Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Przemyśl
Nowa strona internetowa Służby Celnej i Straży Granicznej
Służba Celna i Straż Graniczna uruchomiły nowy portal granica.gov.pl, który ma ułatwić podróżnym i przewoźnikom przekraczanie polskiej granicy oraz usprawnić komunikację między służbami a obywatelem.
fot. Krzysztof Kaplon
– Na portalu planowana jest publikacja tak zwanych kart usług, czyli opis procedur związanych z odprawą celną i graniczną dla każdego drogowego przejścia granicznego z Federacją Rosyjską, Republiką Białorusi i Ukrainą, z uwzględnieniem kierunków oraz rodzaju obsługiwanego ruchu granicznego (ruch osobowy, towarowy, pieszy, autobusy) – poinformowała rzecznik prasowa Izby Celnej w Przemyślu Edyta Chabowska.

Portal zawiera informacje dotyczące ruchu granicznego i zasad przekraczania granicy, m.in.: aktualne czasy oczekiwania, komunikaty o sytuacji na przejściach granicznych, w tym o zakłóceniach ruchu granicznego czy utrudnieniach na drogach dojazdowych, aktualne przepisy prawne oraz wzory dokumentów wymagane przy przekraczaniu granicy. Jest również dostęp do nowatorskich e-usług (m.in. e-zwrot VAT, e-booking BUS).
– Na portalu planowana jest publikacja tak zwanych kart usług, czyli opis procedur związanych z odprawą celną i graniczną  dla każdego drogowego przejścia granicznego z Federacją Rosyjską, Republiką Białorusi i Ukrainą, z uwzględnieniem  kierunków oraz rodzaju obsługiwanego ruchu granicznego (ruch osobowy, towarowy, pieszy, autobusy). Zostanie również opublikowana aplikacja kontaktowa pozwalającą zgłaszać uwagi dotyczące funkcjonowania placówek granicznych wraz z wykazem danych teleadresowych – poinformowała rzecznik prasowa Izby Celnej w Przemyślu Edyta Chabowska.
Strona dostępna jest w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim, także w wersji na urządzenia mobilne. Jest to pierwszy tego typu portal informacyjny redagowany wspólnie przez dwie służby realizujące zadania na granicy.

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
wizerunek do poprawy 83.31.11.1 08.06.2015

Coś mi się wydaję że ma nierówne brwi . A jak Wy uważacie ?

user
... 83.15.191.210 09.06.2015

Co to jest służba graniczna ?

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium