Życie Podkarpackie nr 14/2020 Życie Podkarpackie nr 14/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 98/2020, Wtorek 7 kwietnia 2020 r., Donata i Rufina
Opublikowano
Przemyśl, Żurawica
Problemy z budżetem będą coraz większe
Pierwszy raz się zdarzyło, że Regionalna Izba Obrachunkowa negatywnie zaopiniowała projekt budżetu rady gminy Żurawica. Takie sytuacje zdarzają się w samorządach rzadko i kilku radnych nie kryło zdziwienia z tego powodu. Wójt uspokajał, że błąd został poprawiony i nie ma powodu do niepokoju i ekscytacji. Przestrzegał też, że problem ze spięciem budżetu będzie się ponawiał.
fot. Paweł Bugira
Marek Jaremczuk (1 z lewej) stwierdził, że w budżecie powinny znaleźć się inwestycje, które przełożą się na obniżenie ceny wody. Krzysztof Jaroch (w środku): – Dwie opinie negatywne – tego nigdy nie było. Były podwyżki dla niektórych z państwa, dlatego myślałem, że będzie większy nadzór nad zadaniami. – Jest to po raz pierwszy i nie będzie po raz ostatni. Jeżeli nie zrobimy czegoś z edukacją, będziemy mieli coraz większe problemy – zaznaczył wójt Tomasz Szeleszczuk, mówiąc o negatywnej opinii RIO i problemach ze zbilansowaniem budżetu.

60 mln zł dochodów, przy 66 mln zł wydatków planują władze gminy Żurawica w budżecie na obecny rok.  Wśród inwestycji dominują remonty dróg, budowa chodników i wykonanie oświetlenia w niemal wszystkich miejscowościach. Wśród większych należy natomiast wymienić modernizację stadionu (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
32 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.83.10 14.02.2020

PiS prowadzi nas w  dobrym kierunku.

Inflacja jest wyższa jak 4,4%


Jest wyższa jak na Ukrainie.

A kłopoty z budżetem to dopiero poczatek to dopiero poczatek

https://kresy.pl/wydarzenia/inflacja-w-polsce-przekroczyla-4-proc-jest-juz-wyzsza-niz-na-ukrainie/

user
Obywatel 88.156.141.7 14.02.2020

PiS widocznie Panu i mnie wczoraj pokazał palcem posłanki Lichockiej, co myśli o społeczeństwie. Zamiast na szczytne cele, kasa leci na utrzymanie Kurskiego i  TVPiS. A mongolstwo podkarpackie, które nie rozumie, za czyją kasę latał były marszałek Sejmu i tak po kazaniu pogoni głosować na Dudę. Już 10 maja.

user
Ap 31.183.191.30 07:14:50 15-02-2020

A za czyja kasę latał Tusk ? 

user
maja 2 83.31.177.195 14.02.2020

może trzeba ograniczyć zatrudnienie a napewno wynagrodzenia  pracowników Gminy czyli wylęgarni plotek i nieróbstwa

user
teo 94.40.74.203 13:00:40 16-02-2020

zgadzam się, pracowników w gminie jest za dużo, no ale gdzies przecież musza pracować wszyscy krewni i znajomi krolika ;) 

user
hasler 157.25.108.89 14.02.2020

Więcej PISoBOLSZEWICKIEGO fiskalizmu i miliardów na reżimową szczujnię.

user
gosc 46.174.214.4 21:54:24 14-02-2020

Masz racje ! te pisobolszewiki prowadza nas w przepasc !!!

user
Ap 31.183.191.30 07:18:57 15-02-2020
No jasne lepiej jak za PO pozwalać różnym vatowskim oszustom rozkradać kraj. Daj złodziejowi dalej zarabiać.
user
Co 31.183.180.23 11:34:55 15-02-2020

Byłeś u psychiatry 

user
Obywatel 88.156.141.7 14.02.2020
user
Bronek 81.161.203.131 14.02.2020

Są problemy ale po byłych władzach gminy z ostatniej kadencji trzeba sprzątać

user
NIC 185.239.43.6 11:01:51 17-02-2020
Bronek , Ja, stuknij się przecież jesteś ten sam namierzam ciebie, zobacz ip jak wiesz o co chodzi
user
bezpartyjny 94.40.74.200 14.02.2020

Same jadowite żmije piszą plując jadem , a żadna nic dobrego nie zrobiła tylko czeka  na gotowe

user
Kukiz 83.31.72.215 14.02.2020

Po jaką cholerę wam ten stadion , pytam ?

user
.... 31.183.133.23 15.02.2020

Nie jestem mieszkańcem Gminy Żurawica. Ale gołym okiem widać że przy obecnym wójcie gmina Żurawica ma szanse na skok cywilizacyjny. I nie ma dla mnie znaczenia jaką partię człowiek reprezentuje

user
Ap 31.183.191.30 09:40:40 15-02-2020

Gołym okiem widać że wójt to twój kolega. 

user
g 81.161.192.173 15.02.2020
śmieszy mnie coraz bardziej temat budżetu, władze samorządów przypisują sobie pieniądze z ministerstwa na świadczenia socjalne, podejrzewam że 25 % tych budżetów to są środki nie do ruszenia a do dalszego przekazania, w większości gmin radni na start przyznali sobie najwyższą dietę  jaka mogli ustawowo(1350 zł dla gmin do 15 tys mieszkańców)...a co robią nic , a ile kosztują ...  
user
ja 81.161.203.131 13:39:28 16-02-2020

Nie tylko gołym okiem widać, że facet ma głowę na karku a nie tylko aplikuję jak jego poprzednik i gówno z tego.

user
gosc 83.31.30.100 15.02.2020

Czas redukować rozbuchaną administrację. Brakuje pieniędzy, a urzędy otwierają kolejne filie i wynajmują budynki, bo w starych się nie mieszczą.

user
Tyle 31.128.16.209 15.02.2020

A powiedzcie co poprzedni wójt zrobił ?? Tylko się ładnie uśmiechał udając dobrego a zero inwestycji we wioskach ZERO !!!!


user
X 185.239.43.5 17:49:27 15-02-2020

Inwestycji było za ponad 30 milionów. Jeśli tego nie widzisz, to znaczy że nie umiesz czytać budżetów za poprzednie lata, ani zauważyć inwestycji po wioskach. Twoje wypowiedzi to nic innego jak przykrywanie aktualnych podwyżek za wywóz śmieci (największych w regionie), ponownej dopłaty z budżetu gminy do ZWK,  brak większych inwestycji, plany likwidacji szkół, a przede wszystkim brak inwestycji realizowanych ze środków unijnych. Dodam, że kontynuacja kanalizacji Kozienice, Maćkowice to projekt złożony przez poprzedniego wójta.

user
X 185.239.43.5 18:59:25 15-02-2020

I jeszcze jedno. Hejt dot. poprzedniego wójta ma odwrócić uwagę od niechlujnie zrobionego budżetu. To talent zrobić i podpisać budżet, który się nie bilansuje. To szkolny bląd. Brawo wy!

user
? 92.38.132.12 16.02.2020

Ciekawe ja do budżetu ma się nie oczekiwana podwyżka cen wody jaką gminie zurawica zagwarantował PWiK. Ciekawie stąd wzięła się podwyżka o 1 zł ciekawe  skąd prezes piwku wziął takie wyliczenia. Pewnie ta podwyżka podyktowana jest tym że trzeba ratować MZK i nie tylko mieszkańcy miasta Przemyśl będą płacić za ratowanie tz trupa ale gminy oscienne także. Ciekawy mnie ile w mieście pan prezes podniesie wodę i ścieki aż strach się bać. Panie prezydencie Bakuna ratując MZK za wszelką cenę tym samym zadluzasz inne spółki. Posłuchaj inny ludzi mądrzejszych doświadczonych jak wyjść z tego problemu a nie patrz tylko na swój czubek noś i na swoje ego jak to ja jestem nie omylny. Prowadzenie urzędu miasta to nie prowadzenie budki na zielonym rynku. 

user
X 185.239.43.5 10:14:01 16-02-2020

Ma się tak, że skoro wiadomo było,  że umowa z PWIK-iem wygasała 31 grudnia 2019 to należało wcześniej dogadać warunki nowej umowy, a nie być zdziwionym, że PEWIK podyktował swoje warunki wiedząc, że Żurawica i tak musi je przyjąć. A swoją drogą dlaczego nie buduje się magistrali (która miała uniezależnić Żurawicę od PWIK), tylko pomimi gotowych planów wywalono inwestycję. Mądry gospodarz przewiduje, planuje, szuka różnych możliwości.

user
? 92.38.171.115 11:47:13 16-02-2020

Oczywiście tu racja że jak umowa się kończy to trzeba zadbać o to aby rozmawiać ze stronami. Ale nastawienia obecnych władz miasta jak i prezesa piwku jest bardzo nastawione na szybko zysk. Ciekawie czy drodzy mieszkańcy zdają sobie sprawę za jak gminy z redukują zużycie wody z Przemyśla to miasto zostanie z dużymi stratami tylko na własnym podwórku i wtedy mieszkańcy miasta będą się modlić żeby podwyżka skończyła się na 1 zł. Mądry zarządca miasta i spółki inaczej rozwiązuje taki problem. Ale PWiK ma super menadżera więc napewno wie jak to zrobić :-) na obecną chwilę wszystko idzie w przeciwną stare gratulacje dla prezesa i prezydenta że wybrał takiego menadżera

user
Jagoda 81.161.203.131 05:07:12 17-02-2020

O czym piszesz 30miljonów inwestycji za poprzedniej o wójta ,tak ale to dokończenie inwestycji zrealizowanych przez jeszcze wcześniejszego wójta. Ten nie zrobił kompletnie nic a odsuwając go od władzy kąsa jak ci od POlitycznej eskapady. Nie potrafią odejść z podniesionym czołem. Tak jest też podobno w Buszkowiczkach . Ale , który nauczyciel czy niby dyrektor nadaje się do władzy. Mimo wykształcenia to jednak bardzo prosty element tej luckości.

user
X 185.239.43.5 08:02:07 17-02-2020

Jagódki droga, skoro nie ogarniasz ortografii, to również i innych rzeczy, w tym ekonomii i finansów. Jeśli zaś chodzi o szczucie, to akurat było i jest o 180 stopni inaczej niż piszesz. Na nienawiści i kłamstwie to nie byłego wójta kampania była oparta. Zresztą zwróć uwagę, że wpisy krytyczne wobec obecnego wójta są merytoryczne, natomiast wasze pełne jadu, ale bez argumentów


user
X 185.239.43.5 08:03:33 17-02-2020
Oczywiście, Jagódko. 
user
Bazyli 185.239.43.6 16.02.2020

Oglądałem sesje z posiedzeń Rady Gminy Żurawica. Tylko dwóch panów tj Jaroch i Jarmenczuk nadają się na radnych. Reszta to niemowy, oraz niemoty z którymi Wojt Szeleszczuk i Przewodniczący Rady Gminy Gałuszka  robią co chcą. Atmosfera na tych sesjach rodem jak za Stalina.Ludzie kogoś my wybrali. Najgorsze jest to ,że wszelkie niedociągnięcia  zwala się na poprzedniego wójta. Zarzuca mu się nawet to ,że uśmiechał się  i witał z mieszkańcami gminy. Wstyd mi za ten cyrk jaki prezentowany jest na tych sesjach.  Jednym słowem , żenada wywołująca wspomnienia obrad w PZPR .


user
Nic 185.239.43.6 14:55:24 17-02-2020

Świetnie to opisales 

user
Jerzowy 31.0.43.64 17.02.2020

Radny R  to porazka demokracji nic nie zrobił a już jest 2 kadencje. Zna się na propagandzie bo walka o tron trwa na opozycji. A opinia komisji rewizyjnej pozytywna! Duza gadają A miętką faje mają . Jedyny prawdziwy Kusman u nas w Wyszatycach to nasz radny z pięknym akcentem

user
Matrix 83.15.5.197 17.02.2020
Jak się przetargi ustawia to budżet tak wychodzi. 
nr 14/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium