Życie Podkarpackie nr 14/2020 Życie Podkarpackie nr 14/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 98/2020, Wtorek 7 kwietnia 2020 r., Donata i Rufina
Opublikowano
Przemyśl
W szpitalu na Monte ubywa łóżek
Z danych przedstawionych przez posła Marka Rząsę (PO), w przemyskim szpitalu ubyło ok. 500 łóżek. Jego zdaniem te działania mogą prowadzić do likwidacji placówki. P.o. Dyrektora szpitala Barbara Stawarz przyznaje, że łóżek jest mniej, ale wynika to m.in. z tego, że pacjenci po zabiegach nie muszą być tak długo na obserwacji jak kiedyś.
fot. Paweł Bugira

Jak mówił na konferencji prasowej Marek Rząsa, „w najlepszych czasach”, gdy w Przemyślu istniały dwa szpitale, łącznie dysponowały one 1170 łóżkami (900 w wojewódzkim i 270 w miejskim). – Mówiono wtedy o obłożeniu 70 procent. Kiedy łączono, czyli likwidowano (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
31 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Pit 185.239.43.6 24.01.2020

Ludzi w Przemyślu też ubywa bo wszyscy wyjeżdżają

user
Giga 83.31.186.74 21:42:58 24-01-2020

... a co mają tu robić? czekać aż rozbiorą most kolejowy, albo inny...

??? Bo teraz takie "inwestycje rozbiórkowe" są planowane...

user
Samozwańczy dyrektor Wiesiek 85.89.174.188 24.01.2020

Jedno i drugie siebie warte bardzo słabiutko i miernie, społeczeństwo patrzy

user
hasler 157.25.108.89 24.01.2020

PISoBOLSZEWIA eksterminuje suwerena szybciej od koronowrusa.

user
waldi 185.38.225.2 07:20:41 25-01-2020

Widzę że zostałeś przez tegoż zainfekowany.

user
hasler 157.25.108.89 20:33:21 25-01-2020

To tylko PISoBOLSZEWICKA przypadłość .

user
zasmucony przemyski obserwator 83.31.145.47 24.01.2020

W tym " Przymyślu " zniszczono już niemal wszystko , reszta się wyniosła.  Czego by nie dotknąć nic  nie gra , nic nie można , nic nie wychodzi . A jak już to jedna mantra i biadolenie od lat , nie ma pieniędzy , może na drugi rok , może kiedyś , kuźwa co za miasto - zadupie. Idę wczoraj mostem przez prastary i modry San który jeszcze cudem się ostał i co , jestem na moście sam jeden , jak palec. Takie tłumy. A dzisiaj w kronice z Rzeszowa o Lubaczowie , na inwestycje drogowe, obwodnice wydano ponad 300 milionów  i ponad 500 milionów na kolejne zadania w mieście i powiecie. Mówi wam  to coś , panie Rząsa , pan czyta , bo   mnie śmieszy  i przestrasza to co się dzieje w " Przymyślu ". A ten Rząsa zamiast liczyć łóżka w szpitalu i biadolić niech coś zrobi w dziedzinie  inwestycji , przynajmniej jednego inwestora przyciągnąć do upadłej mieściny.

user
zbulwersowany pacjent 185.239.43.5 24.01.2020

po co łóżka skoro pacjent przyjęty w stan chorych do zabiegu siedzi na korytarzu na krześle, czeka na zabieg ... po samym zabiegu dalej siedzi na korytarzu każdy tak naprawdę ma go gdzieś .... czeka się łaskawie na wypis i do domu ... nie ważne jak się pacjent czuje ... najważniejsze, że kasa za zabieg wpłynie z NFZ... niejednokrotnie wpisane dodatkowe procedury, które nijak mają się z rzeczywistością tylko po to by bilans z pobytu pacjenta na oddziale był na plus... O zgrozo ... komentarz niższego personelu do tej sytuacji cyt: na jeden dzień nie opłaca się brudzić łóżka ... pytam wiec za co płaci się tak wysokie składki skoro traktowanym jest się gorzej niż w schronisku... no może po to by kosztem pacjentów na Monte pani dyrektor zapunktowała w władz i tym samym by z samorządu poszło więcej na leczenie pijaków  w Żurawicy i na Focha ??? 

user
przemyski obserwator 83.31.145.47 00:02:55 25-01-2020

Potwierdzam , z tymi wypisami tragedia. Nikt nic nie wie , nie powie gdzie dokumentacja wypisowa  , chaos , wszyscy także lekarze jak i pielęgniarki zawsze niezadowoleni , za  to najważniejsze są sprzątaczki i salowe , opieprzają pacjentów nawet za chodzenie do kibla gdy myją korytarze. I to żarcie na Monte mogłoby być lepsze , smaczniejsze , nieco cukru w  lurze herbacie czy lurze kompocie . Rozumiem jednocześnie że praca w szpitalu jest stresująca i niewdzięczna , ale drodzy państwo takie wasze powołanie , taka wasza rola. Czasem uśmiech do zestresowanego pacjenta jest lekarstwem bezcennym i o tym należy pamiętać.

user
blus 89.230.69.144 09:27:37 26-01-2020

Pani dyrektor plusuje tym ze jest wierna pisowi , nawet potrafi pod szpitalem psychiatrycznym zorganizowac wiedz pisowskizjezdzanie dmuchance, a polowa pacjentow szpitala siedzi za kratami.

user
Robert 81.161.203.140 25.01.2020

Miasto, szpital to wszystko padnie możemy być tego pewni. Za czasów POlitycznych zmagań lot trzeba było zamknąć LOT a tu proszę wykupują niemieckiego przewoźnika i tak jest w Przemyślu kto pytam jeszcze raz kto ma onas walczyć. Przemyślanie, którzy wybili się na arenie politycznej w stolicy to mają nas gdzieś najważniejsze by stołek utrzymać. U nas nie ma gospodarza powtarzam raz jeszcze nie ma gospodarza. Ludzie obudźcie się wreszcie i zacznijcie działać a nie tylko koncerty i sport.

user
hasler 157.25.108.89 20:36:20 25-01-2020
Zadzwoń do Banasia.

user
anty 185.38.225.2 25.01.2020
Owsiak zabiera swoje serduszka !
user
anty 185.38.225.2 25.01.2020

Życie Podkarpackie niech napisze, co dobrego zrobił dla Przemyśla ten Rząsa ?

user
Tadeusz 79.191.59.159 09:00:33 25-01-2020

To jest niestety niewykonalne i nie tylko dla ŻP.

user
hasler 157.25.108.89 20:37:53 25-01-2020
Zaraz po tym jak powiemy sobie co zniszczyła PISoBOLSZEWICKA mafia.
user
blus 89.230.69.144 09:29:44 26-01-2020
za Po powstalo 2 obwodnice do szybkiej ucieczki z miasta a za pis jest planowana 3 obwodnica aby szybko z podkarpacia wyjechac i niestac w korkach
user
Obywatel 88.156.141.32 25.01.2020

Czy poseł Rząsa rozdaje kasę budżetu państwa? Zajmijcie się posłami PiS. Oni trzymają kasę i mają wpływ na strumień do Przemyśla. Czy ktoś na ulicy w Przemyślu spotkał Kuchcińskiego? Przecież ten były Marszałek Sejmu nie identyfikuje się ze swoim miastem.  Zaorać Przemyśla już się bardziej nie da. Za trzy miesiące chaszcze znowu pokryją Ciemnogród. I tylko na moście będzie jeden człowiek. Zasmucony obserwator z Przemyśla. Most jeszcze stoi.

user
Tadeusz 79.191.59.159 16:49:44 25-01-2020

"dobra zmiana" dobrała sie także do lasów w Bieszczadach.

Tną wszystko jak leci i wywożą prawdopodobnie za granice.

Niedługo w miejsce Bieszczad bedzie tylko pustynia bez życia biologicznego.

Teraz już wiadomo dlaczego budowali mosty nawet na podrzędnych ścieżkach o dużej nośności.


user
blus 89.230.69.144 09:31:57 26-01-2020
Proponuje rozliczyc przy wyborach prezydenckich w maju a poprawic przy nastepnych samorzadowych jak i do parlamentu
user
Pjoter 85.89.174.196 25.01.2020

To jest w końcu szpital. Nie hotel.

user
Obywatel 88.156.141.32 19:21:07 25-01-2020

Szpital, ale z wyjściem nie w stronę parkingu...

user
Pjoter 85.89.174.196 21:15:13 25-01-2020
Obywatel 88.156.141.32 1 godzinę temu
XD
user
kolega po fachu 150.143.36.88 26.01.2020

Mam prośbę do dyrekcji szpitala w Przemyślu znajdzie jedno łózko ekstra dla komucha Marka Rząsy na oddziale psychiatrycznym . Ten człowiek powinien się tam znaleźć od dawien dawna. 

user
hasler 157.25.108.89 20:12:14 26-01-2020

To taki stary PISoBOLSZEWIKCKI sposób , reżimowe komuchy nie cierpią konkurencji.

user
pl 46.134.6.49 27.01.2020

Ubywa i będzie ubywać bo z założenia ma być to szpital powiatowy no i mniej personelu trzeba zatrudniać i kasa zaoszczędzona.

user
Przemyślanka 185.18.133.131 28.01.2020

A kto się w tym szpitalu jeszcze leczy ?

user
hasler 157.25.108.89 13:52:56 28-01-2020

Słusznie, mały Żoliborski gnom ma klinikę i "generała" dostawcę kul a suweren zdycha na wolnym powietrzu.

user
Grzegorz 5.173.40.173 28.01.2020

Nie tylko w szpitalu brakuje łużek ale i na stoku narciarzy kilka osób na krzyż wstyd i hańba czy w tym mieście nie można zrobić czegoś dobrze. 

user
W oczy kole 94.40.75.204 30.01.2020

Niech dalej Przemyscy radni zatrudniają swoich znajomych w UM,w MOPS itd.Wystarczy zobaczyć po 15:30 wszyscy idą z UM w stronę Kmieci,a kto jest radnym z kmieci no właśnie.Pracownicy nie douczeni studia robione w wikendowych szkołach to skąd wiedza jak szkoła za kasę.Następny to doradca prezydenta gość nie ma pojęcia o niczym a fucha jest bo się pomagało przy wyborach,gościu nawet w pizzerii nie dawał rade bo pusto.W Przemyślu dostać pracę to trzeba mieć plecy większe niż lotniskowiec zresztą zweryfikować kto przyjęty w UM jeden budowlaniec ksywka jak Polski bokser (Andrzej) kumpel gościa z kmieci (radnego) lata po mieście że kasy ma teraz w brud, a pustak taki że głowa mała ale nie chce mi się już więcej pisać.

nr 14/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium