Życie Podkarpackie nr 13/2020 Życie Podkarpackie nr 13/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 93/2020, Czwartek 2 kwietnia 2020 r., Franciszka i Władysława
Opublikowano
Przemyśl
Potrącenie pieszego na Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]
Wypadek wydarzył się na przejściu dla pieszych na wysokości budynku nr 58 we wtorek ok. godz. 17.

- Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że kierujący audi, jadąc w kierunku Ostrowa, nie zauważył przechodzącego przez przejście dla pieszych 44-letniego mieszkańca Przemyśla – mówi podkom. Marta Fac, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Poszkodowany doznał urazu głowy i został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Samochodem kierował 24-letni mieszkaniec pow. przemyskiego. Był trzeźwy.

Na miejscu pracuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, a ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo. 

Wypadek wydarzył się na przejściu dla pieszych na wysokości budynku nr 58.

25 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
gość 94.42.8.130 24.03.2020

Znowu dwudziestoparoletni kierujący-  w Audi, Mercedesie lub innej szybkiej maszynie. Tacy kierowcy , w samochodach tatusiów to zakała ulic. Zgroza. Jak można nie zauważyć pieszego na przejściu- chyba tylko jak się przycisnęło pedał gazu do tzw. dechy.

Miejmy nadzieję, że pieszy wyzdrowieje i szczęśliwie wróci do domu.

user
t 94.40.44.230 20:05:02 24-03-2020

wcześniej znowu jakiś dziadek jechał pod prąd i spowodował wypadek wiek tu nic nie znaczy...

user
Anonim 94.40.75.204 20:35:17 24-03-2020
Hahaha widzę że w naszym pięknym regionie nie brakuje pół mądrych ludzi, najwyraźniej pan/Pani nie ma prawa jazdy lub jest tzw. Niedzielnym kierowcą , że nie wie ,że kierowca może nie zauważyć pieszego z wielu względów,tylko nie rozumiem po co pisać takie bzdury.  
user
Przemyślak 83.28.251.69 22:39:43 24-03-2020

Samego zdarzenia nie widziałem, ale przejeżdżałem zaraz po. Słońce było bardzo ostre i świeciło od strony Ostrowa prosto w oczy. Mógł nie zauważyć, zresztą niewiadomo jak zachował się pieszy. 

Ten chłopak na pewno nie zrobił tego specjalnie, chociażby sądząc po jego zachowaniu po wypadku, widać było że bardzo go przeżył. Jest mi zwyczajnie żal wszystkich uczestników wypadku i życzę im dużo zdrowia.

Pisanie tutaj tych banałów o pojazdach tatusiów i stereotypach odnośnie  marek sugeruje olbrzymią ciasnotę umysłową, a być może nawet brak empatii. Mimo wszystko Ciebie też pozdrawiam" gościu".

user
Debil 5.173.64.11 04:47:37 25-03-2020
Osoba z pierwszego komentarza  zapraszam na leczenie psychiatryczne 
user
Gosc 5.173.41.22 15:51:47 25-03-2020

Szybkiej maszynie audi A4 ? 1.9stmedei? Bo

user
bodek 185.239.43.9 24.03.2020

to przejście jest tak potrzebne jak kula u nogi, za paręnaście metrów jest ze światłami, typowe przejście ale dlaczego nie. 

user
:( 37.30.54.149 20:53:36 24-03-2020

To przejście jest bardzo potrzebne ale niestety bardzo niebezpieczne, a wystarczyłaby kultura jazdy i chodzenia

user
Tyty 81.161.203.126 24.03.2020

Szkoda że nie podali ile pieszy miał promili w sobie... 

user
Lucek 87.205.136.71 24.03.2020

Kur... Ludzie nie wiecie i wypowiadacie się rzygać mi się chce jak na to patrzę. Byłem tam i widziałem to.  Kierowca jechał prawidłowo co wskazuje droga hamowania, a pieszy wszedł pod koła więc nie klepcie w tą klawiaturę idiotycznych komentarzy bo młody bo niedoświadczony tak samo do cholery może zrobić każdy z nas posiadająch uprawnienia do prowadzenia samochodu.

user
Rad 81.161.203.126 22:42:04 24-03-2020

Dokładnie, też to  widzialem. Nie dość że wtargną na jezdnię to na dodatek byl pijany bo az go tracalo a o tym już nie napisali. 

user
Przemyślanka 185.25.123.219 23:40:38 24-03-2020

Wtym czasie byłam w sklepie w Piotrusiu obok. I też słyszałam że był nietrzeźwy. Ale z drugiej stronuy przejście jest niebezpieczne. Niedawno przechodziłam przez nie z dziećmi(10i3lata) auto  jadące w stronę centrum zatrzymało się a kierowca jadący w strone Ostrowa tylko mi świstnął za plecami. Dobrze że dzieci pociągnęłam za ręce bo kto wie jak by to się skończyło

user
Basik 5.184.197.155 17:27:00 26-03-2020

Że młody to od razu niedoświadczony akurat jest to mój sąsiad i prawo jazdy ma od długiego czasu a samochód kupił za zapracowane przez siebie pieniądze. Wracał z pracy zmeczony

Więc zanim się napisze to można się zastanowić

user
E 185.239.43.5 24.03.2020

Boże ludzie zastanówcie się co wy piszecie. Piesi też chodzą jak ćmy bo myślą że im się należy. Owszem mają pierwszeństwo ale muszą też się dostosować do warunków i nie wchodzić pod koła. Nie było mnie tam ale myślę że to nie jest wina tego chłopaka. Ciekawe co pisalibyście gdyby to był starszy kierowca.. Opamiętajcie się! 

user
użyt. tej drogi 94.40.74.200 24.03.2020

Tam jest niebezpiecznie mnie kilka razy pieszy wyskoczył z za samochodu jadącego z przeciwka  i się zastanawiam kiedy zdążył wejść na przejście ( chyba ze wyskoczył z pod tego auta ) 

user
Kaczynski 31.128.16.149 25.03.2020

Słońce go oslepilo

user
mieszkaniec 5.173.72.116 25.03.2020

Czy władze w Przemyślu myślą o podziemnych przejściach dla pieszych przy Jagiellońskiej i Grunwaldzkiej ?

user
lumpek 195.136.179.43 25.03.2020

To niebezpieczne przejście powinno zostać wreszcie zlikwidowane. W godzinach popołudniowych słońce oślepia kierowców jadących w stronę Ostrowa, a przecież obok jest przejście ze światłami.

user
Jan 83.28.68.253 25.03.2020

Najbardziej niebezpiecznymi przejsciami są na Sanockiej zaraz za zakretem koło bramy fortecznej i na Piłsudskiego podobnie za zakretem.Kiedy  ktoś sie tym zajmie???

user
Gość 5.173.48.151 25.03.2020
Od razu wina kierowcy bo młody. Pieszy wbiegł na przejście i był pod wpływem alkoholu.! 
user
kubica 79.191.84.243 16:58:02 25-03-2020

komentujący nr mają pojęcia o przepisach, pewnie prawo jazdy kupili na bazarze … ha ha...słonce oslepiło… haha to trzeba w nocy jeździć  haha, skoro pieszy szedł po pasach to ma pierwszeństwo i w odpowiedniej odległości doświadczony kierowca powinien obserwować również otoczenie i reagować,,,, żal was..

user
&& 31.183.254.174 18:02:07 25-03-2020

do Gość   pieszy nie wbiegł a wszedł na przejście to raz , a  dwa to że był jak piszesz pod wpływem alkoholu/???/  to prawo pieszemu tego jeszcze  nie zabrania ,nie kierował pojazdem a tylko własnymi nogami .

user
Gość 185.25.120.249 25.03.2020

Co się dziwić to przecież Przemyśl, każdy wie co za zwierzęta tam mieszkają.... 

user
4WD 83.31.130.214 19:16:04 25-03-2020

Po prostu zal mi Cię. Lecz się na nogi bo na głowę za późno.

user
Kk 5.173.40.111 26.03.2020

Wiosenne słońce robi robotę 

nr 13/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium