Życie Podkarpackie nr 14/2020 Życie Podkarpackie nr 14/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 99/2020, Środa 8 kwietnia 2020 r., Dionizego i Januarego
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
5 sposobów, dzięki którym zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych rocznie
Wydawanie pieniędzy stało się integralną częścią naszego życia. Im więcej kupujemy, tym częściej zadajemy sobie pytanie, jak możemy oszczędzać domowe fundusze. Wśród najbardziej znanych sposobów znajdują się różnego rodzaju lokaty czy konta osobiste, jednakże istnieje wiele innych możliwości na oszczędzenie nawet kilkuset złotych rocznie. Poniżej prezentujemy pięć z nich.

Zanim kupisz – porównaj ceny

Planując większe zakupy, warto skorzystać z porównywarki cen, która pomoże szybko odnaleźć te najlepsze oferty. Dodatkowo posiadają przejrzysty opis produktów, ich specyfikację, a nawet oceny innych kupujących. Wyszukiwarki obejmują nie tylko sprzęty, ale także usługi, jak np. bilety lotnicze, noclegi czy ubezpieczenia. Korzystając z tej opcji można dany produkt lub usługę kupić nawet o kilkaset złotych taniej w konkurencyjnym serwisie. Warto korzystać z tej opcji i nie przepłacać podczas kupowania nowej pralki czy rezerwacji noclegu.


Cashback, czyli zwrot za zakupy

Czy można oszczędzać, robiąc zakupy? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, a taką możliwość daje usługa cashback. Zyskuje on coraz większa popularność, a zasada działania jest bardzo prosta. Wystarczy zarejestrować się na dedykowanym serwisie, za jego pośrednictwem przejść do sklepu i tak jak zazwyczaj, dokonać zakupu. Po finalizacji transakcji do konta kupującego zostaje przypisany, określony wcześniej, kilkuprocentowy zwrot gotówki. Serwisy oferujące cashback współpracują ze sklepami wielu różnych marek od tych z elektroniką po sprzedające kosmetyki.Jednym z nich jest Tipli.pl - serwis, który działa w Polsce już ponad 2 lata i zgromadził już wierne grono użytkowników, o czym świadczą opinie, które można znaleźć nie tylko na samej stronie internetowej Tipli, ale także w mediach społecznościowych. Kupując, np. ubrania za jego pośrednictwem można odebrać zwrot gotówki - dla przykładu za zakupy w sklepie Orsay czeka zwrot w wysokości 3,5%. W ten sposób kupuje się jak zawsze, tylko dodatkowo oszczędza się domowe fundusze.

Planuj zakupy z gazetką

Inną, równie prostą formą oszczędzania jest planowanie zakupów z gazetkami promocyjnymi. To pozwala na staranne przygotowanie listy zakupów z uwzględnieniem zniżek na różne artykuły. Dzięki temu można oszczędzić czas, ponieważ wszystko zostało zaplanowane i nie trzeba zastanawiać się, co się bardziej opłaci oraz pieniądze, które można przeznaczyć na małe przyjemności lub inne, ważne wydatki. Dodatkowo, dzięki dostępności gazetek online nie trzeba już zbierać papierowych katalogów i ulotek.

Wszystkie promocje dostępne są w jednym miejscu, a za jednym kliknięciem można porównać promocje w wielu znanych i lubianych supermarketach w całej Polsce Sprawdź już teraz, co w tym tygodniu przygotowała Tesco gazetka na Tipli i nie przegap żadnej super oferty.

Zniżki w sklepach

Prostą i skuteczną opcją jest korzystanie ze zniżek dostępnych online przed zakupami. Zanim zaczniemy zakupy, zwłaszcza gdy kupujemy w Internecie, warto przejrzeć aktualnie obowiązujące zniżki i kody rabatowe. Znaleźć je można łatwo i wygodnie również na wcześniej wspomnianej stronie internetowej Tipli. Zarzyj tam już dzisiaj i skorzystaj ze zniżek na tysiące artykułów z różnych kategorii sklepów.

Rada zakupomaniaka: Szukasz taniej odzieży? Z kodem rabatowym HM ubierzesz się modnie i tanio przez cały rok!

Obniż comiesięczne rachunki

Niewymagającym wysiłku sposobem na mniejsze wydatki jest oszczędzanie wody, energii i obniżenie rachunków za telefon. Jak zastosować teorię w praktyce? Aby zużywać mniej wody, wystarczy zakręcać kran podczas mycia zębów, zamiast długich kąpieli brać szybki prysznic czy pakować pralkę do pełna. Prąd możemy zaoszczędzić poprzez inwestycję w żarówki LED, które zużywają nawet kilkadziesiąt procent mniej energii elektrycznej. Warto także przemyśleć zakup urządzeń elektrycznych i AGD i wybrać te z wyższą klasą efektywności energetycznej. Rachunki za telefon można obniżyć poprzez przeanalizowanie swoich potrzeb – czy rzeczywiście potrzebne nam są wszystkie usługi, za które płacimy? Może warto zastąpić drogi abonament telefonem na kartę? Warto też sprawdzić aktualne cenniki i porównać różnych operatorów i ich konkurencyjne oferty. W ten sposób w ciągu miesiąca może uzbierać się nawet kilkadziesiąt złotych.

Oszczędzanie wcale nie musi być trudne. Powyższe pięć sposobów pokazuje, że jest ono proste i przyjemne, a przy okazji pozwala zaoszczędzić czas, którego wszystkim nam tak często brakuje. Nie trzeba zaciskać przysłowiowego pasa, czy odmawiać sobie drobnych przyjemności. Wystarczy dokładnie planować swoje wydatki, korzystać ze zniżek i rabatów czy wcielić w życie kilka dobrych nawyków, aby w portfelu zostało nawet kilkaset złotych w skali miesiąca.
nr 14/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium