję że wszystkie środki ostrożności zostały zachowane

user
mieszkanka 81.161.203.155 25.03.2020

stek bzdur. szpital zakazny mamy w przemyslu a do koronawirusa powolany jest tez na MONTE! weryfikujcie to co piszecie!!!!

user
lola 83.28.252.219 16:58:56 25-03-2020

czy ktos cos wie konkretnego...czy to fake news ??


user
Mmm 185.239.43.9 17:03:47 25-03-2020
Mm A skąd Pani ma taką informację?  Bo na Monte jest i był szpital wojewódzki pod który podlega zakaźny ale pacjentów potwierdzonych na covid19 wysyła się na specjalny przygotowany szpital w Łańcucie który zajmuje się tylko covid19
user
Dzien i noc 5.173.56.31 17:13:05 25-03-2020

Oddział zakaźny jest na rogozińskiego ale jak tu pisza przewieźli ja do łancuta

user
a 46.170.89.93 17:30:20 25-03-2020
Łańcut obecnie. Cały szpital przyjmuje zakażonych z podkarpacia.
user
Jan 31.183.188.244 25.03.2020

Nie denerwujcie się ludzie, w pierwszej wersji artykułu było że chora jest z Przemyśla,   redaktor zmienił treść ale zapomniał napisać  że   ją  aktualizuje , cóż tak wygląda dzisiaj solidność dziennikarska. a my się niepotrzebnie denerwujemy.  W sumie to niczego nie zmienia, niestety ta  paskudna choroba wkrótce  będzie wszędzie.

user
Btn 5.173.32.113 25.03.2020

Ciekawe z jakiego kraju wrocila ??

user
debb 31.128.22.94 18:56:20 25-03-2020

z żadnego, prawdopodobnie to jej mąż wrócił

user
Gość 37.30.51.168 16:54:44 26-03-2020

Ludzie nie wiecie a piszecie


user
Gość 37.30.51.168 16:55:52 26-03-2020
Od fryzjerki się zaraźła  a nie żaden mąż
user
Gość 5.252.212.6 25.03.2020

Czy jest wiadomo czy ta Pani przebywała na kwarantannie ? 

user
miś 185.38.225.7 25.03.2020

Bez paniki !!! Jak jest każdy widzi.  Szanujmy się i podchodźmy z dystansem do sytuacji. Zdarzyło się i nic nie poradzimy. Zastanawiające jest tylko zachowanie rządzących. Niestety "zapieprzyli" mimo tego co propaganda nam serwuje. Przykładem- jednym z licznych- niech będzie Agencja Rezerw Materiałowych, która skupowała miał węglowy, żeby się górnicy- oczko w głowie PiS- nie wkurwili. Dostali podwyżkę, dlatego nie protestowali w Warszawce. A kto wywalczy godne pobory dla Pielęgniarek, ratowników czy innego personelu szpitali którzy są na pierwszej linii. "Władza"- Partyjniacy woli(ą) podwyżki i przywileje dać "aparatowi" policyjnemu, czy wojskowemu, który w razie "W" będzie chronił  "du.ę" rządzącym. A "motłoch" niech się "PRDLI" za "pińset" + . AMEN.

user
Mopsik 31.183.193.134 25.03.2020

Bakun już jest na kwarantannie?

Bo po powrocie z Węgier jeno wirusa rozsiewa z Panem Majkowskim pseudonim Kantor. 

user
kier 185.25.123.148 21:48:28 25-03-2020

nie pisz bzdur. Nam nie potrzeba 5 kolumny

user
hasler 157.25.108.89 25.03.2020

Włochy i kraje południa Europy przy naszej boladnii będą oazą pandemii.


Proponuję zamiast na respiratory i sprzęt medyczny przeznaczyć kolejne 10 MLD na PISoBOLSZEICKĄ reżimową szczujnię TVPIS.

user
Gość 5.173.81.146 25.03.2020
Pani pojechała sobie sama na SOR na Monte , gdzie siedziała grzecznie w kolejce....ciekawe ile osób zaraziła :/
user
Gość 37.30.51.168 16:57:36 26-03-2020
Ktoś wiedział nie odzywaj się jak nie wiesz naprawdę
user
Senecio 81.161.192.162 26.03.2020

Jak widać strach zaglądając ludziom w oczy wprowadził do społeczeństwa swoistą psychozę. Jakoś do tej pory nikt nie dostrzegał umierających na nowotwory, grypę i inne choroby, które sieją spustoszenie, aż tu nagle wszyscy wpadli w panikę. Uciekają przed drugimi, boją się podać ręki, napiętnują każdego kto zakaszle. Strach, to zjawisko które łatwo wykorzystać, by poddać kogoś manipulacji i nim sterować. Koronawirus to tylko preludium tego, co jeszcze czeka ludzkość. W zanadrzu są o wiele gorsze wydarzenia, z którymi będzie musiała się z nim zmierzyć.  Komuś bardzo się śpieszy, bo jego czas się kończy, więc podkręca atmosferę, co teraz wyraźnie widać. 

user
gość 145.237.2.218 26.03.2020

Info potwierdzone,  kobieta była na SOR w Przemyślu. Cała zmiana pełniąca obowiązki została poddana kwarantannie.

Nic tylko czekać na kolejne przypadki ... 


user
jan 31.182.53.58 26.03.2020

za dewastacje swiata przed nasza cywilizacje ten koronawirus to i tak mala kara

user
Przeworsk 62.111.154.77 26.03.2020

Kurna jak miała objawy to czego nie zadzwoniła do sanepidu. Tylko wpakowała się na SOR żeby zarazić innych. Przede wszystkim najpierw dzwoń i konsultuj pało jedna z drugą !!! Bo pierwsze co to pytają czy miałaś kontakt z osobą która wróciła z zagramanicy i to już daje kroki które trzeba podjąć.

Ta ludzie myślcie !! Ehh.

user
Gość 37.30.51.168 16:59:13 26-03-2020
Bo może nie wiedziała tempaku
user
Luki 46.134.21.97 26.03.2020

Nieznajomość bibli i testamentow numer jeden... ateisci tak mówią bo nie znają nic...

user
y 37.30.48.134 26.03.2020

type się mówi żeby dzwonić a ciemnota jedzie na Monte ręce opadają tylko pała w łeb

user
Gość 37.30.51.168 17:00:49 26-03-2020
Nie bąć taka przemierzała bo może nie wiedziała debilu wy ludzie ogarcijcie się trochę naprawdę
user
:( 185.239.43.6 06:55:55 27-03-2020

Co to znaczy " nie wiedziała"?! Jak miała objawy infekcji to chyba oczywiste, tyle piszą " kaszel, dusznośc, gorączka ", trudno zapamiętać?

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium