Życie Podkarpackie nr 3/2018 Życie Podkarpackie nr 3/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 17/2018, Środa 17 stycznia 2018 r., Antoniego i Rościsława
Opublikowano
Przemyśl
Regiony Polski znamy, a Podkarpacie kochamy
Ciekawe i różnorodne interpretacje wierszy z różnych regionów Polski przedstawili uczestnicy Przeglądu Recytatorskiego pt. „Regiony Polski znamy, a Podkarpacie kochamy”.
Siódma edycja imprezy odbyła się w Przedszkolu nr 13 w Przemyślu. Do udziału zostały zaproszone wszystkie przedszkola prowadzone przez miasto Przemyśl. Tegoroczne spotkanie miało formę prezentacji dowolnego utworu literackiego, charakterystycznego dla danego regionu Polski. Celem przeglądu było nie tylko zachęcanie do występów na scenie czy rozwijanie zdolności recytatorskich, ale przede wszystkim rozwijanie zainteresowania polską literaturą i kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.
Uczestnicy zaprezentowali ciekawe i różnorodne   interpretacje wierszy z różnych regionów   Polski, przeważały jednak utwory o ziemi przemyskiej. Spotkanie uświetnił występ grupy dzieci 6-letnich z Przedszkola nr 13. Przedszkolaki zatańczyły regionalne tańce ludowe, takie jak: polonez, krakowiak, góralski, trojak itp.
Mali artyści otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Marzenę Semeniuk – dyrektora Centrum Języków Obcych „Student” w Przemyślu.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 3/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Jak często chodzisz do kościoła?
  • Kilka razy w tygodniu
  • Co tydzień
  • Co drugi tydzień
  • Raz na miesiąc
  • Kilka razy do roku
  • Co kilka lat
  • Nie chodzę