Życie Podkarpackie nr 6/2020	Życie Podkarpackie nr 6/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 48/2020, Poniedziałek 17 lutego 2020 r., Donata i Łukasza
Opublikowano
Jarosław, gm. Radymno
To jest jawność? My pracujemy jak na Białorusi
Choć w porządku obrad XVII sesji rady gminy Radymno widniało 11 punktów, a radni mieli do podjęcia 4 uchwały, w tym dwie dotyczące skarg na działalność wójta, to tematem przewodnim obrad była jawność działań rządzących gminą. Frakcja rządząca na czele z wójtem uważa, że wszystko w tym względzie jest w porządku, opozycja grzmi, że rada zbliża się do standardów białoruskich.
fot. Bartłomiej Pacek
T. Grendus jak zwykle żywiołowo krytykował poczynania wójta.

Na ostatniej sesji rady gminy Radymno (3 lutego br.) bardzo mocno wybrzmiało pytanie o przejrzystość funkcjonowania zarówno samej rady, jak i wójta oraz całego urzędu gminy. Punktem zapalnym stało się przyjęcie porządku obrad, w którym po raz kolejny zabrakło punktu „wolne wnioski”. Z prośbą o dołączenie takiego punktu zwrócili się radni klubu „Zrównoważony rozwój”, a wobec jej odrzucenia głośno protestowali i domagali się wyjaśnień. Na pierwszej linii konfliktu stanął radny (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
37 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
bywalec 107.170.166.118 05.02.2020

Ten gość nigdy nie był na Białorusi a porównuje!!! Białoruś to kraj wolności ale głupoli się nie słucha

user
hasler 157.25.108.89 23:13:14 05-02-2020

Tylko według PISoBOLSZEWIKÓW.

user
kon 46.174.214.4 06.02.2020

Ten pan radny patrzy na rece tej niby wladzy i zadaje niewygodne pytania ! dlatego usunieto punkt '' wolne wnioski i zapytania'' ! nie trzeba jechac na Bialorus bo ona zawitala dp gminy radymno ! Ile jeszcze bedzie ten cyrk w naszej ukochanej gminie ?!

user
hehehehe 77.253.231.35 06.02.2020

tak to się dzieje jest jak gminą rządzi wiceposeł

user
Ufo 188.114.89.80 06.02.2020

To jest cyrk. Tylko ręka w górę i głosujemy. 

user
Mieszkaniecgminy 31.128.16.227 06.02.2020

Jeszcze zostało 4 lata, to bardzo długo.

Ludzie nie wytrzymają wywiozą Wójta na taczkach.

Podzielił gmine, zwasnił ludzi.

Niszczy mądrych i inteligentnych.

Kłania się historia jak to Polską inteligencję w 1940 niszczono, wywożono do Katynia.

W tej gminie też jest egzekucja uznanych za wrogów gminy, tych, którzy mają rację lub odmienne zdanie. Tylko tyle, że bez użycia broni.

Bardzo przykre

Jak cię widzą tak cię piszą 

user
wiosna 31.128.16.27 06.02.2020
to jest wstyd na  podkarpacie nie nagrywac tych sesji i bedzie dobrze
user
Gość 188.191.200.100 06.02.2020

To jest tak jak niewiedza jest matką Sukcesu!!!!!! 

user
antek 31.128.16.27 06.02.2020

Pan Wojt to przystojny chlop  nadaje sie na to stanowisko nie wiem co chcecie mial tyle poparcia.


user
Kon 31.0.40.88 10:30:39 06-02-2020

 Z tym poparciem to raczej pisz " miał" bo już nawet jego najwięksi wyznawcy się odwrocili ! A z to przystojnoscia  to masz lady gust! Chyba że to pisze żona  to co innego  ! Ha ha

user
bez rozumu 94.40.76.121 06.02.2020

Idąc do wyborów radni głosili jawność i rozwój a teraz głosują przeciwko sobie tak naprawdę . Chyba większość radnych nie rozumiała o co wnosi klub radnych ZR. opozycja zwracała się przecież o przyjęcie wniosku o jawność sesji ale mądrzy radni nie słuchają i nie rozumieją za czym głosują.Zresztą przykład idzie od góry-- nie umieją czytać ,pisać i nie rozumieją co się do nich mówi.Ale trudno się dziwić jak się nie ma rozumu to ...po prostu nie można go użyć.

user
Kon 37.248.208.110 06.02.2020

Załatwianie pracy w urzędzie ludziom bez wykształcenia i kompetencji zastraszanie tych co cos umieją . Takie teraz standardy pracy urzędu gminy  Radymno  

user
Kodt 37.248.139.6 06.02.2020

Przykład idzie z góry. PiS wzorcem postępowania.

user
Gość 31.0.32.90 06.02.2020
Buhahaha Buhahaha Buhahaha Czego spodziewaliście się po BogusiuNie widzieliście co wyprawiał w lesieMetry Chaba jadła 
user
Gość 31.0.32.90 06.02.2020

Kiedyś starsza Pani opowiadała, że zamieszany był w bardzo poważne sprawy, ma szczęście, że kolega zabrał tajemnice do grobu.

Czego można się spodziewać od człowieka, który od młodych lat mataczył.

Przykre ale prawdziwe., :( :(:(:( 

user
Trol 31.128.12.117 06.02.2020

Głos nie dostają mieszkańscy, sołtysi żeby ich nikt nie rozliczył :

Po co np kanalizacja za 3 mil zł , świetlica itp  jak można dostać piękny czerwony strażacki wóz .. 

jedni maja działki inni dotacje na działalność .. lizac 4 litery będą klaskać jak im każą. Tylko biedni ludzie maja smród bo wysypisko, bo świnki ... ile to wszystko może jeszcze trwać. ?!!!

user
Kon 46.174.214.4 14:03:09 06-02-2020

Wójt zapisał się do PiSu i wydaje mi się że będzie  bezkarny! Wszystko kiedyś się skończy i jego władza również! Szkoda straconych lat i możliwości bo nasza gmina się " zwinęła" ! Inne gminy wykorzystały środki i możliwości by mieszkańcom żyło się lepiej oraz wygodniej. Tak to jest jak się kogoś wybiera kto nie myśli samodzielnie i bez wizji !

user
Brak słów 37.7.188.214 06.02.2020

Na ta gminę już dawno powinno wejść CBA !!!!!! Masakra co tam się dzieje !!! 

Co dają artykoly w gazetach .. nic ...mamy przykład bezkarne dyrektorki jak również pianek urzędniczki które są pod ochroną..


user
pan 31.128.20.55 06.02.2020

Mam pytanie czy wójt i jego spół wie co oznacza słowo jawność

user
Olek 94.40.19.216 22:12:59 06-02-2020

Żartujesz? Przecież większość ,,ni citati ni pisati" Wójtowi napisali licencjat potem magisterkę (nawet drukowali w urzędzie bo go nie było stać na papier i tusz) . I jak on może coś rozumieć. 

user
Kon 46.174.214.4 07.02.2020

Masz rację !  Takie wykształcenie to tylko papier a w głowie pustka! Ale otoczył się takimi samymi  co mają naciskac przycisk lub łapka w górę! Gmina  Radymno stała się cyrkiem stacjonarnym który zakotwiczył się w budynku gminy! "" Niejawność i rozbój "" w pełnej krasie!

user
Grot 83.28.249.17 02:16:05 08-02-2020

Tylko w Duńkowicach!!!! :) 

user
Pan 188.114.89.80 07.02.2020

Co wy chcecie od wójta macie aswalty,oświetlenie za tamtego było lepiej ? jest smród będzie chlewnia będzie praca!

user
Kon 31.0.42.25 08:35:34 07-02-2020

Widać tobie do życia niewiele potrzeba! Asfalt ,światło i praca w świniarnia! To jest szczyt twoich możliwości ,ale wystarczy pojechać do innych gmin to widać różnicę ! Tak poprzedni wójt był dobrym gospodarzem bez żadnych dotacji i uni rozbudowal gminę a obecny nie potrafi dokończyć jego dzieła mimo że ma duży budżet! Ale on wszystko" marnowi"

user
Okiem mieszkańca 31.0.65.250 07.02.2020
Wszyscy radni powinni być rozliczani. Fakt w tej gminie tylko rękę potrafią podnosić,, na nakaz wójta. Pan wiceprzewodniczący to tylko upomina i bije pianę, na każdej sesji nic tylko bije pianę i bije pianę, żadnych merytorycznych odpowiedzi na pytania. 
user
J23 31.0.42.25 11:56:28 07-02-2020

No właśnie czy do bicia piany nie ma lepszego w Ostrowie!? Hahaha

user
Kon 46.174.214.4 07.02.2020

Najlepszym na dzień dzisiejszy jest Jozin z Bazin i trudno  go przebić !

user
wik 31.128.16.27 07.02.2020

A co bedzie z szkolami?

user
Odp 5.173.48.5 18:13:44 07-02-2020

Zapytaj dyrektorke koleżankę wujta ona pewnie wie

user
Lusi 37.248.208.14 23:18:22 07-02-2020
Ze szkołami i z wójtem??? 
user
Malwi 31.0.46.228 23:24:21 07-02-2020

Aaach polszczyzna taka trudna... Chyba z Duńkowic, szkoła starych nauczycieli... PRYWATNY FOLWARK

user
kon 46.174.214.4 07.02.2020
Dyrektorka nie wie co sie z nia dzieje a co dopiero ze szkola ! Szkola w Dunkowicach nie funkconuje nauczyciele ze wzgledow psychicznch i fizycznych nie sa w stanie prowadzic zajec ! Czesc jest na zwolniemiach ci co jeszcze ucza mysla tez isc na zwplnienie !
user
Malwi 31.0.46.228 23:05:00 07-02-2020

Jeśli mają problemy z psychika to w ogóle nie powinni uczyć w tej szkole czy też innej. Co do kolejnych zwolnień, to ma Pan/Pani jakieś konkretne informacje? Nauczyciele robią wszystko żeby zaszkodzić dzieciom, nawet nie dyrekcji. Więc o czym my w ogóle mówimy... O czym ta dyskusja... 

user
Kkkkk 5.173.48.5 08.02.2020

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego Pani Sekretarz nadal pracuje w gminie? O co w tym chodzi ? Co wujta nadal nie poinformowany..artykol w gazecie był on się wypowiedział i nadal jest jak było. O co w tym chodzi ? 

user
Kon 37.248.167.129 11:45:27 08-02-2020

Pani sekretarz  jest najmądrzejsza i kompetentna osoba w tym burdelu ! Zwolnią ja to kto zajmie tak odpowiedzialne stanowisko jak tam pracują po kursach weekendowych ! Za tyle  jej pracy w urzędzie  zostawcie ja w spokoju ! 

user
Majka 31.128.16.27 14.02.2020

Żartujesz? Przecież większość ,,ni citati ni pisati" Wójtowi napisali licencjat potem magisterkę (nawet drukowali w urzędzie bo go nie było stać na papier i tusz) . I jak on może coś rozumieć. 



To już jest poważne oskarżenie i jest na to paragraf. Z tego co wiem to Wójt skończył studia zanim został Wójtem, więc jak mógł drukować w urzędzie. Na jego miejscu zwróciłabym się do odpowiednich instytucji o ustalenie adresu IP i wytoczyła proces o oszczerstwa i pomówienia, jest to jak najbardziej możliwe. Wszyscy tacy mądrzy zza komputera, a błędów ortograficznych się nie wstydzą, co nawet komputer poprawia, trzeba tylko włączyć myślenie.  Im mniejszy kundel tym głośniej szczeka. 

user
Majka2 31.128.17.89 15.02.2020
Panie Wójcie, to są oskarżenia poważne, zachęcam do pójścia na drogę sądową. Zapłaci co najmniej 10 tys. i przeprosi na łamach prasy,  to dowie się, co to ochrona dóbr osobistych i pomowienia, i że w Internecie nie jest się anonimowym.  Znam osobiście przypadek, w którym tyle zapłaciła osoba za tego typu wpisy w mediach społecznościowych i też wydawało jej się, że jest pod anonimowym kontem, ale sąd i prokuratura szybko to ustaliła. Z chamstwem tylko tak się walczy i do tego zachęcam, bo niektórzy dorwą się klawiatury i jazda po innych, obrażanie, kłamstwa, pomówienia. A w dzisiejszych czasach to już norma takie procesy i zazwyczaj za grube pieniądze, a tu akurat wiele osób wie kiedy Pan studia kończył. Zachęcam do podjęcia kroków prawnych.
nr 6/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium