Życie Podkarpackie nr 6/2020	Życie Podkarpackie nr 6/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 48/2020, Poniedziałek 17 lutego 2020 r., Donata i Łukasza
Opublikowano
Przemyśl
Czy pieniądze miasta są zagrożone?
Getin Bank, w którym konta mają urząd miejski i podległe mu jednostki, przechodzi obecnie program naprawczy. Realizował go również Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku przed przymusową restrukturyzacją. Co, jeśli nie przyniesie on efektów i ten bank podzieli identyczny los?
fot. Paweł Bugira
Prezydent nie może zerwać umowy i wybrać innego, dowolnego banku. W tej sytuacji można mieć tylko nadzieję, że Getin Bank wyjdzie na prostą.

W połowie stycznia klientów Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku zszokował fakt, że nie mają dostępu do swoich pieniędzy. Okazało się, że bank został poddany przymusowej restrukturyzacji przez Komisję Nadzoru Finansowego. Klienci indywidualni po kilku dniach z powrotem mogli korzystać ze swoich oszczędności, ale duże firmy i samorządy straciły część środków (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
23 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.83.10 13.02.2020

Przy GetBacku Amber Gold to żałosna amatorszczyzna.

Trzeba o tym pamiętać i jeżeli w nim są pieniądze naszego miasta to już należy uciekac jeżeli chce sie je uratowac.

Nie wierzyc w jakieś procesy naprawcze.

Takie procesy się robi by bank nie straciła a nie jego klient.

To bardzo ryzykowna gra i lepiej jak pieniądze miasta w niwj nie biorą udziału.

Rozpłyna się i nie będzie winnego tylko płacz.

Naszego miasta na to nie stac.

user
Kazmirz 81.161.203.131 13:55:12 14-02-2020

Jeśli kredyt jest zagrożony to może miasto wyjdzie z długu. Nie ma się czego miasto obawiać bo nic nie ma.

user
Rom 89.64.57.245 01:17:39 16-02-2020

Nie wiem na jakiej podstawie łączysz GetBack z Getinem, bo Getin nigdy nie oferował obligacji GB. Więc pisanie cokolwiek na ten temat to jest jakieś szukanie problemu na siłę. 

user
Stefan 83.31.238.103 13.02.2020

Pieniądze rządowe czy samorządowe powinny być tylko i wyłącznie w PKO BP i tutaj jest jakaś gwarancja bezpieczeństwa i stabilności.

user
Arek 77.112.126.74 13.02.2020

To miasto ma jakiekolwiek pieniądze?  niesamowite!    To by była   heca gdyby pieniądze z pożyczki zostały zajęte przy  kolejnym przekręcie typu  bank PBS.   Przy takich naukowcach wszystko możliwe.

user
Beer 185.38.225.7 13.02.2020

Kto wybrał ten bank do prowadzenia kont miasta?

user
Tadeusz 79.191.83.10 19:18:56 13-02-2020

W samorządach  urzędowo istnieje procedura d/s przekretów gdzie ogłasza sie przetarg  na prowadzenie kont.

Oczywiście wygrywają oferujące najlepsze warunki.

A najlepsze warunki zawsze oferują chłopcy od przekretów.

Wszystkie dotychczas upadłe banki prowadziły zawsze konta samorządów 

user
Jerry 83.31.28.151 06:59:48 14-02-2020
user
domin 155.133.92.98 09:53:40 14-02-2020

Przetarg

user
Beer 185.38.225.7 13.02.2020

Kolejne genialne poczynania poorzedniej ekipy wychodzą na jaw.eksperci.zostawili zadłużone miasto bez grosza na inwestycje a do tego podpisywali umowy z bankiem który za chwile przestanie istnieć. Przetarg pewnie był tak stworzony jak przetarg na samochod służbowy.wygralo volvo w um no i dziwnie od kilkunastu lat samochodami tej marki jeździ.....?

user
Jerry 83.31.28.151 07:01:03 14-02-2020
Ty może już nie płacz, że poprzednicy, jak twój idol prezydent. Jak dzieci w przedszkolu - to po co się pcha;i do władzy? Rządzenie miastem to nie to samo co dokazywanie w klubie piłkarskim https://bip.przemysl.pl/27073/rachunki-bankowe-urzedu-miejskiego-w-przemyslu.html
user
Ap 31.183.191.30 09:44:41 15-02-2020
Po co wy się pchaliscie do rządzenia miastem? Nieudacznicy,
user
Diana 81.161.203.131 11 godzin temu

Przecież nikt o zdrowym rozumie , wykształcony czy inteligentny choć odrobinę nie pchał by się do tego bałaganu w tym mieście po co mu by było pójść siedzieć bo to tylko kwestia czasu. Ale ratują się największą grupą w tym mieście robiąc potańcówki dla emerytów w hali sportowej. W mieście wszędzie syf, stok zamknęli bo kto ma się tym zająć ta grupa tempaków i nierobów. Jestem pewna, że nie wypracują 50 % kasy by się utrzymać i co wtedy. Coś nam mieszkańcom podrożeje i posir kasę dostanie i tak my wszyscy zapłacimy za błędy rządzących . I szyszko

user
Gość 83.31.140.90 13.02.2020

A ja uważam że to jest podejrzane że pieniądze tracą AKURAT Ci których miasta są we władaniu opozycji. To nie jest władza, to jest mafia.

user
basta 31.183.173.201 13.02.2020

ale szczerość wczoraj otrzymałem podatek do opłacenia z podanym kontem w Getin Banku!jesli Bank upadnie,drugi raz podatku nie zapłacę!wpłacam pod wskazany przez URZĄD nr konta!

user
Zbysiu 31.182.53.58 13.02.2020

No niestety tak jest, że obsługę bankową wybiera się drogą przetargu i jeżeli głównym kryterium jest cena, to niska cena zazwyczaj premiuje dziadostwo. I tak jak miasto wcześniej było obsługiwane przez PBS, to teraz przez Getin. Oba banki pojechały po bandzie z cenami, żeby tylko za wszelką cenę złowić klienta. No i mamy co mamy.

Swego czasu jak miasto robiło przetarg na obsługę bankową, to z ciekawości poczytałem SIWZ i warunki obsługi były tak postawione, że się zastanawiałem, czy jakiś bank będzie w stanie je spełnić. I jeżeli wpłynęła oferta tylko z Getina o czym wspomina Pan Prezydent, to zaczyna to wyglądać dość kiepsko.

Nie wiem czym tak naprawdę Getin Bank zachwyca miasto (oprócz ceny oczywiście) i jakie unikalne rozwiązania proponuje, jakich nie mają inni konkurenci, że nawet nie składają ofert. Ale to pytanie raczej do poprzedniej władzy.

user
Yaro 185.25.123.246 14.02.2020

A dlaczego na zdjęciu jest Bakun a nie Choma???Żenująca PiSowska gazecina !!!Przecież samym zdjęciem sugerujecie że to wina Bakuna.Dramat!!!

user
Ap 31.183.191.30 09:47:37 15-02-2020
Bakun to jest dramat. Miasto brudne. Nawet tego nie potrafi ogarnąć. Jedynie składać kwiatki pod pomnikami. Do tego się nadaje jak nikt.
user
Tymoteusz 5.172.237.77 14.02.2020

Wali się ta III RP.  Zawsze się wszystko zawali co jest zbudowane na lipnych fundamentach.    A III RP została zbudowana na oszustwie i złodziejstwie.

user
Tadeusz 79.191.83.10 15:40:16 14-02-2020

Nie opowiadaj.

GetBack  sponsorował imprezy na których nagrody "ludzi roku","człowieka wolności" dostawali obecny premier,

obecna szefowa Trybunału Konstytucyjnego  a także sam pan Jarosław Kaczyński.


To jest najlepszy parasol jaki jest możliwy do robienia naprawdę wielkich przekrętów.


I przekrety te były robione naprawdę na wielką skalę.

Nasze miast a szczególnie jego finanse są naprawdę mocno zagrożone

user
Stef71 89.64.57.245 16.02.2020
Strasznie clickbaitowy tytuł. Samo postawienie w ten sposób tytułu już zakłada jakieś nieprawidłowości, a przecież Getin ma teraz stabilną sytuację. Zresztą zestawianie banku krajowego ze spółdzielczym jest mało poważne. Pożywka dla hejterów, po prostu.
user
asdf 37.47.111.160 16.02.2020

I co ja mogie 

nr 6/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium