Życie Podkarpackie nr 3/2020	Życie Podkarpackie nr 3/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 26/2020, Niedziela 26 stycznia 2020 r., Seweryna i Pauliny
Opublikowano
Przemyśl
Kto uratuje zabytkowy akwedukt? [ZDJĘCIA]
Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu Beata Kot uważa, że odpowiednie wyeksponowanie fragmentów akweduktu przy ul. Stanisława Augusta byłoby kolejną turystyczną atrakcją miasta. Czeka na wniosek o dofinansowanie, ale... doczekać się nie może. Sama złożyć go natomiast nie może. Uczynić to może jedynie właściciel terenu, czyli władze miasta. Te jednak się do tego nie kwapią.
fot. Mariusz Godos
Zabytek marnieje w oczach. Teren wokół wygląda jak melina. Zarośnięty krzakami jest fatalną wizytówką.

O okropnie zaniedbanym fragmencie akweduktu i terenie bezpośrednio do niego przylegającym pisaliśmy kilka razy. Mimo obietnic, nic do tej pory nie zostało zrobione. A to jeden z cenniejszych i ważniejszych (oczywiście obok fortów) zabytków Twierdzy Przemyśl (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
18 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
xxx 81.161.203.132 14.01.2020

Pracownicy UM Przemyśl śpią, nic się nie dzieje! Prezydent zapomniał, że ma zadania do wykonania np. czyste powietrze !!!

Budynek UM w Przemyślu jest i to nie jeden, pracownicy są i to nie jedna setka, a roboty jak nie było tak nie ma. Jak długo jeszcze trzeba czekać na zmiany?


user
Pjoter 85.89.174.196 14.01.2020

Nic nie robić.

Zniszczeje na świeżym powietrzu i zrobi się protokół zniszczenia…

Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, ceglanych (nawet z betonu XD )  inwestycjach.

A nie jakiejś tam turystyce, która w tej dziurze zwanej Peremyślem nie istnieje.


user
kiju 83.28.66.136 14.01.2020

Ile w Przemyslu jest ul. o nazwie Stanisława Augusta?Przeciez Pani Kot nie tak dawno była Konserwatorem Miejskim i za jej zgoda zlikwidowano stanopwiska karabinów maszynowych na Zniesieniu.

user
yyy 31.128.12.45 14.01.2020

W sam raz na wykazanie się radnego Majkowskiego zresztą kolego prezydenta więc czekamy, czekamy

user
Gość 83.31.140.90 14.01.2020

Jak to dobrze że akwedukt nagle pojawił się na przemyskiej ziemi. Myślałby kto że stoi tam od stu lat, ale nie! Pojawił  się i zaczął niszczec akurat w tym roku. Na szczęście jest niezłomny Pudełek Podkarpacki który monitoruje wszystko na bieżąco i od razu póki news najnowszy informuje i opisuje co nagle zarosło krzakami i że nikt projektu nie napisał. Ani teraz ani kilka lat temu. 

user
fakt 79.191.65.240 07:49:50 15-01-2020
Człowieku, jeśli jest możliwe wzięcie kasy na odrestaurowanie tego właśnie teraz i może dopiero teraz to co ma do tego kiedy ten akwedukt się pojawił ??? Tylko głupi nie skorzysta z takiej możliwości !!!
user
ATWA 94.40.75.201 14.01.2020

Uratuje przed czym panie MG ?!? Najprawdopodobniej z  tej głupiej nieprzemyślanej pisaniny może wyniknąć tylko to, że wyślą tam komando z piłami łańcuchowymi i narobią niemałego gnoju i spustoszenia, wycinając nasze zielone płuca czyli drzewa i krzewy etc. A takie przypadki miały już miejsce, gdzie np. przez jakieś niedorzeczne majaki i urojenia pod postacią tzw. oko czepialskiego, które podchwyciła redakcja ŻP, poszło się j...ć co najmniej  kilka Bogu ducha winnych drzew np. to u wylotu Kościuszki etc. Także, może zanim, coś się napisze, przydałoby się zastanowić się  kilka razy, bo efekty tegoż mogą być naprawdę opłakane.


DRZEWA I KRZEWY - SPOSÓB NA WALKĘ ZE SMOGIEM - POLKI.PL

user
kolo 185.25.123.130 14.01.2020

Jak go chcecie ratować, skoro został obudowany od str. głównej ulicy jakimś wielkim chałupskiem?  Nie da się już tego zabytku odsłonić dla oczu ludzi przemieszczających się ul. St. Augusta.

user
Obserwatore łapano 81.161.203.96 15.01.2020

Czy temat akweduktu nie był już rozpatrywany w czasie, gdy pani Beata Kot pracowała w UM?  Co się stało z opracowaniami dotyczącymi akweduktu? Po co je wykonano skoro do dziś nic z tego  nie zrealizowano? 

user
Pjoter 85.89.174.196 19:09:59 16-01-2020

Dla wskaźników ciężkiej, umysłowej, siedzącej przy kawusi kawuni no no no... pracy?

user
Ja 37.30.55.2 15.01.2020

Opracowania robi się żeby wziąć za nie kasę. A tego akweduktu nikt oglądał i tak nie będzie. 

Skupić się trzeba na kilku tematach-mam na myśl forty. Wszystkigo

nie da się ogarnąć porządnie- to efekt taki że wszystko niedopracowane. 


user
fakt 79.191.65.240 07:42:41 15-01-2020
Tylko jak jest możliwość wzięcia dotacji to dlaczego z tego nie skorzystać ?! Najlepiej ciągle tylko o fortach gadać (oczywiście ważna sprawa) ale głupota nie wykorzystywać szans na inne obiekty ! Chyba na serio obecna władza nie potrafi nic dobrego zrobić
user
Pjoter 85.89.174.196 19:11:17 16-01-2020

Jakie forty? W centrum miasta się kamienice sypią... w sumie jak forty XD

user
g 81.161.203.110 15.01.2020

To ma być tylko dofinansowanie, w jakim stopniu nie wiadomo, wiadomo jednakże miasto musiałoby wyłożyć swoje. a CZY nie ma innych potrzeb ..Z kolei może redaktor niech napisze o ile samorządy mają mniej pieniędzy z  racji decyzji władz centralnych..Budżet składa się z stałych wpływów i wydatków , a rząd obietnicami wyborczymi zmniejszył wpływy  a zwiększył wydatki. To z matematycznego punktu jak to poskładać i spełnić oczekiwania na każdym szczeblu..

user
Kaśka 155.133.92.98 15.01.2020

Pudelek przemyski w akcji !

user
Naczelnik 81.161.203.140 16.01.2020

A Pan sekretarz siedzi w ukryciu ciesząc się że miasto między sobą się żre i sypie. Aby kasa była

user
Acer 81.161.192.181 14:41:58 16-01-2020

Panie Naczelniku, wkrótce pojawi się sprawa sądowa z prywatnego oskarżenia o zniesławienie za oskarżenie przedsiębiorcy o próbę rzekomego wyłudzenia pieniędzy za … wykonaną i odebraną pracę.  Ten się cieszy, kto się cieszy ostatni.  A kasa? Można ją uszczuplić, jak się podejmuje idiotyczne decyzje opierając je na pseudo fachowcach. Cóż, za głupotę trzeba płacić. 

user
MercedesBenz 195.136.178.124 20.01.2020

w UM cały czas słychać, że nie ma pieniędzy, bo Choma to, Choma tamto. Mieliście się wszyscy brać do roboty po wyborach, a nie mydlić ludziom oczy. Jestem wielce ciekaw kto wygra następne wybory i jaką czystką w UM zrobi...Ci nowi urzędnicy wpychani na siłę to jest naprawdę dramat... proszę niech władza zrobi ankietę w UM czy petenci są zadowoleni z obsługi. Można też  zrobić tak modnie, w internecie myślę, że odzew będzie spory.

nr 3/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium