Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Przemyśl
27-letni bus będzie ich domem [WIDEO]
Na dwa miesiące 27-letni bus marki volkswagen T3 stanie się drugim domem dla 9-osobowej grupy studentów z Podkarpacia. Młodzi ludzie chcą objechać dookoła Stany Zjednoczone.
To już piąta wyprawa podkarpackich studentów. Do tej pory wysłużonym samochodem zwiedzili Skandynawię, oraz kraje naszych zachodnich i południowych sąsiadów oraz Islandię. W tym roku przyszedł czas na Stany Zjednoczone.
Za sprawą Janusza Łukasiewicza, podróżnicy uzyskali patronat prezydenta Przemyśla oraz wsparcie ze strony Andrzeja Szpaka – przemyślanina, który od 18 lat mieszka w Stanach. Mężczyzna zaoferował m.in. znalezienie ludzi, którzy udzielą studentom noclegu w czasie ich pobytu w różnych miastach Ameryki. – Pomoc, polegająca na uzyskaniu dobrych kontaktów, jest często ważniejsza od pieniędzy – mówią podróżnicy. W niedzielę popołudniu wszyscy spotkali się na przemyskim Rynku.
Budżet całej wyprawy to ok. 70 – 80 tys. zł. Sporą część tych kosztów pochłania transfer busa do Stanów. W pewnym stopniu opłaty ponoszą uczestnicy wyjazdu, pomagają też sponsorzy, którzy nadal są mile widziani.
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
nick 79.185.143.51 08.06.2015

USA? Ten kiczowaty kraj ktoś chce zobaczyć? Starym autem? A nie rozleci się po drodze? 

I kogo to obchodzi, że jakaś grupa chce jeździć po świecie? Miliony jeżdżą co roku i nikt ich nie promuje. Ja też mogę mieć wakacje za cudzą kasę? Mam podać swój numer konta?

Czemu drażnicie ludzi w tej gazecie? Kogo to obchodzi jak ktoś spędza wolny czas, zwłaszcza że nikt z czytelników z tego niczego nie wyniesie. 

No tak, ale jak będzie sławić Przemyśl ..... nie rozśmieszajcie ludzi ... Pewnie przyjadą miłośnicy starych aut do miasta ... tabuny,  i zostawią tyle kasy .... oj wiele. 

user
Strowberyman 31.183.247.97 08.06.2015

Ot rozrywka i  i dobrzeby było aby na cudzy koszt -a takiego busa lub podobnego w USA to  za 100 dolców kupiliby i to w znacznie lepszym stanie -więc po co ta propaganda co do i biadolenie że drogi transfer tego złomu. A czy czasem nie lepiej byłoby im jechać na truskawki do Holandii -bo młodzi i silni  a jak widać do pracy się nie garną tylko na darmowe wycieczki

user
czytelniczka 94.40.23.162 10.06.2015

przy okazji przywieście troszkę dolarów dla przemyślan możne i nam zacznie się żyć lepiej...nie dziwie się że złości nie brakuje dla ludzi czytających to bo jak maja sławić przemyśl który dla innych jest mekka i utrapieniem do życia...cóż tu takiego jest moi drodzy DUŻE BEZROBOCIE ,brak miejsc pracy na nic NAS nie stać sławcie nas napewno o nas szybko zapomną ...

user
khgm 79.191.113.87 16.06.2015

Co ich podróże przyniosły miastu do tej pory, nie lepiej sponsorować biedne dzieci z rodzin wielodzietnych? Przecież to kpina jakaś jest. Miasto się wyludnia, miejsc pracy nie przybywa, a tu jakichś spasionych i spasione ma się sponsorować. Komu to się przyda, co z tego będzie - czy chociaż jedno miejsce pracy. I czy to są Polacy na pewno. Kto jest ich rodzicami? Podawać nazwiska.

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium