Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 159/2020, Niedziela 7 czerwca 2020 r., Roberta i Wiesława
Opublikowano
Przemyśl
Przemyśl ma budżet. Nowych inwestycji brak
Sesja budżetowa rozpoczęła się z prawie 5-godzinnym opóźnieniem, ale dyskusje były nader spokojne i konstruktywne. W samym budżecie natomiast w oczy rzuca się brak nowych inwestycji. Wszyscy jednak powtarzają, że lepszy taki niż żaden.
Opozycja ponownie nie poparła tegorocznego budżetu Przemyśla, ale częściowo wstrzymując się od głosu, pozwoliła na jego przyjęcie.
fot. Paweł Bugira
Opozycja ponownie nie poparła tegorocznego budżetu Przemyśla, ale częściowo wstrzymując się od głosu, pozwoliła na jego przyjęcie.

Dochody miasta zaplanowano na 430 mln 307 tys. zł. Wydatki mają wynieść 411 mln 710 tys. zł, z czego wydatki majątkowe – 24 mln 163 tys. zł. Nadwyżka w wysokości 18 mln 596 tys. zł w całości zostanie przeznaczona na spłatę pożyczek i kredytów.

Podczas sesji w grudniu kością niezgody była m.in. rezerwa ogólna, ustalona wówczas na ponad 1,5 mln zł. To pieniądze, o których wydatkowaniu decyduje wyłącznie prezydent, bez konieczności uzyskania zgody rady. Opozycja miała poważne zastrzeżenia do tego punktu, twierdząc, że należy część tych pieniędzy przeznaczyć na inne cele. Ostatecznie rezerwa ogólna wyniesie 652 tys. zł. Pozostałą kwotę rozdysponowano na inne wydatki.

Inwestycje

2,062 mln zł przeznaczono na zadania realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Oprócz tego inwestycje można policzyć na palcach (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
30 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Bla bla bla 95.222.239.77 09.01.2020

A Jarosław 30 milionów  brak słów 

user
ghj 31.0.22.229 21:04:55 09-01-2020

a u nas kilkanaście milionów idzie na spłatę długu :)

user
Tadeusz 79.191.68.233 08:10:12 10-01-2020
Ta kwota jaka przeznaczamy na spłatę długu w naszym mieście jako kwota bazowa plus dotacje dała by inwestycje co najmniej 60 milionów rocznie.To jest skala jak nasze miasto doprowadzone zostało do dna przez PiS.Ale najciekawsze jest,że wszystkie inwestycje kościelne z kasy miasta zostały w 100 procentach zrealizowane.Jest się nad czym zastanowić .
user
Pan 31.128.12.45 20:33:06 14-01-2020

Tadeusz pieprzysz głupoty - przecież były dane że PiS nie zadłużyło ostatnio miasta na ani złotówkę !!! Ale co było to było. Teraz Władca Bakun naobiecywał, zrobi to i to (tylko co tego nikt nie wiedział a głosował), będą inwestorzy w kolejkach stać na audiencję..... ktoś w Urzędzie kogoś widział ? Póki co Prezydent kupuje apartamenty od biura nieruchomości Pruchnik i zajmuje się swoimi interesami a inwestycji, miejsc pracy, kasy brak

user
Tadeusz 79.191.68.233 09.01.2020

Malchowice ruszaja pełna parą.

Może nam też cos z tego kapnie jak dobrze pomyślimy.

A brak inwestycji to tylko spłata wesołej twórczości PiS w naszym mieście.Pokazali nam mieszkańcom jak wygląda dno.



user
gosc 91.237.86.198 22:51:17 09-01-2020

*Malhowice.

user
Marcin 81.161.203.138 06:59:03 10-01-2020

O czym piszesz dno ? Brak wiedzy i doświadczenia jakiegokolwiek jak konferencja prasowa promującą ferie. Pani rzecznik czy Pani Gretą dalej nie da się nawet słuchać yyyyyyy potem zrobimy yyyyyyyy i yyyyyyy .Panie prezydencie na kurs mowy ich wysłać. Tragedia.

user
kasander 89.68.175.84 09:55:42 10-01-2020

Ale jak widać, prawie połowa mieszkańców (w skali kraju 48 %) lubi szorować po dnie bo nie daje złego słowa powiedzieć na tych szubrawców pisowskich. Ciemny aż tak ten lud?

user
Olo 185.25.123.239 09.01.2020

Regia się wstrzymała? Tzn co się stało od ostatniej sesji? Będzie nowa koalicja?

user
Tico 83.31.27.68 10:43:53 10-01-2020

Wstrzymała się , bo dostała przykurcz w nadgarstkach! Przykurcz był spowodowany faktem, że RIO zrobi nam budżet, a wtedy nici ze spotu.... np. szkółek pływackich, inwestycji podziemnych w dawnym  kolektorze itd.


user
Pan 31.128.12.45 20:36:28 14-01-2020
Regia narzekała a tu nagle taki psikus. To zakrawa na sprzedanie się
user
Zdołowany przemyski obserwator 89.64.23.66 09.01.2020

Czegoście przemyski suwerenie pożądali tegoście doczekali. Przecież wybraliście gołego i bosego naiwnie wierząc w wielkośc gościa  z kukiza ale jak widać wielki jest jedynie z postury, wiedza i doświadczenie w  pracy samorządowej marne, niemal żadne. Przecież długi mogli również pisiory, Choma główny warzyciel piwa i mogli odpowiadać za nawarzony browar,  a teraz kochani rodacy ząbki w ścianę tak będzie na wieki, wieków i pocałuj ta misia w nowym roku w cztery litery, z tyłu tułowia. Ale jak zwykle stała mantra, jacy wyborcy taka"wadza", jaki pan taki Przemyśl. Jutro wracam ze stolicy po świąteczno noworocznej przerwie i jak zawsze kilkutygodniowy okres szokowej karencji, spadek z obłoków w otchłań. Na resztę szkoda czasu i słów. 

user
Gość 31.183.147.129 01:52:06 10-01-2020

Po cóż więc wracać, skoro tak źle?...lepiej  pozostać w tej stolicy...w Przemyślu więcej tlenu będzie 

user
inter 195.136.178.107 07:57:11 10-01-2020

Napił się czaskowianki i bredzi.

user
Jan 31.183.188.244 10:57:47 10-01-2020

Warszawa przytłacza,rozwija się niesamowicie,piękne są te wieżowce ze szkła i stali.Też wpadłem  w zachwyt ale tylko na chwilę.Zapytałem rdzenną warszawiankę  spacerując po Woli czyje są te wieżowce i co było na tym  terenie wcześniej.  Odpowiedziała że  Zakłady Kasprzaka i po kolei przedstawiała właścicieli wieżowców, żaden nie był  z Polski, wszystkie własnością zagranicznych koncernów i banków.   Chętnie wracałem do Przemyśla  i nie tęsknię za Warszawą. Jedyne co  warszawiakom zazdroszczę to dostęp do  kultury choć ceny biletów powalają.

user
narciarz 83.28.66.136 10.01.2020

Przed wyborami Bakun obiecywał ze zrobi audyt.I co??Takie straty jakie przynosi POSiR to jest tragedia.Juz piaty raz biora sie za nasniezanie choc wystarczy popatrzec jaka jest pogoda i jaka bedzie.Bezmuzgowie bo nie płaca za to tylko my wszyscy.* armat po 20KW każda do tego dwie pompy po 50KW razy stawka za KW-at w wersji przemysłowej razy ilośc godzin.Czy na stoku nie moze pracować ktos kto ma o tym pojecie,a nie koszykasz

user
Potyliczny 195.136.179.58 10:11:52 10-01-2020

Przed wyborami każdy obiecuje:) Kto wierzy ten frajer:) Korwin powiada że wiekszość ludzi to d.bi.e więc demokracja to rządy idiotów. Ma sporo racji w tym przypadku:D

user
Mati 81.161.203.138 06:32:29 11-01-2020

Przecież ten niby kierownik jest kompletnie pusty i nie ma kompletnie pojęcia  bo z kąt na kasie miał się nauczyć  to kto ma pani dyr doradzić. A Pana Roberta nikt nie chce tam posłuchać a gość jest w temacie ale nie nie jest z tej opcji i jest nie wygodny.

user
Grzegorz 81.161.203.138 09:27:49 12-01-2020

Jeśli płacili by ze swojego portfela to tak by nie robili, a poco liczyć każdą złotówkę przecież to nie moje miasto zapłaci a jak braknie kasy to prezydent dorzuci tym nierobom że stoku. Wystarczy popatrzeć do tej zielonej budki przy wyciągu bez względu na porę dnia cały czas pracownicy przepraszam te nie Roby prowadzą między sobą konwersację , który mądrzejszy chyba.

user
Tadeusz 79.191.68.233 10.01.2020
Krótka ławka PiS.Pani Leniart wraca na stanowisko wojewody.Jedna z nielicznych z naszego PiS umiejąca czytać pisać i myśleć.W całym regionie nie udało się znaleźć kandydata,następcy  by spełniał te warunki. 
user
Koki i Loki 83.31.27.68 10:46:42 10-01-2020
No, jak pchała się Lucy, dobijał się Król Maciuś Ostatni z Przemyśla - to woleli w PiS-ie mniejsze zło... i jest powrót.Mało mnie on co prawda zachwyca, ale jest.
user
Stary 46.215.120.107 10.01.2020

Na taczkach ich trzeba wywiezc. Wstyd.

user
Gość 185.25.123.207 10.01.2020

Regia rządziła z PO z PIS  a teraz chyba dalej kombinuje z  kim będzie lepiej bo dużo krzyczy a potem cichutko wstrzymujemy się  żeby mieć otwarte okno bo  a niż nie wiadomo z kim będzie korzystniej

user
Konon 31.183.252.113 11.01.2020

Ja nie jestem w stanie pojąć jak do miasta nie można przez tyle lat sprowadzić jednego inwestora już nie mówię o kilku. 

Mam na myśli jakiś zakład produkcyjny np fabryka makaronu czy żyletek do golenia takie zakłady np funkcjonują w Rzeszowie.Miejsca jest bardzo dużo na takie inwestycje.Dlaczego to miasto to obraz nędzy i rozpaczy.Pośmiewisko całej Polski.Czy jest realna szansa na to że tu kiedykolwiek coś się uda.?  Aha zapomniałem miasto turystyczne.Turystów tylu że hotele pękają w szwach.

user
Xyz 89.230.223.81 11.01.2020

 Musimy powstrzymac to szaleństwo, Przemyśl pada trzeba powołać zarząd komisaryczny

user
Przemyski obserwator 37.47.82.49 18:04:07 11-01-2020

Jako stary i stały przemyski obserwator stwierdzam że ta upadła pod każdym względem mieścina już się nie podniesie. Nawet jeden czy więcej inwestorów nic nie uzdrowią gdyż niemal wszyscy młodzi w wieku produkcyjnym wybyli z zadupia, może będą zatrudniać nas emerytów bądź rencistów za najniższą krajową. Ale jaki suweren tacy włodarze, jaki pan taki kram. I odprawić mszę nie za miasto Arras a za upadła przemyską mieścinę. Tyle uzupełnienia. 

user
Robert 81.161.203.138 00:45:55 13-01-2020

Bardzo dobrze mówisz. Tylko nie wiem czy już nie jest za późno. Masz rację ratujmy jeszcze co się da.

user
Wojtek i reszta 89.230.223.81 11.01.2020
Szanowny Panie prezydencie niech Pan odjedzie bo nic Panu nie wychodzi, nie tak miało być,  czas już odejść.Pakuj Pan zabawki i  żegnaj, mydl oczy innym. My już przejrzelismy na oczy
user
tik tak 83.28.66.136 12.01.2020

Ten Pan "Bohun"powinien najpierw opowiedzieć o sobiee - co sam na swoim osiagna???

user
Mitek 89.101.46.249 23:56:29 17-01-2020

Ty <tiki taki> napisz najpierw co Ty  w swoim gównianym życiu osiągnąłeś? Zapewne  WIELKIE ZERO. Żeby się wypowiadać na jakikolwiek temat trzeba mieć choć minimum wiedzy. Ty żadną wiedzą nie grzeszysz, więc oszczęć ludziom  swojej głupoty i nie wypowiadaj się publicznie. 

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium