Życie Podkarpackie nr 14/2020 Życie Podkarpackie nr 14/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 99/2020, Środa 8 kwietnia 2020 r., Dionizego i Januarego
Opublikowano
Przemyśl, Medyka, Dębica
Tukan w przesyłce, koralowiec w bagażu. Nielegalny przewóz
Nielegalny przewóz spreparowanego okazu chronionego tukana udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podczas kontroli przesyłek zagranicznych.
fot. serwis KAS

Podczas kontroli przesyłek prowadzonej przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Dębicy uwagę zwróciła paczka nadana na Ukrainie do odbiorcy w Holandii. Zgodnie z deklaracją nadawcy miała ona zawierać papugę wykonaną z tworzywa sztucznego, którą nadawca przesyłki wycenił na 50 hrywien (równowartość około 8 zł).

Podczas rewizji celnicy wykryli, że w przesyłce znajduje się spreparowany okaz ptaka z gatunku tukanowatych, tj. tukan żółtogardły, podlegający ochronie na mocy Konwencji Waszyngtońskiej CITES. Zgodnie z tą konwencją na przywóz tego rodzaju okazów niezbędne jest zezwolenie, którego nie było.

Przemyt gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES) udaremniony został także przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Medyce. Podczas kontroli wjeżdżającego do Polski osobowego audi w jednym z bagaży podręcznych wykryli 4 sztuki koralowca. Do ich przemytu przyznał się obywatel Słowacji.
fot. serwis KAS
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 14/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium