Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 217/2020, Wtorek 4 sierpnia 2020 r., Dominika i Protazego
Opublikowano
Jarosław, Przemyśl, Region, Przeworsk, Lubaczów
Czym charakteryzują się nowoczesne karnisze? Przegląd najciekawszych modeli
Czym wyróżnia się nowoczesne wnętrze? Przede wszystkim wysoką estetyką i dopracowaniem wszelkich szczegółów. Może w nim panować kompletny minimalizm formy i koloru. Twórcy aranżacji często inspirują się również klasycznymi stylami dodając im nowoczesnej świeżości, co powoduje, że pasują one do współczesnej stylistyki.
W takich aranżacjach często trzeba odmienić również wygląd dekoracji okiennych, w tym wybrać nowe karnisze. Czym dokładnie powinny charakteryzować się nowoczesne karnisze?

Nowoczesne karnisze – co je wyróżnia?

Wystarczy kilka detali, aby znacznie odmienić wygląd pomieszczenia. Jednym z takich detali jest karnisz znajdujący się przy oknie. Jaki zatem wybrać, aby wnętrze nabrało nowoczesnego charakteru? Jak się okazuje, nowoczesne karnisze to przede wszystkim modele montowane na wspornikach. Warto wybrać te, które mają stosunkowo wąski drążek, gdyż będzie on sprawiał wrażenie lżejszego i smuklejszego. Trzeba tutaj jednak pamiętać, że grubość elementów powinna być dopasowana do obciążenia, na jakie będzie narażona na co dzień. Karnisze nowoczesne, np. z kolekcji Neo są wykonane w całości z metalu lub łączę w sobie kilka materiałów. Dzięki takiemu rozwiązaniu można je idealnie dopasować do stylistyki wybranego pomieszczenia. Co istotne są one produkowane również w wielu kolorach. Zarówno te metalowe, jak i z łączonych materiałów występują w co najmniej kilku wersjach. Pamiętaj też, że istotne znaczenie dla ostatecznego wyglądu karnisza ma jego zakończenie. Bardzo popularne cały czas są okrągłe gałki (mogą one być metalowe, ale i przypominać swoją formą kryształy). Zakończeniem karnisza może być też walec gładki lub ozdobiony pierścieniami lub grawerem. Ciekawie prezentują się również zakończenia w formie liści czy nawet całych gałązek.

Karnisze nowoczesne – jakie modele są najciekawsze? Do jakich wnętrz będą pasować?

Wybór nowoczesnych karniszy jest naprawdę bardzo duży. Praktycznie do każdego rodzaju wnętrza można dobrać odpowiedni model. Obecnie bardzo modna jest stylistyka skandynawska. W tym przypadku możesz zdecydować się na karnisz w całości wykonany z metalu w kolorze stalowym np. model NEO 25 mm Bella Inox lub Avanti Inox będące w ofercie wiodącego producenta karniszy na rynku firmy Karnix. Jeżeli wolisz karnisze z łączonych materiałów, możesz postawić na karnisze z serii Neo Prestige np. modele w odcieniu mahoniu, pinii lub calvados.

Nowoczesne wnętrza to także często inspiracja stylami takimi jak prowansalski czy śródziemnomorski, gdzie panują jasne barwy. Dodają one pomieszczeniom lekkości, rozświetlają je i poprawiają optycznie proporcje. Tutaj możesz wybrać również karnisze łączone np. Alpi czy Avanti w kolorze białym lub zdecydować się na te w całości metalowe, np. Neo Bella biały.

Jeżeli natomiast szukasz rozwiązań do wnętrz inspirowanych loftem czy stylem industrialnym postaw na jak najprostszą formę karnisza. Mogą to być np. modele z serii Neo 16 mm Calabria czy Cassino w kolorze mosiądzu. Więcej inspiracji i informacji na temat nowoczesnych karniszy znajdziesz na stronie renomowanego producenta karniszy firmy karnix.pl
nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium