Życie Podkarpackie nr 6/2020	Życie Podkarpackie nr 6/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 48/2020, Poniedziałek 17 lutego 2020 r., Donata i Łukasza
Opublikowano
Przemyśl
Dług szpitala wzrósł o 30 mln zł. Wezmą kredyt
O 30 milionów złotych w 2019 roku wzrósł dług Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu. Taką informację podała podczas konferencji prasowej pełniąca obowiązki dyrektora placówki na Monte Cassino Barbara Stawarz.
fot. Mariusz Godos
– W 2019 roku zanotowaliśmy stratę w wysokości około 30 milionów złotych. Jesteśmy jednak na finiszu procedowania kredytu restrukturyzacyjnego, który pozwoli nam wypłacić wszelkie zaległości i odzyskać stabilizację finansową – zapewniła pełniąca obowiązki dyrektora placówki na Monte Cassino Barbara Stawarz.

Spotkanie z przedstawicielami mediów, dotyczące sytuacji – zwłaszcza finansowej – w przemyskim szpitalu, odbyło się 30 stycznia br. Pełniąca obowiązki dyrektora Barbara Stawarz zaapelowała o zachowanie spokoju i niedawanie wiary osobom, które – jej zdaniem – z jakiegoś niewiadomego powodu z premedytacją i złą wolą próbują szkodzić szpitalowi (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
28 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Obywatel 88.156.141.158 03.02.2020

Doskonale się udała restrukturyzacja przemyskiej służby zdrowia. Pacjent zmarł, a grabarza już nie ma w Przemyślu. Czy jego doradcy zostali?

user
Gość 83.31.199.244 19:30:40 03-02-2020

Zostali i czekają na awanse....


user
Tadeusz 79.191.61.46 03.02.2020

Po upadku komuny co nastapiło juz dość dawno  gdzie jej grabarzem była Solidarność czeka nas jeszcze jedno epokowe wydarzenie.

Upadek służby zdrowia gdzie grabarzem jest PiS.

Teraz trwa proces pudrowania trupa  w pstaci rzekomych kredytów,długow ,likwidacji ł€żek i pesonelu,prawdziwej karuzeli dyrektorów i wiele innych podłych sztuczek byle tylko utrzymać sie przy korycie.

Już nikogo nie interesuje pacjent,chory,pracowni szpitala,wieloletnie kolejki do specjalisty,okresowe braki leków ratujących życie.Umieralność jakiej nie notowaliśmy od wojny.

To wszystko już mamy w naszym mieście,widzimy to codziennie.


Nie wiem czy przyglądanie się wyjdzie nam na dobre?


user
żywu trup 31.183.179.217 19:51:20 03-02-2020

Tylko jak tak długo Quźwa będzie w tym burdelu ?

user
arturro 83.28.223.210 03.02.2020

Jako obywatele i pacjenci mamy prawo wiedzieć, skąd ten dług i czy ktoś jest za niego odpowiedzialny. Jaka była w tym rola poprzedniego dyrektora? Czy wiedział o narastającym problemue? Dlaczego odszedł z pracy nagle?

Chciałbym, by ktoś postawił te pytania dyrekcji szpitala i organom nadzoru. Wszystkim nam należy się wyjaśnienie.

user
tsa 94.40.75.201 03.02.2020

A więc powiadasz kobieto, że ktoś z premedytacją i złą wolą próbuje szkodzić szpitalowi ?!? A może szpital przestanie umartwiać i dobijać tych biednych, schorowanych ludzi ?!? Co Ty na to ?!?


POSIŁKI W SZPITALACH - FACEBOOK.COM


JEDZENIE W SZPITALU TAK KARMIĄ PACJENTÓW - POMORSKA.PL


YOUTUBE.COM - DEBATA: ZWIERZĘTA NALEŻY WYKLUCZYĆ Z MENU


YOUTUBE.COM - ZOSTAŃ WEGE NA 30 DNI!


PUSZKA.PL

user
Pjoter 85.89.174.196 03.02.2020

Tak tylko przypomnę z dnia: odzina 18:00

"Wzrośnie podatek dla szpitala, przychodni i prywatnych gabinetów"


Z 1 zł do 4,60 zł za metr kw. wzrośnie podatek dla szpitala oraz wszystkich przychodni i gabinetów lekarskich w Przemyślu.


Więcej:

https://www.zycie.pl/informacje/artykul/24845,wzrosnie-podatek-dla-szpitala-przychodni-i-prywatnych-gabinetow

user
G 31.0.44.88 21:47:08 03-02-2020
Wszystkie szpitale wojewódzkie w innych miejscowościach  od dawna tyle płaciły, tylko nie w bastionie, dług miasta 150 milionów a szpitala 130, to co w rok to uroslo, puknij się w głowę.. 
user
xx 31.183.254.174 22:07:40 03-02-2020

do Pjoter   i bardzo dobrze ,że władze Przemyśla taką decyzję w końcu podjęły.  P.marszałek ORTYL wraz z całą wojewódzką świtą urzędasów niech płaci  bo szpital jest wojewódzki. Wysokość podatku jest zgodna z ustawą  i stawką zatwierdzoną przez rząd , wszak pieniądze na to od rządu  dostaje.

user
wiem 82.25.161.83 03.02.2020

pomoc te 130 lozek daje do Caritasu do hospicjum za darmo przeciez szpital jest bogaty a tam księżulkowie beda zarabiać , na ul. Słowackiego budynki pewnie za pol darmo dofinansowanie z państwa , lotka z szpitala a dotacje za frajer beda lecieć  komu w tej Polsce bedzie dobrze Kosiolowi proste

user
blus 89.230.69.144 07:46:14 04-02-2020

I wydluzy sie kolejka przez te 130 lozek. W zeszlym roku czekalem na zabieg do szpitala, czas oczekiwania 13 miesiecy wstawiam sie w szpitalu na umowiony dzien no i dowiaduje sie ze zabieg nastepnego dnia . Jesli chce czekac do do nastepnego dnia to brak lozek pacjent przedemna zaja ostatni wozek inwalidzki a mi pozostaje krzeslo w szpitalnym korytarzu. 

Piekna reforma zdrowia w wykonaniu pISU  

Jednak dobra zmiana nie jest taka dobra ale pozyjemy zobaczymy....

user
Pacjęt 81.161.203.140 03.02.2020

teraz kredyt nie spłacany odsetki urosną do tego stopnia , że szpital zamkną i taki będzie jego koniec.

user
G 31.0.44.88 03.02.2020

Słuchałem tej babki jak był ten niby okrągły stół, nie wiem jak byle pielęgniarka która nie umie się nawet wysłowić może odpowiadać za tak duży szpital.. Masakra, ale cóż tak to dziś działa, klaszczesz jak Ci każą jesteś dyrektorem.. 

user
ja 79.191.46.205 03.02.2020

Nie rozumiem. Połączyli szpitale, miało być super. A tu jak zwykle długi. Tylko ten na Słowackiego zawsze był na prostej. Wchłoneli go po to żeby nie był konkurencją bo na Monte zawsze był na minusie.  I teraz pod wymyślonymi pretekstami zmniejszają łóżka. Niedługo będą kolejki na łóżko w szpitalu na rok do przodu

user
xx 31.183.254.174 00:01:16 04-02-2020

1) .czy ktoś z mieszkańców Przemyśla wie co stało się z majątkiem zlikwidowanego szpitala z ul.Słowackiego ?     2) jeżeli przejął go szpital wojewódzki z ul. Monte Cassino  to jak rozliczono się  z Przemyślem bo to majątek był miejski nie wojewódzki?       3) co stanie się ze 130 zlikwidowanymi szpitalnymi  łóżkami i resztą  ,gdzie trafią i za ile?      4)czy może trafią do nowej placówki na ul.Słowackiego za przysłowiową 1zł?

user
hasler 157.25.108.89 03.02.2020

I tak kończy się PISoBOLSZEWICKI epizod w dziejach bolandii.


A wystarczyło nie kraść i starczyłoby na służbę zdrowia.

user
def 31.183.221.229 11:01:16 04-02-2020

Tak tak wystarczyło nie kraść czyli piszesz o koalicji PO-PSL która rządziła przez 8 lat

user
Przemyslana 37.30.54.213 16:40:26 04-02-2020

Hasler zmien gadke bo stajesz sie nudny. Caly czas jeden i ten sam tekst. 

user
hasler 157.25.108.89 23:41:15 04-02-2020

I dlatego każdy normalny obywatel na was leje PISoBOLSZEWICKIE miernoty,oszuści i złodzieje.

user
Jan 31.183.188.244 04.02.2020

Wystarczyło 30 lat aby totalnie zniszczyć kraj, naszą Ojczyznę. Po raz kolejny udowodniliśmy że nie  dorośliśmy do tego aby samodzielnie zarządzać swoim krajem. Państwo zadłużone  do nawet nie wiadomo jakiej kwoty,samorządy zadłużone,  firmy zadłużone,szpitale zadłużone obywatele zadłużeni.  I wychodzi taka paniusia tak jak i p. Bakun i udowadnia nam  że aby spłacić kredyt należy zaciągnąć kolejny kredyt. Żeby spłacić raty i wypłacić pracownikom pensje   które zaniosą do banków  bo raty od kredytów hipotecznych na wybudowane domy  i zakupione mieszkania czekają.

Matrix.

user
zet 94.40.49.2 12:56:09 04-02-2020

ZA  to mamy 500+!!!!

user
g 81.161.203.134 12:33:54 05-02-2020

Pan Bakun sprytnie uciekł od kumulacji kredytu bo na rok ubiegły skumulowało się do takiej kwoty którą poprzednicy spłacali przez 4 lata, zapoznaj się troszę a póżniej zacznij bredzić..

user
Jan 31.183.188.244 16:35:42 05-02-2020

Do @ g.81.161.203.134

Pan Bakun żadnego sprytu nie okazał biorąc kolejny kredyt. Jeśli już to tylko w kierunku wygodnego siedzenia na stołku przez 5 lat i brania kasy.     W dodatku Pan Bakun zgłaszając swoją kandydaturę był świadomy sytuacji finansowej miasta.   bo jeśli nie był  to gotów jestem pomyśleć że wykazał się naiwnością graniczącą z głupotą.

user
y 94.40.44.230 19:44:05 10-02-2020

głos odchodzącego komunisty

user
Bbbn 37.47.70.190 05.02.2020

Di Tadeusz .

 Bredzisz .Solidarność została zduszona w zarodku w 81 i nigdy się nie odrodziła .Polskę po 89 zaorało WSI z BSpieczniakami na spółkę.

user
Maria 83.31.25.234 05.02.2020

Wina Tuska,to dyżurna odpowiedź na wszystko zło

user
Jan 31.183.188.244 05.02.2020
https://nowiny24.pl/szpital-w-sanoku-co-miesiac-zadluza-sie-o-kolejny-milion-zlotych-waza-sie-losy-placowki/ar/c14-14764426   Proszę moderatora o nieusuwanie tego linku,mimo że to konkurencja,   Artykuł pokazuje że  sytuacja przemyskiego szpitala nie odosobniona, chyba  wszystkie szpitale  podkarpacia są w tragicznej sytuacji. W  dodatku po przygodzie z bankiem  PBS    samorządy zrozumiały że żartów nie ma i mocno się zastanawiają czy mogę dać  w zastaw nieruchomości . Samorząd wojewódzki musi zastawić  nieruchomości  aby ratować szpitale w Rzeszowie i nie wiadomo jak będzie w przypadku przemyskiego szpitala. A  bank aby udzielić 130 mln kredytu  zażąda zapewne zastawu  na ok 200mln zł. albo i więcej.  Jesteśmy za przeproszeniem w czarnej dziurze.  Pomijam już fakt że w mojej ocenie branie kredytu po to aby spłacić poprzednie jest nonsensem i odwleczeniem w czasie nieuchronnego.
user
as 46.134.155.249 06.02.2020

Ale ktoś zarządzał tym szpitalem gdzie była księgowość,  zastępcy dyrektora, nadzór z urzędu marszałkowskiego. Dług nie wziął się z niczego. W szpitalu i w urzędzie dużo analityków i nikt nie zwrócił uwagę że poprzedni dyrektor i jego świta doradców bujała w obłokach a może chodziło o coś innego że policja bada sprawę?

nr 6/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium