Życie Podkarpackie nr 6/2020	Życie Podkarpackie nr 6/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 47/2020, Niedziela 16 lutego 2020 r., Danuty i Juliany
Opublikowano
Region
Przedstawiła kontrolerom atrapę banknotów
Ci nie dali się nabrać. Wielokrotnie mieli już do czynienia z podobnymi przypadkami.
fot. serwis BiOSG

Do zdarzenia doszło na drogowym przejściu granicznym w Korczowej. Kontrola środków finansowych u obywateli państw trzecich prowadzona jest przez Straż Graniczną systematycznie. Posiadanie funduszy na czas pobytu w Unii Europejskiej to jeden z warunków, jaki muszą spełniać cudzoziemcy chcący wjechać do Polski. Podczas kontroli pasażerów autobusu jadącego z Ukrainy do Czech funkcjonariusz zwrócił uwagę na podejrzanie wyglądające banknoty przedstawione przez 33-letnią obywatelkę Ukrainy.

Miała ich dokładnie 32. Euro, dolary oraz hrywny miały potwierdzać fakt spełniania przez kobietę warunków wjazdu. Szczegółowa kontrola szybko potwierdziła, że były to imitacje banknotów wykorzystywanych często w grach planszowych.

Podróżna usłyszała zarzut usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy, do czego się przyznała i dobrowolnie poddała karze 4 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na rok. Odmówiono jej wjazdu i skierowano z powrotem na Ukrainę.

W 2020 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia ujawnili już prawie 200 sztuk imitacji banknotów różnych walut przedstawionych przez cudzoziemców w trakcie kontroli. W całym 2019 roku ujawniono ich ponad 900.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 6/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium