Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 53/2017, Środa 22 lutego 2017 r., Marty i Małgorzaty
Opublikowano
Region, Rzeszów
Absolwenci bezpieczeństwa wewnętrznego pilnie poszukiwani!
Nikogo nie trzeba przekonywać, że świat stał się dziś bardzo niestabilny i niebezpieczny. Coraz więcej w nim konfliktów międzynarodowych oraz działań zagrażających bezpieczeństwu. Także terroryści stosują coraz bardziej wyrafinowane metody działania. Pilnie potrzeba specjalistów, którzy będą umieli się w tej tematyce sprawnie poruszać i dbać o bezpieczeństwo państwa oraz społeczności lokalnej.

Wszystkie organizacje rządowe podkreślają, jak pilną sprawą jest kształcenie na większą skalę specjalistów od bezpieczeństwa wewnętrznego. Odpowiedzią na te potrzeby są m.in. studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Dzięki studiom na tym kierunku przyswoisz wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa państwa, społeczności lokalnych i międzynarodowych; dowiesz się, co wywołuje przestępczość i jak się ją zwalcza, czym jest terroryzm i jak mu się przeciwstawić, a także – jak ochraniać obiekty, osoby i ich mienie, jakie są zadania i uprawnienia służb mundurowych i specjalnych.

Program studiów przewiduje również zajęcia szkoleniowe w zakresie walki wręcz, a także wyszkolenia strzeleckiego w nowoczesnej strzelnicy multimedialnej. W Laboratorium Kryminalistyki – wyposażonym m.in. w profesjonalne walizki kryminalistyczne i mikroskopy - będziesz mieć szansę wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce, poznać i opanować szerokie zastosowanie czterech podstawowych dziedzin kryminalistyki: taktyki, techniki, strategii i metodyki kryminalistycznej. 

Dowiedz się, jak chronić państwo i społeczność lokalną przed licznymi zagrożeniami. Zdobądź pracę w służbach mundurowych, która gwarantuje stałość zatrudnienia, prestiż i korzystne warunki emerytalne.  

– W dzisiejszych czasach zarządzanie przedsiębiorstwem nie jest już możliwe bez narzędzi informatycznych. Przekonałem się o tym na zajęciach prowadzonych przez pracowników oraz właścicieli firm, które na co dzień wdrażają rozwiązania IT w biznesie. Informatyka i ekonometria to kierunek na czasie!

Krzysztof, studiuje Bezpieczeństwo wewnętrzne w WSIiZ w Rzeszowie
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium