Życie Podkarpackie nr 14/2020 Życie Podkarpackie nr 14/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 101/2020, Piątek 10 kwietnia 2020 r., Michała i Makarego
Opublikowano
Przemyśl
Targowisko w prywatnych rękach
Od 1 stycznia targowisko przy ul. Wilsona nie jest już prowadzone przez samorząd miasta. Teren trafił w prywatne ręce.
fot. Paweł Bugira

Bazar przy Wilsona od kilku lat sukcesywnie cieszył się coraz mniejszą popularnością. Ubywało tam zarówno klientów, jak i sprzedawców. Z roku na rok miasto uzyskiwało z niego coraz mniejsze przychody. Dotychczasowi (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
13 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tedy 185.38.225.5 15.01.2020

Teraz teren zacznie żyć. Urzedasy nic nie potrafią czego efektem jest nie tylko to podupadłe miejsce ale też samo miasto. A miało powstać z kolan... Obudzić się! Z deszczu pod wodospad!

user
vales 31.183.159.151 15.01.2020

Ciekawe który cwaniaczek jest teraz włascicielem za pół darmo

user
y 37.30.51.108 22:49:15 15-01-2020

ja pierdzielę ludzie nigdy nic nie osiągniecie takim myśleniem , nie patrz na kogoś tylko działaj i zarabiaj kasę tak jak ten według ciebie cwaniaczek który wyprzedził twoją myśl o lata świetlne...

user
Grisza 81.161.203.140 06:32:53 16-01-2020

W Przemyślu tylko dwóch Ukraińców na to stać tylko czekać jak powstanie tam Piotruś albo inny market. Teraz to my we własnym kraju będziemy pracować  dla Ukraińców, brawo wy. A to tylko przez brak wiedzy naszej lokalnej władzy. Jak by tak podsumować obecne władze miasta to za Chomy było jak w Dubaju .

user
zrujnowanywator przemyski obser 83.31.145.47 16.01.2020

Czyli dalej to dziadostwo ,  syf  i malaria tyle  że syf prywatny , ale różnica. Przecież dawne budynki po  Pomonie , klubie Barcelonka ,  ruiny synagogi na Zasaniu i wiele innych też prywatne od lat i co widać ,  każdy kto ma oczy niech przejrzy , uszy niech posłucha. A konserwatorka KOT widzi jedynie w jedną stronę , jaką,  ona i my mieszkańcy wiemy i widzimy co się w Przemyslu dzieje w tym zakresie . Na resztę szkoda czasu i słów.

user
gdzi Izba skarbowa 185.18.133.88 16.01.2020

Piotrus albo eurobus

user
Ewa 46.215.120.107 16.01.2020

A bazar polonii jest taki dobry to wstyd dla miasta takie budy w centrum. 

user
Pjoter 85.89.174.196 16:00:26 16-01-2020

Bazar.... to bazar. Bardziej oczy krwawią jak widzę te śmieszne namioty i straganiki rozłożone pod przychodnią na Sportowej. Co to kurvva ma być? Wiesz? - wiecie czytelnicy? - o tym, że za ten rozstawiony chlew, jest pobierana tzw. opłata targowa. A pobiera ją miasto. Tak... Pan Prezio i ekipa wydała pozwolenie na ten Burdel cygański na ulicy.

Bazar - tam przynajmniej jakiś porządek jest. I dużo miejsca. Dlaczego nie "Zmusić" handlarzy by te żałosne namioty ze skarpetkami i szmatami przenieśli na teren Polonii. Tam też ludzie płacą haracz dla miasta codziennie. Z tego co wiem, to budy na bazarze są własnością handlowca. Polonia do tego nic nie ma, ona zarządza tylko tym placem. Co Polonia robi z kasą - hehe Gdzie ten jebany sejf się podział z kasą z klubu przy Grunwaldzkiej???? - szlag ich wie. Ludzie tam płacą co miesiąc za taki pierdolnik 4mkw ok 400PLN. Do tego codzienna opłata targowa z której mają huja wielkiego. Kibel płatny, klienci nie chcą na mrozie mierzyć - nie dziwię się. Za prąd płacą bo mają liczniki. Parking płatny. Do tego jeZUS.

Dlaczego mają stawiać eleganckie pawilony na nie swoim terenie?


Dalszy komentarz zbędny...

user
tensij 83.28.66.136 17.01.2020

Nie wyszło na "Parowozowni"to może sie uda na Wilsona

user
Abdrzej . M 150.143.36.88 17.01.2020

Tymi powiazaniami urzędowo- ukraińskimi powinno się zając ABW i CBA . Na odległość pachnie to szwindlem , zakładam ze umowa jest tak skonstruowana ze nowy dzierżawca po poczynieniu inwestycji będzie miał prawo pierwokupu. Należy natychmiast powiadomić organy ścigania żeby przyjrzały się  zawartej umowie na ten teren. Działka o tej powierzchni i w tym miejscu wartuje co najmniej 2.000. 000 złoty. Zwróćcie uwagę na parking przy UM w Przemyślu który został wynajęty właścicielowi restauracji Cuda Wianki panu Andrzejowi P . Jak to jest ze parking w tym miejscu według UM w Przemyślu był deficytowy a w rękach nowego zarządzającego  ma przynosić zyski . Prawda jest taka ze lokalizacja tego parkingu zawsze  była  trafiona i rentowna a znalezienie wolnego miejsca na nim w ciągu dnia było niemożliwe.  Pytanie które warto zadać prezydentowi  Bakunowi nasuwa się samo : czy na parking który użytkuje Andrzej P  , został pozyskany przez niego w drodze przetargu czy tez sprawa została załatwiona w sposób budzący wątpliwości prawne. Może Przemyskie CBS lub CBA powinno zainteresować się obydwoma opisanymi tu przypadkami.

user
brat PIT 185.38.225.7 18.01.2020

Myślę Abdrzeju M. że to co napisałeś wynika z twojej niewiedzy. Miasto nic niema wspólnego z parkingiem obok UM, a to dlatego, że nie jest to jego własność. Pytanie skieruj do właściciela terenu. Pozdrawiam!

user
Andrzej M 150.143.36.88 20:53:54 18-01-2020

Jeżeli nawet tak jest ze miasto nie ma  bezpośredniego nic wspólnego z tym parkingiem to pośrednio na pewno tak . Mam na myśli spółki przemyskie takie jak np.:  (zarząd dróg i mostów) , Przemyska Gospodarka Komunalna Sp. z o.o. w Przemyślu , Zakład Usług Komunalnych w Przemyślu Sp. z o.o. jak i wiele innych


user