Życie Podkarpackie nr 6/2020	Życie Podkarpackie nr 6/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 48/2020, Poniedziałek 17 lutego 2020 r., Donata i Łukasza
Opublikowano
Przemyśl
Kolizja na „bezkolizyjnym” rondzie w Przemyślu [WIDEOREJESTRATOR]
Teoretycznie na rondach turbinowych nie powinno dochodzić do sytuacji kolizyjnych. Ale bywa i tak...Rondo Paderborn na ul. Lwowskiej w Przemyślu.
18 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ole 79.184.255.166 13.02.2020

Po prostu kierowca chciał zjechać nieprawidłowo "ciągła linia" i zatrzymał się próbując skręcić w prawo co doprowadziło do najechania na niego wjeżdżającego. Wina tego co oberwał w tył.

user
Iwona 46.134.59.28 13:03:19 13-02-2020

Ole, chyba żartujesz. Wina tego po prawej, co wjeżdżał ja rondo. Ma ustąp? Ma! Tam są zwężenia do jednego pasa przeciez

user
1234 83.31.151.12 13:04:39 13-02-2020

chyb coś ci się pojebało tam jest przerywana do zjazdu na Batorego. twoje myślenie właśnie doprowadza do takich sytuacji. Po za tym pierwszeństwo ma ten co zjeżdżą a ten białym nie zachował należytej ostrośności...

user
Ja 185.25.123.185 17:49:09 13-02-2020
Mam nadzieję, że nie jesteś kierowcą... 
user
zipov 83.31.160.168 13:30:12 14-02-2020

Kim jesteś że twierdzisz takie rzeczy?

Przecież tam jest linia przerywana do zjazdu na batorego.

Widziałeś ją?

user
Boss 81.161.203.105 07:01:45 16-02-2020

Jedź na to rondo wyjdź z auta i się przypatrz znakom pionowym i poziomym przed i na rondzie zrob sobie zdjęcia i nie pisz więcej głupot. 

To jest właśnie jazda po przemysku, gdzie nigdy rond nie było więc i większość kierowców nie umie po nich jeździć. Sami egzaminatorzy nie potrafią więc kiedyś jednego zatrzymałem i opierniczyłem za to, że źle uczy kursantów - chwilę po tym wymalowali aktualne oznakowanie (bo akurat ja tak , jak jest, obecnie jeździłem od momentu powstania tego ronda).

user
123 31.128.16.26 13.02.2020

Wina jest pojazdu jadącego po prawej stronie pasa zbliżającego się do ronda ( wymuszenie pierwszeństwa ) i również jest też wina gościa z białego auta bo nie za chował szczególnej ostrożności i walną w tył pojazdu znajdującego się na rondzie  ;)


user
1234 83.31.151.12 13:26:14 13-02-2020

tylko że ten czarnym dostałby mandat za wymuszenie pierwszeństwa a białym za spowodowanie kolizji

user
kasander 89.68.175.84 15:36:59 13-02-2020
To jest oczywiste - bezwzględna wina czarnego i białego zbliżających się do ronda. Mijają wcześniej dwa znaki (odwrócony trójkąt) czyli na skrzyżowaniu z ruchem  okrężnym - muszą ustąpić pierwszeństwa pojazdom będącym na rondzie! A nie ustąpili!
Ale czy nie winien jest również zjeżdżający z ronda turbinowego jakim jest to rondo, z wewnętrznego pasa, czyli niezgodnie ze znakami poziomymi?
user
xyz 193.242.142.164 15:55:58 13-02-2020

@kasander tam masz obowiązek zjechać z pasa wewnętrznego na zewnętrzny... masz znak poziomy "powierzchnia wyłączona z ruchu" 

user
123 31.128.16.26 13.02.2020

dokładnie tak

user
magda ,paweł 193.242.142.154 13.02.2020

do Ole ole ...nie masz racji  mam nadzieje ze nie posiadasz prawo jazdy bo sie boje po miescie jezdzić z  takimi  ludzmi myślącymi jak ty  .pozdrawiam 

user
ole 79.184.255.166 10:39:09 14-02-2020

To zapraszam na egzamin bo chyba nie masz pojęcia o czym piszesz.

Oczywiście ten co wjechał w tył jest winny bo miał "ustąp pierwszeństwa" ale winny jest też ten co "oberwał" bo jechał pasem z którego nie można zjechać w prawo - stąd linia ciągła. Musiał ostro hamować bo by wjechał w wóz który jechał swoim pasem.

Na rondach turbinowych prócz pasa ciągłego często się stosuje wystające na kilka centymetrów krawężniki które dodatkowo wyznaczają pas do jazdy.

user
1234 37.47.87.48 20:39:05 15-02-2020

Do Ole. Nie mógł jechać pasem z którego nie mógł zjechać w prawo, ponieważ jadąc z Castoramy na batorego, jest odcinek wyłączony z ruchu zakreślony pasami. Pozdrawiam. 

user
mario 83.31.190.180 13.02.2020

Gość co oberwał od tyłu, jechał jakby środkiem, troche zachaczał po ciągłych liniach(od lewej co miał) i sam do końca nie wiedzial co zrobic az w ostatniej chwili chcial skreccic ale wina oczywiscie tego co mial ustapic po prawej.

user
radek 91.196.10.30 13.02.2020

Niemal wszyscy państwo się mylicie. Winę za kolizję ponosi kierujący/a białym samochodem. Powód? Nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi poruszającemu się po rondzie.  Odpowiedzialny za powstanie tej sytuacji jest też poniekąd samochód wjeżdżający na rondo z prawego pasa, bo dzięki refleksowi kierowcy będącego na rondzie udało się uniknąć jednej kolizji, ale powstała druga... 

user
mf 83.31.64.135 00:17:25 14-02-2020

ja to widzę tak, że ten "biały" ustąpił pierwszeństwa, ale patrzył się w lewo wypatrując czy nie jedzie rondem kolejne auto,  a tego zjeżdżającego widział kątem oka  i wydawało mu się, że już zjechał, nie przewidział jednak, że ten czarny sie nagle zatrzyma, bo ktoś przed nim wymusi pierwszeństwo.

user
ToJa 31.183.252.130 14.02.2020

Wina ewidentna samochodów zbliżających się do ronda samochód jadący po rondzie jechał prawidłowo swoim pasem przecież na rondzie specjalnie zrobiona jest zwężka i jest linia przerywana do zjazdu na batorego..... Więc samochód na prawym pasie zbliżający się do ronda wymusił pierwszeństwo i uniemożliwił opuszczenie ronda

nr 6/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium