Życie Podkarpackie nr 13/2020 Życie Podkarpackie nr 13/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 93/2020, Czwartek 2 kwietnia 2020 r., Franciszka i Władysława
Opublikowano
Przemyśl
Tysiące Ukraińców na dworcu w Przemyślu. Czy dochowano wszystkich procedur?
– To nie osoby podróżujące są winne tej sytuacji. Transport został przeprowadzony w absolutnie skandaliczny sposób, narażający na niebezpieczeństwo zarówno podróżujących, jak i mieszkańców – mówi prezydent Wojciech Bakun. Jego zdaniem to Ambasada Ukrainy w Polsce odpowiada za to, że setki osób na dworcu i w jego okolicach oczekiwało na pociągi na Ukrainę.
fot. zbiory własne

Organizatorem przewozu Ukraińców do domu była Ambasada Ukrainy. Z Przemyśla mieli wyjechać specjalnymi pociągami podstawionymi przez ukraiński rząd. Sposób, w jaki zorganizowano cały proces, prezydent Przemyśla określa skandalem.

Po pierwsze – jego zdaniem – samorząd został poinformowany o całej operacji za późno (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
17 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Bzzz 83.28.226.246 24.03.2020

I oby nie pozostawili za sobą ślad w postaci wirusa ☹️☹️ bo będzie masakra

user
Giga 83.31.29.238 20:37:52 24-03-2020

A do tej pory jesteśmy czyści na Podkarpaciu na mapie zawirusowanych.

user
TVPiS 88.156.141.232 24.03.2020

Sprawę się zatuszuje i nie będzie śladu po zarazie. To wszystko wina Tuska z Chin! Ciemny lud z Podkarpacia to kupi.

user
mk 91.193.208.171 15:38:57 26-03-2020

Kretyn do potęgi n-tej . 

user
Działajcie coś, bo kolejne transporty beda 31.183.234.161 24.03.2020

Estończykow eskortowala policja orzez caly kraj. A tych wypuścili na miasto, bez kwarantanny. Prezydencie, prosze zlozyc zawiadomienie do Prokuratury  z Art 165 par 1 kk.  jak pare osób wezwą na przesłuchania, to sie 5 razy zastanowią przed robieniem takiej obory w NASZYM mieście. A swoja drogą MSZ powinno ich wydalić za takie dzialania i wpisac na liste osób niepozadanych w Shengen.

user
y 94.40.44.230 24.03.2020

zobaczycie teraz to już kwestia czasu zarażonych w Przemyślu ...

user
Wojciech 83.28.68.253 24.03.2020

Panie  i Panowie  bez paniki.Najpierw zacznijmy od siebie,a reszta już bedzie prosta.Czyli spełniamy najważniejszy punkt w tej chorobie.Przemyslanie nie dajmy sie tej zarazie i dbajmy o siebie i o naszą Ojczyznę Polskę .

user
Kaska 31.183.179.99 24.03.2020

Trzeba sie zastanowic kto ponosi odpowiedzialnosc za ten chaos?Kto?Wladze Panstwa,? Wladze Miasta,? Ambasada Ukrainska ?,a moze Konsul? A moze wszyscy po trochu?A moze jednak  najwiecej  jest winy po stronie Wladz naszego Miasta?Bo kto jest gospodarzem tego Miasta ? Czyje to podworko? Panie Prezydencie,czyje? Moze,moze moze??? Chyba jedno jest pewne.Teraz najwieksze konsekwencje mozemy poniesc my,mieszkancy.A moze nie?

user
Obiektywny 91.196.10.7 23:27:15 24-03-2020

Organizator - Ambasada ukraińska oraz osoby z którymi było to załatwiane - władze państwowe

user
Maciek 185.220.100.251 08:15:47 25-03-2020

Kaska, Twój komentarz mówi jasno o Tobie: nie wiem, ale się wypowiem ...

user
Maciek 185.220.100.254 08:30:08 25-03-2020
USTAWA z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych1). - ustawa wprowadza m.in. prawo nałożenia na jednostkę samorządu terytorialnego PRZEZ PREMIERA na WNIOSEK ministra zdrowia określonego zadania w związku z PRZECIWDZIAŁANIEM COVID-19
user
redaktorek to pisiorek 77.255.75.216 25.03.2020

głupie pytanie w tytule tego artykułu, oczywiście że stanowili i to bardzo poważne.

user
Adam T. 185.25.123.182 25.03.2020

Towarzysze z Życia obudzili się!!! Ten skandaliczny proceder trwa od tygodnia. Boicie się o stołki trzęsidupy?

user
Ja 37.30.54.177 25.03.2020

Stanowili zagrożenie, zwłaszcza dla tych 50% Przemyślan którzy 

jeździli na granicę jako mrówki a inni handlowali bezpośrednio z Ukraińcami. Działo się to przez długie lata. 

user
ziom 94.40.75.203 25.03.2020

jestem stanowczo za zlikwidowaniem,zamknieciem tak zwanego konsulatu ukrainskiego w P-slu! co to jest? czy to cos ma prawo u nas byc i PO CO???!!! przemysl to male miasto i jako obywatel polski mieszkaniec miasta P-sl nie chce takich ukrainskich placowek w naszym miescie, wystarczy ze jest w W-wie, nam mieszkancom nic to nie daje a wrezc przeciwnie co pokazaly ostatnie dni!!!!

user
z 31.183.193.202 19:52:08 27-03-2020

co tam jest? Fort Knox Пітер Пан

user
Ap 31.183.188.254 17:59:14 29-03-2020

Bo to niema tobie dawać tylko obywatelom Ukrainy. Tak działają konsulaty na całym świecie.

nr 13/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium