Życie Podkarpackie nr 13/2020 Życie Podkarpackie nr 13/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 93/2020, Czwartek 2 kwietnia 2020 r., Franciszka i Władysława
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Na co warto wziąć pożyczkę?
Pożyczki pozabankowe są coraz prostsze do wzięcia. Dzięki rozwiązaniom online nie trzeba udawać się do udziału, wnioski są proste i przygotowane do samodzielnego wypełniania, a proces weryfikacji trwa często tylko kilkanaście minut. Warunki udzielania pożyczek także są coraz mniej restrykcyjne. Wszystkie te ułatwienia nie zwalniają jednak z konieczności podjęcia odpowiedzialnej decyzji na co warto, a na no nie warto wziąć pożyczki.
  1. Jak wziąć pożyczkę pozabankową?
  2. Pożyczka pozabankowa - czy warto ją wziąć?
  3. Pożyczka dla zadłużonych

Jak wziąć pożyczkę pozabankową?

Pożyczka na święta to jedna z częściej reklamowanych propozycji reklamowych. Biorąc pod uwagę, że w Polsce kwestia odpowiedniego przygotowania się na przyjazd gości jest kluczowa, reklama ma duże powodzenie. W okresie początku grudnia oraz marca lub kwietnia wzrasta zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi, bo te właśnie najłatwiej wziąć, a dodatkowo część ma niejednokrotnie atrakcyjniejsze warunki niż te proponowane przez banki. Żeby wziąć taką pożyczkę wystarczy wypełnić wniosek na stronie pożyczkodawcy. Nie potrzebne są żadne zaświadczenia z pracy czy o innych źródłach dochodu. Następnie wniosek podlega procesowi weryfikacji, a po pozytywnej decyzji klient jest proszony o wysłanie symbolicznej złotówki ze swojego konta. To forma uwiarygodnienia konta, na które mają zostać przesłane pieniądze. Po dopełnieniu wszystkich procedur pieniądze są przesyłane na konto klienta, a pocztą tradycyjną lub elektroniczną dociera do niego umowa pożyczki (oczywiście wcześniej także ma możliwość jej przeczytania). 

Pożyczka pozabankowa - czy warto ją wziąć?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów pożyczek, które cieszą się różną renomą. Warto jednak pamiętać, że właściwie jedynie pożyczki pozabankowe w tak duży stopniu otwierają się na wszystkich tych, którzy nie dysponują stałymi dochodami z umowy o pracę. Pożyczkę pozabankową może wziąć student, emeryt, rencista, osoba pracująca na umowy o dzieło czy umowy zlecenia. Stosunkowo łatwe uzyskanie pożyczki zachęca do wykorzystywania jej do różnych celów, natomiast zawsze warto zastanowić się, na co naprawdę warto wziąć taką pożyczkę. 

Z pewnością dobrym i korzystnym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki na zakup nowego sprzętu AGD czy RTV jeśli ten jest potrzebny. Dzięki pożyczce (niektóre nawet z RRSO 0%) nie trzeba jednorazowo poważnie obciążać budżetu. Podobnie jest w przypadku pożyczki na remont, zakup mebli, elektroniki dla dzieci do szkoły czy wykupienia im wakacji. Wiele osób bez takiego wsparcia finansowego nie byłoby stać na sfinansowanie wyjazdu wakacyjnego. Oczywiście w przypadku nagłego wypadku, choroby lub innego nieprzewidzianego zdarzenia losowego również można sięgnąć po pożyczkę pozabankową. Uzasadnienia nie ma natomiast branie kredytu na bliżej nieokreślone potrzeby. Takie "dodatkowe" pieniądze często szybko znikają, a potem trzeba je przecież zwrócić. 

Pożyczka dla zadłużonych

Pożyczka na spłatę zobowiązań wzbudza chyba najbardziej skrajne emocje. Rzeczywiście wnioskowanie o jedną pożyczkę, aby spłacić drugą grozi popadnięciem w spiralę długów, z których trudno się potem wyplątać. Czasem jednak zdarza się, że to właśnie ta druga pożyczka pozwala złapać na chwilę potrzebny oddech finansowy, aby można było spłacić później wszystkie zobowiązania. Szczególnie, jeśli ktoś oczekuje na płatność, spłacenie przez pracodawcę, odszkodowanie, zaległą fakturę. W takiej sytuacji lepiej sięgnąć po drugą pożyczkę aniżeli dopuścić d
nr 13/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium