Życie Podkarpackie nr 14/2020 Życie Podkarpackie nr 14/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 98/2020, Wtorek 7 kwietnia 2020 r., Donata i Rufina
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Wojtek potrzebuje naszej pomocy
Rodzina Gomułaczaków z Dobkowic desperacko walczy o lepsze życie dla swego syna. Przykuty do łóżka 30-latek, cierpiący na rzadką, nieuleczalną chorobę, potrzebuje ciągłej opieki. By choć częściowo ulżyć jego cierpieniom, potrzebne jest specjalistyczne łóżko, a to, które posiada obecnie, z powodu kolejnych awarii traci coraz ważniejsze funkcje. Dlatego zakup nowego stał się koniecznością. Niestety to drogi sprzęt, którego nabycie przekracza możliwości finansowe pary emerytów.
fot. Bartłomiej Pacek
Pani Bogumiła chce zapewnić synowi specjalistyczne łóżko, które uchroni go przed pogłębieniem się istniejących i pojawieniem się nowych problemów zdrowotnych.

Pani Bogumiła i jej mąż przywykli z przeciwnościami losu radzić sobie sami. Choć życie ich nie rozpieszczało, a chwilami związać koniec z końcem było naprawdę trudno, po pomoc obcych rąk nie wyciągali. Najdobitniej świadczy o tym rozpadające się, „połatane” domowymi przeróbkami i naprawami specjalistyczne łóżko, na którym swoje życie spędza ich 30- letni syn Wojtek.

Kiedy się okazało, że dla utrzymania chłopaka w jako takiej kondycji jest ono niezbędne, kupili za swoje. Używane, bo używane, ale z bezsilności i trosk nikomu tłumaczyć się nie musieli. Dziś, kiedy w wysłużonym sprzęcie kolejne funkcje przestają działać, dla swojego syna postanowili przekroczyć kolejną granicę i zorganizować zbiórkę, bo wydatek rzędu 100 – 150 tys. zł po prostu przekracza ich możliwości finansowe.

 

fot. Bartłomiej Pacek
Łóżko którym obecnie dysponuje rodzina rozpada się, jest połatane chałupniczo i kilka razy naprawiane przez serwis.

Choroba

Wojtek cierpi na padaczkę miokloniczną typu Unverrichta-Lundbirga. To niezwykle rzadka choroba. W chwili, gdy diagnozowano ją u młodego mieszkańca Dobkowic, w Polsce odnotowano ją jeszcze tylko u 4 osób. Do pewnego czasu choroba się nie ujawniała, choć wiadomo było, że ryzyko jest duże – na to nieuleczalne schorzenie cierpiało dwoje rodzeństwa Wojtka. Od 15 roku życia jest przykuty do wózka, od około roku do łóżka. Niestety choroba pustosząca cały organizm postępuje. Mężczyzna jest podłączony do aparatury podtrzymującej procesy życiowe. Wprawdzie jest w stanie komunikować się ze światem, ale wymaga całodobowej, bardzo intensywnej opieki. – Najgorsze jest to, że Wojtek jest świadomy wszystkiego, co się z nim dzieje – opowiada matka mężczyzny, pani Bogusia.

Łóżko łóżku nierówne

W rozmowie z nami pani Bogumiła trzyma się twardo, pozwala sobie na kilka łez, ale przede wszystkim manifestuje determinację w dążeniu do zapewnienia swojemu jedynemu już dziecku godnych warunków życia, specjalistycznego łóżka, które chroni Wojtka przed pogłębieniem się istniejących i pojawieniem się nowych problemów zdrowotnych. Pod pojęciem „specjalistyczne łóżko” kryje się prawdziwy wielofunkcyjny, medyczny kombajn. Przede wszystkim łóżko jest stabilne, nie przenosi ciągłych drgań chłopaka, co powoduje, że ataki choroby mają nieco łagodniejszy przebieg.
fot. Bartłomiej Pacek
Pani Bogusia prezentuje funkcje łóżka: zmiana pozycji, masaż, oklepywanie - niestety większość z nich już nie działa,
– Niestabilne podłoże wywołuje napady, dochodzi do utraty przytomności i zagrożenia życia – wyjaśnia nasza rozmówczyni. – Do tego, jeśli napady trwają długo, pojawia się gorączka 40 – 41 stopni, na którą nie działają żadne leki – dodaje. Urządzenie można regulować w wielu płaszczyznach, ma też funkcje oklepywania i masażu. Pozwalają one ulżyć ciału chłopaka, zmienić pozycję nawet do siedzącej, zapobiegają odleżynom, ale i dewastacji nerek.
– Plecy nie mają tego podłoża, jakie powinno być, a jak nie ma masowania bioder, lędźwi, to automatycznie stają nerki – opowiada matka chłopaka, wspominając, że nawet bez poważniejszych problemów samo częstsze cewnikowanie, będące następstwem zawieszenia się jednej z funkcji starego łóżka, jest dodatkową uciążliwością. Na razie radzą sobie, jak potrafią, tu podstawią kołek, tam coś dokręcą. By podnieść ramę łóżka, używają lewarka, bo mechanizm podnnoszenia się zepsuł, a kosztujące krocie naprawy nie przyniosły efektu.

Funkcje kilkukrotnego, także nocnego oklepywania czy masażu, przejęła rodzicielska troskliwość – ale to rozwiązanie na dłuższą metę wycieńczające i chorego, i opiekunów. Dlatego zakup nowego łóżka stał się koniecznością. Gomułczakowie mieli nawet „nagrane” kolejne używane, ale sprzedawca w ostatniej chwili się rozmyślił. Wtedy osoby z bliskiego otoczenia namówiły panią Bogusię i jej męża o zwrócenie się o pomoc do innych.

Zbiórka trwa

Zbiórkę pieniędzy na rzecz Wojtka Gomułaczaka prowadzi Fundacja Siępomaga.

Wpłat można dokonywać  na stronie www.siepomaga.pl, po wpisaniu w wyszukiwarkę „Wojtek Gomułczak”.

W chwili oddawania niniejszego tekstu do druku efekt zbiórki internetowejstanowiła kwota  nieco ponad 44 tys. zł. Do podstawowego modelu łóżka brakuje jeszcze ponad 57 tysięcy, choć – jak zdradza pani Bogumiła – rodzinie marzy się nieco lepiej wyposażone, które kosztuje około 140 tys.

W akcję pomocy dla Wojtka włączyła się też lokalna społeczność i wójt gminy Chłopice Andrzej Homa. Podczas kwesty zorganizowanej pod kościołami w sołectwach zebrano 27 tys., co dla tak małej gminy jest nie lada wyczynem, a przede wszystkim dowodem wielkiej ofiarności jej mieszkańców.

Wesprzeć misję rodziny z Dobkowic można też, przekazując

1 procent podatku fundacji Balian Sport KRS 0000069890

Oczywiście trwa też zbiórka na siepomaga.pl i jak zwykle przy tego typu akcjach liczy się każda, najdrobniejsza nawet darowizna.

12 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kasander 89.68.175.84 08.02.2020

Na "modlitwy" dla toruńskiego oszusta to mają a na leczenie nie dają - pisobolszewickie skur.....!

user
Derkasa 81.161.203.109 08.02.2020

Po miesięcznicy będzie zbiórka

user
Pan Anthony Goss 185.189.112.111 09.02.2020

Czy potrzebujesz pożyczki INWESTYCYJNEJ Pożyczka dla BIZNESU Pożyczka HIPOTECZNA Pożyczka OSOBISTA itp. Przy oprocentowaniu 2%? Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji.


Pan Anthony Goss

whatsApp +14045943768

E-mail: anthonygosscompany71@gmail.com

user
ko 83.28.87.121 07:30:50 09-02-2020

Ty HIENO!!!!!!!!!!!!

user
Pjoter 85.89.174.196 09.02.2020

ŻYCIE!!! Gdzie jest moderacja?

user
Andi 37.248.152.10 09.02.2020

Takie łużko należy się jak psu buda. Udać się do lekarza /rechabilitanta prowadzącego, ten ma obowiązek wystawić zapotrzebowanie na takie rzeczy. Bezpłatne. eżeli nie wystawi to do sądu. Proszę się udać do sklepu ortopedycznego tam pracownik pokieruje. 


user
Lerato 51.68.153.138 10.02.2020

Jestem obywatelem tego dobrego kraju, jestem żonaty i mam trójkę dzieci. Naprawdę trudno nam płacić rachunki i zarabiać na życie, a mój mąż był zwolniony z pracy, ponieważ nie mógł wymyślić pieniędzy pożyczaj z jego miejsca pracy i zaczynamy żyć tak, jak możemy. Płakałem cały dzień i noc, dopóki nie zobaczyłem referencji na stronie, w jaki sposób Stella Rene pomogła wielu ludziom potrzebującym problemów finansowych i skontaktowałem się z firmą w ich e-mailu i ja później zdałem sobie sprawę, że rzeczywiście byli wybawicielem dla mnie i mojej rodziny, złożyłem wniosek o pożyczkę w wysokości 200 000 PLN od konkretnej firmy i mój wniosek kredytowy został przyjęty Byłem bardzo szczęśliwy, ponieważ ja i mój mąż nie mogliśmy uzyskać pożyczki od PKO bank i byliśmy bardzo podekscytowani po otrzymaniu kwoty pożyczki po wykonaniu jakiejś papierkowej roboty moja kwota pożyczki została zatwierdzona, a mój mąż spłacił swój dług w miejscu pracy, a ja mogłem wysłać moje dzieci do szkoły, a dziś zacząłem własny biznes po spłaceniu długów mając na szyi, a dziś jestem wolną kobietą i cieszę się, że wszystkie moje problemy finansowe się skończyły i pozwól mi szybko odesłać cię do tej firmy. Incase, jeśli masz trudności z przetrwaniem z problemami finansowymi, skontaktuj się dzisiaj z e-mailem poniżej na mrsstellareneloanfirm1@gmail.com w celu uzyskania dalszych informacji na temat tego, jak możesz uzyskać swój kredyt, są one sprawdzone jako zaufane i wiarygodne, ponieważ dają mi swobodę w zakresie moich problemów finansowych, a dziś jestem bardzo szczęśliwy i zamierzam przekazać tę dobrą wiadomość wszystkim w moim mieście, ponieważ widziałem firmę, która udziela pożyczek i pomocy w problemach finansowych, a wszystko dzięki Stelli Rene za ich życzliwość i pomoc w życiu moim i mojej rodziny dzisiaj i na zawsze wdzięczną Stelli Rene.

Lerato

user
Lerato 51.68.153.138 10.02.2020
Jestem obywatelem tego dobrego kraju, jestem żonaty i mam trójkę dzieci. Naprawdę trudno nam płacić rachunki i zarabiać na życie, a mój mąż był zwolniony z pracy, ponieważ nie mógł wymyślić pieniędzy pożyczaj z jego miejsca pracy i zaczynamy żyć tak, jak możemy. Płakałem cały dzień i noc, dopóki nie zobaczyłem referencji na stronie, w jaki sposób Stella Rene pomogła wielu ludziom potrzebującym problemów finansowych i skontaktowałem się z firmą w ich e-mailu i ja później zdałem sobie sprawę, że rzeczywiście byli wybawicielem dla mnie i mojej rodziny, złożyłem wniosek o pożyczkę w wysokości 200 000 PLN od konkretnej firmy i mój wniosek kredytowy został przyjęty Byłem bardzo szczęśliwy, ponieważ ja i mój mąż nie mogliśmy uzyskać pożyczki od PKO bank i byliśmy bardzo podekscytowani po otrzymaniu kwoty pożyczki po wykonaniu jakiejś papierkowej roboty moja kwota pożyczki została zatwierdzona, a mój mąż spłacił swój dług w miejscu pracy, a ja mogłem wysłać moje dzieci do szkoły, a dziś zacząłem własny biznes po spłaceniu długów mając na szyi, a dziś jestem wolną kobietą i cieszę się, że wszystkie moje problemy finansowe się skończyły i pozwól mi szybko odesłać cię do tej firmy. Incase, jeśli masz trudności z przetrwaniem z problemami finansowymi, skontaktuj się dzisiaj z e-mailem poniżej na mrsstellareneloanfirm1@gmail.com w celu uzyskania dalszych informacji na temat tego, jak możesz uzyskać swój kredyt, są one sprawdzone jako zaufane i wiarygodne, ponieważ dają mi swobodę w zakresie moich problemów finansowych, a dziś jestem bardzo szczęśliwy i zamierzam przekazać tę dobrą wiadomość wszystkim w moim mieście, ponieważ widziałem firmę, która udziela pożyczek i pomocy w problemach finansowych, a wszystko dzięki Stelli Rene za ich życzliwość i pomoc w życiu moim i mojej rodziny dzisiaj i na zawsze wdzięczną Stelli Rene.

Lerato
user
Aaa 87.115.189.195 22:45:17 10-02-2020

A Co to za spam? Szukacie naiwnych ludzi? 

user
JUSTYGA 37.120.156.8 11.02.2020

Prawdziwi ludzie to ci, którzy wiedza, jak przyjsc z pomoca swoim bliznim w trudnych sytuacjach. Ten czlowiek mnie pozyczki w wysokosci 70.000 euro bez zadnych trudnosci, jak na poziomie banków. Nie wiem, jak mu podziekowac, dlatego postanowilem dzis zeznawac w jego imieniu.  Jesli jestes w potrzebie finansowej, mozesz skontaktowac sie z nim przez e-mail i postepowac zgodnie z jego instrukcjami, a bedziesz zadowolony w ciagu 48 godzin. Jesli potrzebujesz pozyczki, skontaktuj sie z nimi.

jego e-mail: plancqamichel@gmail.com i WhatsApp: +33754192743


user
Adrian Bayford 109.106.143.42 28.02.2020

Dobry dzień


Potrzebujesz pożyczki na wszystkie cele? Czy masz problem finansowy? Bridge Finance jest gwarantowany poprzez świadczenie usług finansowych klientom przy korzystnym oprocentowaniu. Nasze pożyczki są proste i szybkie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać potrzebną pożyczkę. Możemy dopasować każdą pożyczkę o oprocentowaniu 2% do twojego budżetu. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się teraz z (adrianbay0008@gmail.com)

user
Jolanta 197.211.61.107 04.03.2020

Contact Stanislaw Marek at: (stlwmrk@gmail.com) to get business or personal loans with a low interest rate of 2%.

nr 14/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium