Życie Podkarpackie nr 13/2020 Życie Podkarpackie nr 13/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 93/2020, Czwartek 2 kwietnia 2020 r., Franciszka i Władysława
Opublikowano
Region
Nowe zachorowania na Podkarpaciu. 39 zakażonych
Wprowadzone także będą nowe ograniczenia w przekraczaniu granicy.
fot. Paweł Bugira

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych dwóch osób z województwa podkarpackiego. W sumie mamy 39 chorych.

– Pierwszy przypadek to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym. Przebywa on w ścisłej kwarantannie domowej. Drugi to starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, w stanie dobrym, który także przebywa w ścisłej kwarantannie domowej – poinformowała dziś Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

Obecnie na terenie Podkarpacia pod nadzorem pozostaje 7344 osób,  a 8089  poddane jest  kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 63 osób.

Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 1339  testów. Potwierdzono 39 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. 15 marca zmarła pierwsza chora osoba.

W przypadku drugiej zarażonej osoby przyczyną śmierci byłą sepsa i nie jest ona uwzględniana w statystyce.

 

27 marca zostaną także wprowadzone nowe ograniczenia w przekraczaniu granicy państwa. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, ale pracują w kraju sąsiednim (lub odwrotnie) i przekraczają granicę regularnie.

Do tej pory w drodze do pracy i z pracy, osoby te nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.

Od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim.

Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.

0 Komentarzy
Szanowni Państwo,
wokół tematu koronawirusa pojawia się wiele plotek. Do nas również docierają różne informacje, które staramy się weryfikować i potwierdzić oficjalnie albo nieoficjalnie, ale z niemal 100-procentową pewnością. Nie jest to niestety łatwe i zależne od nas. Natomiast nie będziemy pisać tekstów opartych na „ktoś coś powiedział”, bo to jedynie rodzi niepotrzebny chaos i panikę. A teraz potrzebne są spokój i przestrzeganie zasad. Niczego nie ukrywamy i o wszystkim będziemy RZETELNIE informować!
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy pod artykułami, mimo to prosimy serdecznie o powstrzymanie się od powielania w nich pogłosek. Bądźmy odpowiedzialni! Prosimy naszych Czytelników również o to, by polegali jedynie na ZWERYFIKOWANYCH informacjach.
Redakcja
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 13/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium