Życie Podkarpackie nr 14/2020 Życie Podkarpackie nr 14/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 101/2020, Piątek 10 kwietnia 2020 r., Michała i Makarego
Opublikowano
Jarosław, Radawa, gm. Wiązownica
Lato nad wodą w Radawie odwołane
– W tym roku Radawa nie rusza. Nie będzie ani kąpieliska, ani żadnych imprez kulturalnych. Będziemy ten ośrodek tylko dozorować, nawet nie bardzo sprzątać – zapowiedział wójt gminy Wiązownica. O powodach takiej decyzji poinformował radnych gminy na sesji 13 lutego.
fot. Bartłomiej Pacek
Przez lata ośrodek w Radawie stanowił oczko w głowie wójta Ryznara. Co się stało, że podjął tak drastyczne kroki?

Wiele wskazuje na to, że letnia stolica regionu przestanie w tym roku pełnić swoją funkcję. Wójt Marian Ryznar zapowiedział, że Gminny Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Radawie zaprzestanie swojej działalności. Gmina nie ma zamiaru przygotowywać nie tylko oferty imprez kulturalnych, ale nawet kąpieliska od lat będącego główną atrakcją tej wypoczynkowej miejscowości.

Jak przekonywał na ostatniej sesji gospodarz gminy, na jego decyzję złożyło się kilka czynników. Na podjęciu tak drastycznych kroków w pierwszej kolejności zaważyła obawa (...)

fot. Bartłomiej Pacek
Przez lata ośrodek w Radawie stanowił oczko w głowie wójta Ryznara. Co się stało, że podjął tak drastyczne kroki?
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
27 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Wrr 77.200.27.65 19.02.2020

Przecież to sadzawka  nie wiem co tam ludzie widzą fajnego

user
xxx 46.134.34.230 15:04:03 20-02-2020

Te, francuz.

user
krau 31.182.40.114 19.02.2020

Może to i sadzawka ale kalendarz imprez naprawdę był imponujący. Byłem wielokrotnie na różnych koncertach. Moim zdaniem szkoda. 

user
Nn 31.128.21.162 19.02.2020

Teraz ludzie glowno bedziecie miec ,nie było zle, było też zle teraz w kaluzy bedziecie sie moczyc 

user
Czytelnik 31.128.16.45 19.02.2020

Panie redaktorze Pacek, czy nazwanie Radawy i sadzawki nad Lubaczówką "letnią stolicą regionu " nie jest nadużyciem słowa stolica ? tym bardziej jak porównamy zalew radawski do np ZEKu w Radymnie, szkoda że jest pan z Radymna. Po drugie wójt Ryznar nie jest prywatnym posiadaczem zalewu, co obraził się na ludzi że sromotnie przegrał w wyborach do Sejmu ? Malutki człowiek.

user
R.C 46.169.147.38 00:26:15 20-02-2020

A może się nie obraził tylko chce dać do zrozumienia np Radawiakom ile zrobił dobrego dla nich i całej gminy?  Przypomnijcie Sobię Radawę z przed urzędem Wójta Ryznara... No i co? Ktoś chciał tam zrobić świniarnie! Wtedy było by pięknie tak?

user
Czytelnik 31.128.16.45 20.02.2020

Do R.C- trzeba znać wredny charakter tego typa, to nawet nie obrażanie się a "zemsta" bo nie po jego myśli poszło z wyborami a swoją drogą dlaczego te dziesiątki tysięcy uczestników pobytów w Radawie nie zagłosował na Ryznara ? To mówi samo za siebie nie mówiąc już o samych mieszkańcach gminy Wiązownica ba nawet mieszkańcy samej Wiązownicy , wynik kompromitujący przy kampani za pieniądze podatników, proszę przemyśleć.

user
Szefu 88.220.132.64 20.02.2020

Teraz czekamy na wyrok i ponowne wybory ;)

user
Zadowolony 5.172.255.139 20.02.2020

 Bardzo dobrze,  w końcu  Radawakom ogon opadnie jak skończą się pieniążki za byle co. ,, TURYŚCI,, przestaną przyjeżdżaći kaska pójdzie w pizdu.,a  mieli ja pod nosem, ludzie kupowali wszystko. Teraz działki będą po 3tys. a nie po 15tys.  Domków nabudowali,  teraz kury będą się hodowac w nich.  Rowerki, kramarze itp. wszystko padnie. Z tego co wiem to już jakiś czas temu były prowadzone rozmowy na ten temat. Może wybory przelały czarę goryczy.  Ps. Każdy pisze ze zalew to sadzawka, ale jakoś  na pewno nie raz pędził do Radawy na imprezkę albo na kebeba. OGŁOSZENIE.... KUPIĘ DZIAŁKI W RADAWIE, Z DOMKAMI LUB BEZ. CENA DO 3000 złotych za ar. 

user
kot 31.128.20.50 20.02.2020

faktem jest ze inne gminy zazdroszczą gminie wiazownica ze maja takiego wójta. a byłoby jeszcze lepiej gdyby u sterów była inna

partia . ale niestety to podkarpacie

user
Mieszkaniec 5.173.48.142 09:36:52 20-02-2020

Jeżeli zazdroszczą to z przyjemnością oddamy...z dopłatą, bo nie potrzebujemy wójta aferzysty z licznymi zarzutami i przeszłością TW, niszczącego ludzi. Sama RadWa to nie pępek świata. 

user
Kazikgula 31.175.203.234 20.02.2020

i gitara - pomyślimy bo do końca kadencji czas szybko umknie a może zapuszczone i byle jakie da się kupić na jakiegoś "leszcza" ???

user
Kibic 5.173.48.142 11:47:44 20-02-2020

To będzie krótsza kadencja dla niego , 26 go lutego rozprawa rejonowym za robicie i zniszczenie mienia,  kolejna w okręgowym za 9 zarzutów a kolejne czekają w kolejce.

user
bob 185.25.120.160 20.02.2020

Radawa to niepowtarzalne miejsce i wyjątkowy klimat.Nie chce mi się wierzyć, że takie miejsce nie będzie miało przyszłości bo niczego takiego w okolicy nie ma. Do Radawy jeżdżą całe pokolenia i oby żadne kretyńskie gierki nie zniszczyły tego miejsca bo największy syf to nie zalew tylko politycy.

user
february 193.46.186.19 20.02.2020
Ale ja widzę inne aspekty zamknięcia Radawy, obok ośrodka funkcjonuje Bacówka której to właściciel bardzo chce kupić grunt należący do Gminy - to są pierwsze kroki aby to sprzedać. Jeśli Wójt zostanie przy władzy to prędzej czy później sprzeda ośrodek w prywatne ręce.  
user
KOR 185.25.120.190 20.02.2020

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, może wójtowi opłaci się sprzedać ośrodek właścicielowi bacowki

user
Jaroslawiak 31.128.21.47 20.02.2020

Wójt utarł nosa tym postaciom z radawy którzy dorobili się milionów a teraz gryzą rękę która im dała dobrobyt  bo ta ziemia nje była by nic warta pola orne , kto pisze ze wójt sprzeda bacówce zalew jak mówił ewidentnie ze nie sprzeda tego nikomu w prywatne ręce raczej rada jest chętna na takie checa 

user
NieJarosławiak 31.128.16.45 20:37:04 20-02-2020

Piszesz głupoty, czy ty sądzisz że kupujący działki w Radawie kupili, kupują i będą kupować dlatego że nad zalewem wójt popisuje się śpiewem z Eleni ? Działkowicze i mieszkańcy Radawy mają dość krzyków, nocnych wrzasków, pijanych osobników, wielu mających działki nie było nad zalewem. Co do rady gminy, to 10 radnych głosuje tak jak chce Ryznar i podniosą rękę za wszystkim co im powie wójt, wiesz dlaczego ? bo a to córka pracuje w urzędzie, a to żona i tak dalej. Więc nie pisz bzdur i dbaj o Jarosław a nam pozwól decydować w swoich sprawach.

user
Lila 176.250.252.146 20.02.2020

Opinie są różne, ok. Szanuje każda z nich, ale popatrzcie z innej strony na to. Co poprzedni wójt zrobił dla naszej gminy i kolejny przed nim? Ja rozumiem ukradł pieniądze, bo zapewne tak tez było, ale ostatni też kradł i kolejny też kieszenie wypychał. Lecz obecny wójt bynajmniej coś robił np place zabaw, siłownię, grzybki, festyny po wioskach, a w Radawie najwięcej tego było - koncerty, zabawy dla różnego przedziału wiekowego, noc świętojańska, zlot motocyklowy itp. A poprzednicy nic, bo kasy w kasie nie było, bo trzeba było do emeryturki na składać. Wszyscy kradną politycy, urzędnicy, lekarze itd lecz co my zrobimy zastrzelimy ich wszystkich?  Nie! Taki jest nasz kraj. Ja rozumiem komentarze innych że to sadzawka, hałas itp, itd. Ale ludzie tam przyjeżdżają sami z dziećmi nad wodę. Dzieci się bawią, cieszą, mają wspomnienia, bo nie wszyscy mają czas i środki aby pojechać gdzieś dalej i ludzie się cieszą z tego co mają, że jest gdzie pojechać. Nie może być tak że jedna osoba decyduje o zamknięciu tego ośrodka, to są nasze pieniądze, nasze składki i my powinniśmy o to zawalczyć uderzyć tam gdzie te pieniądze są. Nie jest wam żal tego stracić? Jaki jest to jest, ale bynajmniej coś jest.

Pozdrawiam tych, którzy mieli checi to czytać

user
??? 31.128.16.45 06:03:15 21-02-2020

Z jednym się zgadzam, nie może być tak że jedna osoba decyduje o zamknięciu ośrodka bo to nie jest jego (Ryznara) własność. Co do pozostałych stwierdzeń to pozwolę sobie nie zgodzić się z tobą, kradzież jest kradzieżą i nie możemy na to pozwalać i mówić bo inni też kradli i kradną. Nie trzeba zastrzelić po prostu takim osobnikom zakazać wyrokiem sądowym piastowania takich stanowisk, zasądzić zwrot pieniędzy, budżet państwa byłby o 100 % większy. Dlatego tak bardzo potrzebna jest reforma sądownictwa i likwidacja układów resortowych dzieci i związków esbeckich i różnej maści tajnych współpracowników, pozdrawiam.

user
Mieszkaniec 5.173.88.47 08:52:34 21-02-2020

Piszesz co zrobili dla mieszkańców poprzednicy ? Zwodociągowali miejscowości, zrobili kanalizację w największych wsiach, wybudowali lub przebudowano szkoły, świetlice, to są konkretne inwestycje. Zobacz wójt Ryznar rządzi 13 lat a Radawa w tym działkowicze nie mają kanalizacji, a on darmowe bawi się na festynach, czy to jest w porządku ? Place zabaw, siłownie i tą drobnicy to za darmowe środki pomocowe. Pytanie co z imprez mają mieszkańcy Ryszkowej Woli, Cetuli, Mołodyca, Radawy,Surmaczówki co nie mają kanalizacji ? Nie tylko zabawą człowiek żyje.

user
opozycja 31.128.18.48 21.02.2020

do Lili 


piszesz co to nasz wójt niej zrobił owszem może i zrobił ale teraz weź pod uwagę taki malutki szczegół.

za jego poprzedników Polska nie była w unii a więc nie było tez pieniążków na sale gimnastyczne drogi gminne itp. więc pomysł czasami co piszesz 

a powiem Ci jeszcze ze poprzednicy Pana Marianka nie brakowało na wokandach ta jak nasz szanowny włodarz gminny 

user
opozycja 31.128.18.48 21.02.2020
przepraszam zamiast brakowalo chciałem napisać brylowalo
user
Darek 188.146.229.189 22.02.2020

E tam nie ma się co martwić bo słyszałem że w Rudnej Małej kolo Rzeszowa otwierają nowy ośrodek wypoczynkowy Słoneczny Brzeg więc będzie miejsce do kąpania :)

user
Mieszkaniec 31.128.16.45 09:05:04 23-02-2020

Zapraszam także nad ZEK do Radymna, przynajmniej czysta woda i podobizna ryznara nie straszy przed wejściem

user
Jezyk 5.173.33.32 25.02.2020

Podniecają się Radawą.Pojedziecie nad morze .Nigdy tam nie byłem i nie będę  to nie moje miejsce to tylko wies.Ale są i tacy co nad sanem siedzą i w Radawie bo nie mają gdzie.

nr 14/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium