Życie Podkarpackie nr 32/2020 Życie Podkarpackie nr 32/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 225/2020, Środa 12 sierpnia 2020 r., Klary i Hilarego
Opublikowano
Przemyśl, Dubiecko
Zapobiegli śmierci zwierząt. Schwytane we wnyki mogły zginąć w męczarniach
70 sztuk wnyków, linek i drutów stalowych, 14 sztuk trofeów jelenia, 34 trofea saren oraz 4 czaszki z porożem – to efekt kilkumiesięcznych wspólnych działań policjantów z Dubiecka i straży leśnej z Nadleśnictwa Krasiczyn. Podejrzany o kłusownictwo mężczyzna usłyszał w sumie 8 zarzutów z art. 53. prawa łowieckiego. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Poroża, czaszki jeleni, wnyki na zwierzynę i stalowe druty zostały zabezpieczone przez policję.
fot. KMP Przemyśl
Poroża, czaszki jeleni, wnyki na zwierzynę i stalowe druty zostały zabezpieczone przez policję.

Jak podkreślają patrolujący teren, to pierwszy od lat przypadek kłusownictwa na tak dużą skalę na naszym terenie. W zastawione przez 50-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego pułapki mogły wpaść leśne zwierzęta, na szczęście udało się temu zapobiec. Obecnie trwają ustalenia dotyczące tego, czy mężczyzna wcześniej pozyskiwał w ten sposób zwierzynę, bowiem w miejscu jego zamieszkania znaleziono wieńce jeleni i parostki kozłów, a także czaszki jeleni bez poroży oraz 70 sztuk wnyków na zwierzynę. Znalezisko zostało zabezpieczone przez policję celem oszacowania jego wartości. Dodatkowo w lesie zdjęto 8 wnyków założonych na jelenie oraz znaleziono miejsce, w którym jeleń złapał się we wnyk, ale na szczęście zdołał się samodzielnie oswobodzić, urywając stalową linkę. Do wszystkich przedstawionych zarzutów 50-latek się przyznał. Za usiłowanie kłusownictwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Dubiecku.

 

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ATWA 94.40.75.201 16.01.2020

Mam tylko jedno małe pytanie, a mianowicie: ilu w tym kraju jest kłusowników, a ilu tzw. myśliwych i czym różnią się jedni od drugich ?!? Może napisalibyście coś o tym ?!?


MYŚLIWI ZNĘCALI SIE NAD POSTRZELONYM JELENIEM ŻYWEMU ZDZIERALI SKÓRĘ - TVN24.PL


YOUTUBE.COM - ZENON KRUCZYŃSKI - POLOWANIE TO JEST GRUBY NAŁÓG


LUDZIE PRZECIW MYŚLIWYM - FACEBOOKCOM

user
myśliwy 195.136.177.81 16.01.2020

mam pytanie ilu w tym kraju jest oszołomów lewaków znających las i przyrodę z wyjazdów kila dni rocznie z miasta ? mam pytanie ilu jest nieuków przekonanych o swojej wyższości za to próbujących na siłę nawrócił na neomarksizm normalnych ludzi . Mam np. pytanie czy wiedzą w jakich krajach w Europie poluje się na wilki - odpowiedź Słowacja Estonia Niemcy itd itd i jeszcze wiele pytań 

nr 32/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium