Życie Podkarpackie nr 14/2020 Życie Podkarpackie nr 14/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 101/2020, Piątek 10 kwietnia 2020 r., Michała i Makarego
Opublikowano
Przemyśl
7 osób walczy o wzrok. Co się stało na oddziale okulistycznym?
Wydawało się, że to standardowe zabiegi. Na oddziale okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu wykonuje się ich dziesiątki. Tym razem jednak coś poszło nie tak. Siedem osób zaczęło się nagle uskarżać, że... tracą wzrok. Sześcioro z nich przetransportowano do jednego ze szpitali w Lublinie. Siódma została na Monte Cassino. Zabrakło odpowiedniej opieki, higieny, a może zawinił pośpiech? – dywagacji nie ma końca. Władze szpitala badają sprawę i oby żadna z tych hipotez się nie potwierdziła.
fot. ze zbiorów własnych

Przy zabiegach w okulistyce trzeba zachować wyjątkową ostrożność, dbałość i koncentrację. Nie może być mowy o pośpiechu. Jeden nieprawidłowy ruch może sprawić, że pacjentowi może grozić utrata wzroku. W opinii dyrekcji placówki na Monte Cassino, oddział okulistyczny był jednym z lepszych szpitalnych oddziałów (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
35 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Polslepa 109.41.3.21 04.02.2020

Oczywiście, ze zabrakło odpowiedniej higieny. Miałam nieszczęście być kiedyś pacjentka na tym oddziale... to cud, ze nie zarazili mnie gronkowcem. Czego się spodziewać, gdy się widzi niedomyte pielęgniarki...

user
przemyslanka 89.64.63.40 08:58:31 11-02-2020

Co to znacz niedomyte??????????????

user
Przemyślanin 46.134.179.182 04.02.2020

Dopóki mam sprawny mózg, to nigdy nie zrobię najmniejszego zabiegu w tym szpitalu....

user
Mama 31.183.145.235 04.02.2020

Niestety nie tylko na okulistyce brakuje higieny, Ale na ginekologii także,nie zapomnę nigdy jak podczas porodu pani pielęgniarka chciała mi się wkłuć bez rękawiczek mając w każdej linii papilarnej zaschniętą krew innych pacjentek...obrzydliwy widok..., na szczęście moja szybka reakcja nie doprowadziła do tragedii. 

user
Zdziwiony 185.25.123.171 21:54:24 04-02-2020

Na porodówkach pracują położne! To inny zawód niż pielęgniarka. A rękawiczki przede wszystkim chronią personel przed potencjalnym zakażeniem od pacjenta.

user
Iga 31.183.224.146 10:46:06 05-02-2020

Rękawiczki przy wkłuciu nie są jałowe i nie są dla Twojej ochrony a dla ochrony personelu. Zapewne wkłucie było trudne i powinnaś być wdzięczna, że ktoś się starał. 

user
al 83.31.190.155 12:57:39 05-02-2020

Rękawiczki chronią w dwie strony .


user
Pacjentka 31.183.195.71 23:17:47 05-02-2020

Byłam na oddziale ginekologicznym w szpitalu w Przemyślu  i jestem bardzo zadowolona z opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, słyszane opinie negatywne o leczeniu i panującym tam brudzie,  nie potwierdziły się w moim przypadku a byłam hospitalizowana długo.

user
Pacjentka 89.64.63.40 09:02:53 11-02-2020
Droga Pani.   Na położnictwie pracują położne a nie pielęgniarki!!!!!!
user
Przemyslanka 5.173.65.14 04.02.2020

Brak słów ,,! Ja niestety też mam uszkodzony wzrok przez ten szpital. Fakt, faktem pomogła mi pielegniarka, bo bym do rana siedziała na sorze czekając na lekarza, ale ubytek został na stałe bo co może pielęgniarka skoro jest potrzebny lekarz ☹️ Ten szpital schodzi na psy ale ludziom zamiast pomagać to kończą ich...

user
Pacjent 5.173.57.138 04.02.2020

Oczywiście, kiedyś było o wiele lepiej, gdy szpitalem zarządzała PO, sorry apolityczny dyrektor. Szpital nigdy nie miał dobrej prasy i jak widać dzięki głupim wpadkom mieć nie będzie. 

user
Pacjent 83.28.226.246 04.02.2020
A może personel za mało zarabia ,że takie sytuacje się zdarzają trzeba znów im dać do kieszeni
user
Nie do wiary 185.25.123.171 00:38:17 05-02-2020

A może tak pomyśleć zanim się napiszę. Może by tak zwrócić uwagę że z pustego i Salomon nie maleje, jak jest za mało personelu wszelakiej dziedziny to spada jakość usług.

user
Iga 31.183.224.146 10:48:41 05-02-2020
Ja uważam, że ludzi jest za mało w  szpitalu ale nie w administracji  tylko tam, gdzie pracuje się bezpośrednio z chorym. 
user
XXL 37.248.139.6 04.02.2020

Dobra zmiana PiS uzdrawia polskie społeczeństwo na wielu odcinkach naprawy Polski.  I ten ciemny lud z telewizorni TVPiS to wszystko łyka.

user
Pacjęt 81.161.203.131 06:25:11 06-02-2020

Piszecie za mało personelu? Głupota o wiele za dużo zredukować w całym szpitalu tyle personelu na początek co p. Dyrektor łużek na początek za dużo zarabiają , pracuje za dużo personelu a jak coś potrzebujesz to czekasz i czekasz aż ktoś łaskawie raczy ci pomóc . Rzenada 

user
Pacjęt 81.161.203.131 05.02.2020

Zrobić taki sam zabieg pani dyrektor tego szpitala bo znaćmę ma całkowitą i kolejny oddział bo i coś z głową również. Zdecydowanie lepsze warunki i lekarzy ma przychodnia w Wyszatycach. Przecież na ten szpital potocznie mówi się umieralnia lub jeśli nie będziesz się uczyć na medycynie to wylądujesz w przemyskim szpitalu. 

user
W52708 81.249.20.240 05.02.2020

...A wczoraj czytałem że p.dyrektor tak bardzo chwali szpital i personel,i 40mln długu który ma 

user
xx 31.183.254.174 16:30:07 05-02-2020

teraz będzie mieć jeszcze większy p.dyrektor  DŁUG  jak Ci pacjenci zażądają ODSZKODOWANIA  od szpitala .


user
Krótkowzroczny 37.248.139.6 05.02.2020

To teraz obok nazwy umieralnia będzie usługa uszkodzenie wzroku w ramach umowy z NFZ?

user
majron69 185.25.123.176 05.02.2020

Epikryza:

Pacjentka nie przyjęta do Oddzialu Olulistyki z powodu braku personelu medycznego i niechęci lekarza Oddziału Okulistyki. Pacjentka skierowana do oddzialu okulistyki przez specjalistę okulistyki. Lekarz oddzialu okulistyki,żeby pozbyć się pacjentki napisał na skierowaniu:podejrzenie udaru mózgu i skierował do SOR.To fragment wypisu z karty informacyjnej. 

Jest to opinia lekarza tego oddzialu nie moja.

Dotyczy  potraktowania mojej mamy lat 86. 

A to moja opinia Pani ordynator tego oddzialu jest chamska i ordynarna. P.s dyrekcja szpitala kłamie to nie jest przypadek tylko norma. 

user
Hbghhh 37.47.102.231 21:53:55 05-02-2020
Nir tylko na tym odziele
user
xxx 81.161.192.170 05.02.2020

Jeszcze jedna wizyta Rząsy  uzdrowi szpital ? Czy ten POseł coś zrobił dobrego dla naszego regionu? Oprócz poparcia strajku pielęgniarek (w wyniku czego mamy w tym roku 30 mln straty )to nic więcej nie zrobił, ani dla szpitala ani dla mieszkańców Przemyśla. Trzeba go wybrać na następną kadencję  on napewno POmoże (coś spie...).

user
pp 149.156.213.131 10:48:14 05-02-2020

Jak nie wiesz to nie szczekaj. Że niby pielęgniarki są winne 30 mln długu???? No to rzeczywiście masz defekt mózgu. Może raczej zastanów się w jaki sposób z wykształcenia dziennikarz Ciompa zarządzał dwoma szpitalami - byłym wojskowym i Monte, że jednego już nie ma, drugi ma około 500 łóżek mniej i do tego 30 mln długu więcej i to przy permanentnym pompowaniu pieniędzy przez marszałka. Mniej jadu a więcej rozumu i wiedzy.

user
G 81.161.203.134 12:26:15 05-02-2020

STRATA TO DOPIERO BĘDZIE JAK TE 7 OSÓB POZWIE SZPITAL O TRWAŁY UBYTEK NA ZDROWIU, A WZROK TO PODSTAWA...

user
G 81.161.203.134 12:27:20 05-02-2020
A TAK REALNIE POLICZ ILE TE PIELĘGNIARKI DOSTAŁY BY JAKBY PODZELIĆ TE 30 MILIONÓW
user
Robert 5.172.237.149 13:55:33 05-02-2020

Wzajemne bezrozumne  szczekanie,wręcz ujadanie  sympatyków a  może i członków zwalczających się  partii.

Panom redaktorom zalecam więcej sumienności w pisaniu artykułów, jak się ktoś zabiera do roboty  to niech ją  wykona dobrze.  W żadnym z artykułów dot,przemyskiego szpitala nie udało się przeczytać wiarygodnych informacji  np. ile procent stanowią  płace lekarzy i pielęgniarek czy choćby całości załogi w budżecie szpitala. Ile procent idzie na koszty administracyjne ile na  utrzymanie szpitala / energia,woda,c,o.  / zakup sprzętu medycznego itd.  Niepełne artykuły skutkują tylko plucie jadem, szkalowaniem czy obrażaniem. Ogarnijcie się w końcu. Po to macie rozumy aby z nich korzystać,   Od pana Rząsy,posła można  by  w końcu żądać więcej rozumu niż od betoniarza na budowie,  ma  możliwości w zakresie pozyskania danych, analiz finansowych  itd .  Szpitalem rządzili dyrektorzy  z PO, członkiem tej partii był były dyr.szpitala miejskiego, mają  członkowie tej partii swój udział w sytuacji przemyskiego szpitala.  Ja osobiście  mam dość  tej przepychanki politycznej i mojego głosu  nie uświadczy ani poseł PO ani PiSu. Mam was dość.

user
u 37.30.51.166 05.02.2020

co się dzieje w tej mieścinie strach tu żyć...

user
Chory 81.161.203.131 18:16:28 05-02-2020

Nie od szpitala trzeba żądać odszkodowania tylko od tych co swoją robotę spiepszyli

user
wojas 146.199.6.124 05.02.2020

Dopóki intelektualnie jesteś sprawny , w miarę widzisz i masz zdrowe nogi to czym prędzej spierdalaj z tego oddziału okulistycznego bo po cóż ci zdrowe nogi i w miarę funkcjonujący mózg  jak będąc okaleczonym ślepcem rozpierdzielisz swój pysk na pierwszym napotkanym słupie oświetleniowym.

user
Fggfc 37.47.102.231 05.02.2020

Przejdźcie się po ubikacjach tego przybytku a wiele zrozumiecie .W tialecie SOR brak mydła suszar k a zepsuta brak papieru toalerowego a  no i zapaxh a to jedna z lepszych toalet.

user
? 185.239.43.6 22:37:16 05-02-2020

A w mojej przychodni ktoś ukradł termostat i przymocowany do ściany pojemnik na mydło 

nr 14/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium