Życie Podkarpackie nr 14/2020 Życie Podkarpackie nr 14/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 99/2020, Środa 8 kwietnia 2020 r., Dionizego i Januarego
Opublikowano
Przemyśl
Przemyska młodzież szkolna wraca z Włoch. Powód: koronawirus
Dwa tygodnie (od 15 do 29 lutego br.) miał trwać pobyt 20-osobowej grupy uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu w Rimini (słynna wypoczynkowa miejscowość w środkowo-wschodnich Włoszech, nad Morzem Adriatyckim) w ramach praktyk zawodowych. Ze względu na coraz większą liczbę przypadków koronawirusa w Italii, wracają już dzisiaj, 26 lutego br.
fot. Agata Czereba / UM Przemyśl
W przemyskim magistracie odbyło się dzisiaj, 26 lutego br., spotkanie sztabu kryzysowego z udziałem władz na czele z prezydentem Wojciech Bakunem.

W drogę powrotną do Przemyśla wyruszyli o g. 14. Taką decyzję podjęła dyrekcja szkoły w porozumieniu z władzami miasta. W związku z tym faktem w przemyskim magistracie odbyło się dzisiaj, 26 lutego br., spotkanie sztabu kryzysowego z udziałem władz na czele z prezydentem Wojciech Bakunem, ordynatorem oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu lek. Danutą Malcher-Bober, przedstawicielami służb sanitarnych, policji, straży miejskiej oraz naczelników wydziałów edukacji, sportu i zarządzania kryzysowego UM w Przemyślu oraz w Starostwie Powiatowym w Przemyślu. Obecna była również dyrekcja ZSEiO.

Z uzyskanych informacji wynika, że wspomniana grupa (2 nauczycieli i 18 uczniów) czuje się dobrze. Są zdrowi. Wszystkich zainteresowanych (rodziców, nauczycieli, mieszkańców miasta) uspokajamy! Na chwilę obecną nie ma żadnego podejrzenia, iż powracającym z Rimini młodym ludziom zagraża śmiercionośny wirus. Nie ma też absolutnie żadnych przesłanek do tego, by bać się, że wraz z nimi pojawi się on w naszym mieście.

Młodzież – po przyjeździe do Przemyśla – zostanie przebadana. Potem, ze względów bezpieczeństwa, poddana dwutygodniowej kwarantannie. W przypadku ewentualnego podejrzenia zakażenia koronawirusem u któregokolwiek z nich, zostanie natychmiast zatrzymany na oddziale zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Kate 92.12.108.57 26.02.2020

ZSEiO najlepsza szkola w Przemyslu. Wyksztalcila przedsiebiorczych i inteligentnych ludzi. Pozdrowienia dla wszystkich nauczycieli z ZSEiO.

user
Mamba 5.172.233.72 26.02.2020

Żeby tylko nie przywieźli syfu z Włoch,  jeszcze nam tego brakuje po nieudolnie władzy jeszcze wirus... 

user
X 83.13.79.37 12:02:19 29-02-2020

Średniowiecze, przypominam, skończyło się bardzo dawno temu,

ale jak widać co niektórzy nie nadążają.

user
Tadeusz 79.191.61.217 27.02.2020

Musimy uważać i liczyc tylko na siebie oraz samorząd.

Na pomoc z zewnątrz nie ma co liczyć.

Sami musimy sie zorganizowac i dmuchać na zimne.


Tym bardziej,że nasz szpital  jest zastawem pożyczki dla Urzędu Marszałkowskiego już praktycznie jest własnoscią banku.


A bank jak to bank może sobie zrobić ze szpitala np hotel itp.
nr 14/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium