Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Jarosław
Jarosławski szpital coraz nowocześniejszy!
Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu rozpoczęło współpracę w zakresie realizacji projektu transgranicznego ze Szpitalem Rejonowym nr 1 w Nowojaworowsku. Chodzi o stworzenie warunków do wykorzystania wspólnych doświadczeń obu tych placówek, kluczowych zarówno w doraźnej obsłudze ruchu transgranicznego, jak i w ramach potrzeb ludności obu powiatów, oraz o poprawę ich wyposażenia w zakresie diagnostyki i leczenia.
Pracownicy jarosławskiego szpitala współpracują z przedstawicielami Nowojaworowskiego Szpitala Rejonowego nr 1 w zakresie wspólnie realizowanego programu. Na zdjęciu także nowy stół i lampa operacyjna.
Łączna kwota wspomnianego projektu to 2 499 799,72 euro, przy czym dofinansowanie unijne wynosi 2 200 804,26 euro. W jego ramach zaplanowano zakup sprzętu medycznego dla obu szpitali. W Centrum Opieki Medycznej kupiono już: zestaw do kontrpulsacji wewnątrzaortalnej, USG z kolorowym dopplerem, stoły operacyjne z osprzętem ginekologicznym i ortopedycznym, stół zabiegowy, ledową lampę bezcieniową, videogastroskop, videokolonoskop, myjkę automatyczną do endoskopów. 
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
krytykant 31.128.8.72 21.01.2015

Mój znajomy z województwa lwowskiego - Wołodia, oburzał się kiedyś na polski system służby zdrowia. Może i miał rację...Jednak dla pokazania wyższości ukraińskiego systemu nad polskim, opowiedział mi o ukraińskiej lekarce, która będąc na dyżurze, a nie dysponując odpowiednimi narzędziami ani środkami farmakologicznymi, aby usunąć pacjentowi opiłek żelaza ze źrenicy - wylizała mu oko! Zdarzenie prawdziwe...Czy jarosławski szpital będzie korzystał z takich doświadczeń strony ukraińskiej? Kto wie...

user
RK 176.110.150.120 22.01.2015

dobrze że tylko oko

user
ziomal 31.175.154.204 23.01.2015

ale jak to ??? "Pracownicy jarosławskiego szpitala....." , a gdzie na zdjęciu ten nauczycielina poślina ???, fotograf = PLAMA

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium