Życie Podkarpackie nr 13/2020 Życie Podkarpackie nr 13/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 93/2020, Czwartek 2 kwietnia 2020 r., Franciszka i Władysława
Opublikowano
Przemyśl
Czy PWiK zapewnia pracownikom środki ochrony?
Część pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu skarży się na brak elementarnych środków ochrony przed zarażeniem się koronawirusem SARS-CoV-2. Prezes spółki Mariusz Kwaśny kategorycznie zaprzecza tym – jego zdaniem – insynuacjom, twierdząc, że wszystkie potrzebne środki są w zakładzie dostępne.
fot. pixabay.com.pl
Produkowana przez przemyski PWiK woda odpowiada rygorystycznym polskim i europejskim normom. Nie ma możliwości, aby wirusy przeniknęły do miejskiej sieci wodociągowej, ponieważ jest ona w pełni szczelna. Tak zapewnia prezes spółki Mariusz Kwaśny.

Pismo w tej sprawie od części pracowników PWiK-u trafiło do przewodniczącego Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” w Przemyślu Szymona Wawrzyszki. Ten z kolei wystąpił z apelem do prezesa PWiK sp. z o.o. Mariusza Kwaśnego (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
37 Komentarzy
Szanowni Państwo,
wokół tematu koronawirusa pojawia się wiele plotek. Do nas również docierają różne informacje, które staramy się weryfikować i potwierdzić oficjalnie albo nieoficjalnie, ale z niemal 100-procentową pewnością. Nie jest to niestety łatwe i zależne od nas. Natomiast nie będziemy pisać tekstów opartych na „ktoś coś powiedział”, bo to jedynie rodzi niepotrzebny chaos i panikę. A teraz potrzebne są spokój i przestrzeganie zasad. Niczego nie ukrywamy i o wszystkim będziemy RZETELNIE informować!
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy pod artykułami, mimo to prosimy serdecznie o powstrzymanie się od powielania w nich pogłosek. Bądźmy odpowiedzialni! Prosimy naszych Czytelników również o to, by polegali jedynie na ZWERYFIKOWANYCH informacjach.
Redakcja
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Wielki Hal 89.163.143.8 25.03.2020

Jak się komuś pracować nie chce, to szuka sposobu na zajmowanie pracodawcy tematami zastępczymi ... Norma w miejskich instytucjach, gdzie związki zawodowe noszą dupe wyżej głowy, ale że gazeta robi z tego halo, to już świadczy o poziomie gazety ...

user
? 130.149.80.199 14:29:51 25-03-2020

Drogi przedmówców jak nie pracujesz w PWiKU nie nie wypowiadaj się na temat. Sprawa wygląda tak że w dniach w których rozpoczął się stan epidemiologicznym w Polsce w wodociagach brakowało wszystkiego o maseczkach rękawiczkach planach do dezynfekcji pracownicy mogli tylko pomarzyć. Prezes poprostu okłamuje opinię publiczną a jest kilka sposobów żeby w łatwy sposób to sprawdzić. Próbuje odpowiedzialność zrzucić na wszystkich do okoła a prawda jest taka że on jest menadżerem i odpowiada za stan firmy ale nie tylko pod względem finansowym ale i także BHP itp. Zapytajcie kogo chcecie z PWiKU jak to wyglądało na początku. Panie Prezydencie otwórz Pan oczy i zobacz kogo dałeś na stanowisko prezesa i co on robi z tą firmą. Pieniądze to nie wszystko które dostarcza Pan prezes do UM. Drodzy radni reagujcie na sytuację w PWIKu chyba że was stać na ratowanie kolejnej firmy po MZK

user
? 130.149.80.199 14:33:42 25-03-2020
Panie Prezesie skoro sieć jest taka szczelna jak Pan mówi to skąd te potężne straty na sieci?
user
Azot 31.183.210.236 05:49:09 26-03-2020

Od gazety dwa penisy w bok! Był sygnał, że coś nie tak więc gazeta o tym napisała, kapujesz pewny ptaku? Wiesz o jakim ptaku myślę?

user
Pracownik 5.173.40.37 25.03.2020

Ja również jestem pracownikiem tego samego pwiku. I zawsze mieliśmy i mamy zapewnione środki ochrony indywidualnej stosownie do wymogów stanowiska . Płyny do dezynfekcji rąk od lat były dostępne  w firmowym magazynie jak jeszcze nikt nie słyszał o koronawirusie ani obecnym Prezesie, więc nie wiem jak można tak bezpodstawnie kogoś oskarżać. 

user
? 185.220.101.31 16:34:19 25-03-2020

Oj przyjacielu z TEGO SAMEGO PWIKU coś mi się wydaje że nie wiesz o czym piszesz ale piszesz brednie żeby grolifikować Pana Prezesa. Ciekawe co ci obiecał trollu

user
pREZES 37.248.152.65 17:37:20 25-03-2020

Iza??

user
Pracujący w pwik 79.191.84.177 25.03.2020

Środki ochrony  indywidualnej posiada każdy pracownik, mamy płyny do dezynfekcji proszki mydła rękawiczki dostępna pralnie szuszarnię do ubrań. 

user
? 198.50.128.225 18:31:50 25-03-2020

Proszę nie mylić środków do mycia i prania brudnych ciuchów z środka min do dezynfekcji dłoni które dopiero pojawił się w firmie od niedaena tak jak przystojny na twarz dla pracowników oczyszczalni czy zakładu uzdatniania o rękawiczkach jednorazowych nawet nie wspomnę. Prawda jest taka że te artykuły pojawił się od niedawna. Żal min tylko was drodzy koledzy koleżanki że udajecie że nie ma problemu. Może jak dojdzie do nieszczęścia lub jakiegoś zakażenia pracownika to zmienicie zdanie. Życzę wam zdrowia i szczęścia bo przyda wam się teraz w tych trudnych czasach.

user
hasler 157.25.108.89 19:36:07 25-03-2020

ProPOnuję abyś wyjaśnił to z Krzywoustym.


On , marionetka i cała RM włącznie z resztą PISoBOLSZEWICKIEGO koryta przygotowywały kraj na przyjście pandemii.

user
? 185.18.133.88 25.03.2020

Solidarnosc sie nudzi,niech poszukaja swego WODZA,gdzie jest Duda??

user
miś 185.38.225.7 25.03.2020

Solidarności nie ma, została tylko atrapa -przybudówka partyjna, coś na miarę CRZZ.

user
Galina 31.183.150.234 26.03.2020

Tej wiadomości nie powinno być prezydent miasta powinien nakazać zdalna prace takim spółkom jak PAWiK, PGM, wszystkie urzędy, co ci ludzie robią w pracy? To jest narażanie ich zdrowia, przecież siedzą w pokojach po kilka osób. To prywatni przedsiębiorcy zamknęli firmy a ich ze względu na ZUS Nie stać na to. A spółki które stać nakazują prace i to w takich warunkach.

user
Yyy 81.161.203.115 07:23:35 26-03-2020

Zamknąć urzędy niech pracują tak jak nauczyciele. Przecież to jest ogromna ilość osób 

user
? 31.183.179.37 26.03.2020

Są straty?

user
PrAcOwNiK 83.14.14.171 26.03.2020

Ten artykuł to jedno wielkie nieporozumienie . Również jestem pracownikiem PWiK i w swoim biurze mam : dwa rodzaje maseczek , płyn do dezynfekcji, żel do dezynfekcji , rękawiczki . 

Moim zdaniem Pan Prezes zapewnił pracownikom wszystkie środki ochrony jakie są nam potrzebne . 


user
KTOS 212.160.172.86 07:44:03 26-03-2020

SUPER "w swoim biurze mam : dwa rodzaje maseczek , płyn do dezynfekcji, żel do dezynfekcji , rękawiczki " ale dla siebie i na pewno ktoś teraz tam przychodzi.

user
PrAcOwNiK 83.14.14.171 07:58:05 26-03-2020

Ilość masek , rękawiczek , żelu , płynu jest taka, ze dla każdego pracownika w dziale wystarczy( „dla tych co przychodzą” również ) , a wszystkie działy zostały w ten sam sposób zaopatrzone. Miłego dnia 

user
Pele 94.254.206.72 08:37:50 26-03-2020

Jak jesteś pracownikiem to wymień kilka skrótów działów w pwik ale szybko bo widzę że 3 minuty temu dałeś komentarz 

user
PrAcOwNiK 83.14.14.171 08:54:29 26-03-2020

Pele zabawy na poziomie ;) TO, TSU, TTr, TU, TP - wystarczy?

Pozdrawiam ;)

user
? 104.244.76.13 10:08:45 26-03-2020

Do PrAcOwNiK drogi trolliku bo napewno jesteś trollem dane które podałeś można wyczytać z BiPu na stronie PWIKu ale na tyle byłeś leniem że wymieniles działy tylko które podlegają pod głównego specjalistę. Nie będziemy robić ci egzaminu wiedzy o PWIKu bo nie tedy droga. Przykre jest to że zaklamujecie sytuację do których dochodzi w PWIKu w imię kasy którą wam płacą za posty. Widać po postach kto pracuje w PWIKu a kto jest tandetna podróbką

user
PrAcOwNiK 83.14.14.171 10:27:11 26-03-2020

Do „?” To co piszesz naprawdę jest śmieszne , ale jak Ci tak bardzo zle to idź do Prezesa na rozmowę i powiedz mu to prosto w oczy . Skoro potrafisz tu go oczerniać bez podstaw to chyba w realu tez będziesz taki odważny ? Czekam na Twój ruch :)

user
? 192.42.116.22 10:33:21 26-03-2020

Oj trolliku podstaw jest bardzo duzo do takich słów jakie tu padają. Jak NIBY jesteś pracownikiem  to wiesz doskonale że żaden pracownik do niego nie chodzi ani z prośbami ani ze skargą bo wiedzą że nie ma to sensu. No ewentualnie niektórzy kierownicy którzy lubią latać do niego i z ucha dawać

user
PrAcOwNiK 83.14.14.171 10:41:31 26-03-2020

To, że żaden pracownik nie chodzi to znaczy, że Ty nie możesz . W każdą druga środę miesiąca od 14-15 można z nim sobie porozmawiać , a myśle ze jak się uprzesz to Cię przyjmie odrazu. Człowiek uczy się na błędach , wiec skoro uważasz ze Prezes popełnił błąd to idź i mu to powiedz. Czekam na Ciebie odważny anonimowy :)


user
do PrAcowNiK 5.172.238.33 11:54:02 26-03-2020

a Twój Prezes ciekawe czy miałby odwagę pójść do prezydenta , zgłosić nieprawidłowości... On już nam obiecywał wiele, że pomoże przy współpracy z innymi spółkami czy u prezydenta... i co.... zero tematu.  Także, nie sądź trollu wg swojej miary bo prawdopodobnie wróciłeś od niemca i dorabiasz na kwarantannie..

Gwarantuje, że jeszcze trochę i ludzie pojdą i to co piszą narazie tutaj wygarną osobiście

user
PrACoWNiK 5.173.64.147 13:28:18 26-03-2020
Do „?” Chyba z tej złości zgubiłeś wątek , artykuł dotyczy zupełnie innego tematu . Zrelaksuj się i mniej jadu bo Ci już kapie po brodzie :)
user
? 199.249.230.119 14:20:07 26-03-2020

PrAcOwNiK = Mieszkanka Kmieci widzę że zmieniasz nik do potrzeby artykułu. Ale spokojnie właśnie odrabiam lekcje i widzę że adresik ip jest mi znajomy. A jeżeli chodzi o jad to spokojnie nie kapie mi bo go w moich wypowiedziach nie ma opisuję realny stan rzeczy jaki mieliśmy blisko dwa tygodnie temu. To nie są złośliwości tylko fakt.

user
PrAcOwNiK 195.136.176.222 16:04:56 26-03-2020

Bardzo się cieszę :)

user
pracownik 94.40.75.202 18:19:55 26-03-2020
Wynika z tego że prezes zaopatrzył w niezbędny sprzęt na czas tylko kogoś w jakimś biurze może swojego prokurenta bo pracowników fizycznych , czyli tych którzy właśnie są najbardziej narażeni chyba jednak zapomniał . Dziś czyli 26.06 dopiero dotarła duża ilość maseczek jednorazowych , wczoraj termometr  , wcześniej przyłbice , rękawiczki jednorazowe i pojedyńcze sztuki maseczek. W tej firmie teraz o wszystko trzeba walczyć nawet o rzeczy do ochrony zdrowia pracowników a jeśli ktoś pisze że wszystko było po prostu kłamie kłamczuszek
user
? 185.220.100.245 26.03.2020
Sztab troll prezydenta miasta działa na forum. Ja w Rosji nie ma prawa być nie pochlebnych komentarzy
user
PrAcOwNiK 83.14.14.171 08:33:15 26-03-2020

W żadnym „sztabie prezydenta” nie jestem i daleko mi do tego. Tylko moim zdaniem należy pisać prawdę , a nie oskarżać kogoś nie mając ku temu powodów . 

user
Jarząbek Wacław trener drugiej klasy 31.0.86.164 26.03.2020

Łu-bu-dubu łu-bu-dubu niech nam żyje nam  prezes naszego klubu......



Nieprawdą jest, że nad łóżkami dach przeciekał, szczególnie że prawie nie padało.


TO NIE LUDZIE TO WILKI !!!!!

user
Jarząbek Wacław trener drugiej klasy 185.38.225.4 26.03.2020

PrAcOwNiK

Nie wierzę, że to Ty Paula te posty piszesz.  Wszyscy na oczyszczalni mówią,  że to Ty,  ale ja w to nie wierzę.  Przecież Ty nie jestes taka głupia . Nie idź tą drogą, prosze Cię, zwróć. Jest jeszcze szansa. Nie płyń w otchłań.  Zatrzymaj sie dziecko w tym szalonym pędzie , jak ćma do płonącej świecy.

user
? 199.249.230.121 19:58:13 26-03-2020

Dziękuję Jarząbek Wacław że ujawniles imię naszej Pani która tak mocno gloryfikuje pana Prezesa. Nie dziwię jej się jest młodym pracownikiem zagubionym wśród starych wyjadaczy na oczyszczalni napewno pracownicy wiedzą o kogo chodzi

user
? 212.47.229.4 20:05:57 26-03-2020

Jeżeli to wszystko była by nie prawda co starała się nam wbić do głowy nasza koleżanka z oczyszczalni to ów artykuł by się nie ukazał ale widać kto tu piszę prawdę. Przykro mi koleżanko że idziesz w tą ciemną stronę mocy i nie integrujesz się z załogą tylko z GÓRĄ

user
Zatroskany 94.254.206.40 22:21:20 26-03-2020

Oj Paula Paula,  za ile piszesz te wpisy?? Kto Cię przekabacil... 

user
? 185.233.100.23 27.03.2020
Droga Redakcjo. Artykuł który ukazał się nie ma na celu przestraszyć opinii publicznej że woda będzie skażona wprost przeciwnie pracownicy PWIKu dbają o to aby jakość wody była jak najwyzsza. Tylko problem jest w tym że w początkowej fazie staniu epidemiologicznego pracodawca nie zadbał o pracowników. Dopiero jak na poszczególnych obiektach powstawał tzw hałas dopiero dopiero do pana Prezesa dotarło że nie tędy droga. Wiadomo że te forum obfituje w wiele tzw trolli którzy zakłamują prawdę. Najbardziej smutne jest to że jedna z pracownic też to robi bo ma ciepłą posadkę z żelem do dezynfekcji maseczkami itp a nie patrzyła na pracowników fizycznych którzy na początku nie byli wyposażeni w żaden środek zapobiegawczy. Żenada koleżanko żenada Panie Prezesie żenada trolle magistratu
nr 13/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium