Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 217/2020, Wtorek 4 sierpnia 2020 r., Dominika i Protazego
Opublikowano
Przemyśl
Dziś sędziowie – jutro ty
Pod koniec grudnia w dziesiątkach polskich miast o godzinie 18 odbyły się demonstracje przeciw projektowi ustawy mającej dyscyplinować sędziów. Również w Przemyślu przed sądem rejonowym około stu osób protestowało przeciw nowelizacji złożonej przez PiS, która przewiduje możliwość karania za podważanie skuteczności powołania innego sędziego czy za działalność polityczną. Protesty odbywały się pod hasłem „Dziś sędziowie – jutro ty”. Organizatorami przemyskiego był Komitet Obrony Demokracji oraz „Rebelianty Podkarpackie”.

– PiS wypowiada otwartą wojnę niezależnemu sądownictwu. Planuje represje wobec sędziów i prokuratorów włącznie z wydaleniem z zawodu! Otwarcie nakazuje zaniechanie stosowania prawa europejskiego! To koniec trójpodziału władzy oraz krok w kierunku wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej! Dziś chyba nikt nie ma wątpliwości, że wszelkie argumenty w procesie destrukcji, jakich używa Zjednoczona Prawica, są zasilane swoistą energią kłamstwa – mówił w swoim wystąpieniu Witold Domański z Komitetu Obrony Demokracji.

– Kiedy zarzucano Dudzie, że (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
29 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Pjoter 85.89.174.196 04.01.2020

Co za same stare dziady? Sędziów bronicie? A co to sami się nie potrafią obronić. SUABO!

user
Tadeusz 79.191.68.233 04.01.2020

Za Stalina też nikt nie podskoczył.

Ale najbardziej ponure było to że sędziowie byli AK-owcy  zawsze orzekali w sprawie AK-owców.

Wyroki były w tych przypadkach bardziej niż srogie a wręcz zabójcze

user
adwokat 185.38.225.4 04.01.2020

Nie mają  niczego pożytecznego do roboty to pryki stoją i protestują, połowa pewnie nie o co w tym wszystkim chodzi, ale stoją. Taki to już ciemnogród pozostanie. Sami starcy, pewnie po proteście pójdą na roraty i dzień zleciał.              

user
Ja 77.111.247.32 04.01.2020

UBeckie dzieci bronią Ubeckich sądów. 

user
obywatel 185.38.225.7 04.01.2020

 Do "Ja".  Jakie UBECKIE dzieci i jakie UBECKIE  sądy?  "Zaczadziłeś" się partyjniackim neokomunistycznym dymem i propagandą? A może jesteś beneficjentem "dojnej zmiany" neokomunistycznej, że tak pierd..isz? Co powiesz o Piotrowiczu komunistycznym prokuratorze obecnie "sędzią" w  TK lub jego Szefowej Przyłębskiej, która nominację sędziowską otrzymała za "komuny" i wielu,  wielu innych neofitów, oportunistów i lizusów , którzy dla kariery i kasy zrobią wszystko aby tylko utrzymać się przy korycie i zadowolić towarzyszy z Partii.

user
zwykły człowiek 77.111.247.110 22:24:37 04-01-2020

zrobiłeś pomyłkę powinieneś się podpisać Ubywatel.

user
Sedzia 83.31.30.69 12:49:40 05-01-2020

UBeckie dzieci bronią Ubeckich sądów.

user
nitro 89.230.69.144 12:55:23 05-01-2020

za 500 plus i tvp pis propagande dadza sobie jaje wyrznac. 

user
Obywatel 37.248.249.219 04.01.2020

Dobra hejterzy z PiSu. Idziecie już spać. O Konstytucji niewiele się nauczyliście.  Dobranoc.

user
P.K 83.28.100.70 22:48:56 20-01-2020

Ilu tych sędziów miało konstytucję w dłoniach ? 

user
Dok 5.173.48.159 04.01.2020

Nawet x3 i setki tam by nie naliczyl. Pewnie mmaja tajemniczy KOD do liczenia frekwencji.

user
pisior 185.38.225.2 05.01.2020

Ile za ten ''protest'' płacili ?

user
nitro 89.230.69.144 12:55:58 05-01-2020
ty dostajesz 500 plus ???
user
Maria 94.254.202.243 05.01.2020

Ja też tam byłam wszysty stali to ja też stałam i słuchałam co mówią. Nic z tego za bardzo nie rozumiem . Nawet na jednym zdjęciu jestem haha

user
Wojtek 81.161.203.96 05.01.2020

Skoro zasady funkcjonowania sądów regulują przepisy prawa tworzone przez władzę ustawodawczą, a więc przez polityków, to jak sędziowie mogą mówić o byciu niezależnym? Niestety, ale mylą pojęcie niezależności od niezawisłości. Niezawisłość to zasada wymiaru sprawiedliwości, zgodnie z którą sędzia rozstrzygając sprawę podlega wyłącznie Konstytucji i ustawom. No właśnie, „ustawom”, a więc czy się z nimi zgadzają czy nie, muszą działać zgodnie z tym co tworzą politycy.  

user
Ja 31.183.189.254 05.01.2020

Brawo Przemyśl się budzi 

user
def 31.183.221.229 10:22:35 07-01-2020

Ok 20 osób to nawet rodziny sędziów miały ten protest daleko w d...e a nie jak pisze JS ok sto osób pewnie mu tak kazali napisać

user
wwwwwww 94.40.44.230 05.01.2020

a ja mam w poważaniu całą politykę po pis kod itp. nakręcajcie się sami ja nie mam na to czasu ani ochoty i nikt nie będzie mi ustawiał mojego życia tylko ja sam a nie tam jakieś partie i ja wam tego życzę w nowym roku a nie stania na ulicach w zimnie protestując i nie wiedząc nawet o co chodzi tylko leżakowania na ciepłej plaży gdzie niedługo właśnie lecę...

user
kierowca 83.28.66.166 05.01.2020

Widziałem to zbiegowisko i moze tam było 30-40 osób z tego część przechodnów.Kpina

user
Adek 94.254.198.48 05.01.2020

Ostatnia ostoja komunizmu do obalenia,tą kasta ma krew na rękach.

user
obywatel 185.38.225.7 05.01.2020

Faktycznie PiS to ostatnia ostoja komunizmu. Piotrowicz, Kryże, Kujda, TW Wolfgang i wielu,wielu innych oportunistycznych klakierów partyjnych zdolnych dla władzy i kasy przefarbować się.

user
Ja 77.111.247.58 15:27:47 05-01-2020

Zapomniałeś o sobie UBywatelu! To wasza metoda Ubecko - komunistyczna. Kłamstwo.

user
mariusz 150.143.36.88 16:40:25 05-01-2020
Posłuchaj ty malutki człowieczku ostatni bastion komuchów  Miller i cała reszta dostała się do parlamentu Europejskiego dzięki takim betonom jak ty . Żenujący obleśny gnom jest z ciebie który nie zasługuje na to żeby się odpryskać na twoje drzwi.
user
gosc 79.191.74.177 05.01.2020

ja nie broniący seziów dzisiaj zastanawiam sie ile dostał  bym za zakladanie koszulek na pomniki? czy tez sąd uniewinnił by mnie. 

user
teodor 150.143.36.88 05.01.2020

Na tych zdjęciach znane twarze , byli funkcjonariusze aparatu bezpieki i starych układów sędziowskich  i ich znajomi emerytowani milicjanci . Po frekwencji widać ze jest to ustawiona manifestacja czerwonego robactwa. Brawo Ziobro , sadownictwo misi być przeorane do samiutkiego spodu. Należy zlustrować sędziów , prześwietlić życiorysy ich i ich rodzin. Jak to ktoś opisał w jednym z artykułów w aferze z nieruchomościami   Przemyślu ze to miasto  jest bastionem kryminogennych układów miedzy adwokatami , sędziami , notariuszami i urzędami. Wiadomo powszechnie ze kilku prywatnych zarządców nieruchomości którzy na przełomie lat 1998 a 2018 dziesiątki razy wyjeżdżali do Izraela , Francji , USA i Kanady po to żeby stać się w ekspresowym czasie właścicielami wielu intratnych nieruchomości nie tylko w Przemyślu  lub ich " prawnymi " zarządcami . Moim zdaniem gdyby ktoś tak na prawdę z wymiaru sprawiedliwości  chciał sprawdzić majątki tych oficjeli to wiele osób musiało by oglądać niebo w kratki . Manifestacja tej garstki osób przed sadem w Przemysłu jest tak naprawdę obroną starego układu korupcyjno-towarzyskiego. SĄDY W POLSCE MUSZĄ BYC ZREFORMOWANE I TO NATYCHMIAST.

user
asdf 37.47.105.98 05.01.2020

Skutek grubej kreski . Brak weryfikacji . Sądy miały oczyścić się same i jakoś się nie oczyściły .

user
teodor 150.143.36.88 07.01.2020

Wystarczy  prześwietlić majątek co najmniej trzech zarządców nieruchomości  z samego przemyśla z ostatnich 15 lat . Nowo pobudowane domy  pod Przemyślem , luksusowe samochody , konta w bankach poza polską ,  apartamenty w Hiszpanii i Grecji  czy Chorwacji , opłacane intratne studia dla  dzieci .

user
mk 91.193.208.140 07.01.2020

" która przewiduje możliwość karania za podważanie skuteczności powołania innego sędziego czy za działalność polityczną.". Władza Ustawodawcza , czyli Sejm i Senat  -- wybieralne w wyborach samorządowych . Władza Wykonawcza   w tych samych wyborach . A KTO WYBIERA  "WŁADZĘ SĄDOWNICZĄ" ?. TO dzadowstwo nazywajece samo siebie "kasta :  samo  skazuje siebie  na radykalne zmiany . Sa liczne materiały filmowe przedstawiane  w tv , gdy w czasie ;okrągłego Stołu , stary sedzia  mówi / nagranie / ,ze wszystko trzeba zmenic , ale sądy  nie . Z kolei ten sędzia   z wielkim lbem / Rzepliński  - nagranie  / stwierdził ,że należy zmienić wszystko , żeby pozostało tak , jak jest ".  Skoro wszędzie zaszły  w ciągu minionych 30 lat głębokie zmiany , to dlaczego nie miało by być zmian w polskich sądach? . 

user
teodor 150.143.36.88 12.01.2020

Wczoraj w warszawie w czasie protestu tzw . 1000 tóg dało się zauważyć  ze ta cała manifestacja była ustawiana przez KOD . Tak jak zauważyli dziennikarze 70% uczestników tej żałosnej manifestacji to byli działacze KOD-u oraz byłych funkcjonariuszy SB , Milicji  , i agenci WSI ubrani w togi sędziowskie . To oni chcą żeby było tak jak było , to oni chcą żeby wyroki uzgadniane  na spotkaniach towarzyskich, biznesowych , burdelach z panienkami a nie na wokandach w sadach.  Sady musza być wolne od korupcji i od koleśiowskich lewackich układów . Tylko radykalna reforma sadownictwa doprowadzi do tego ze w sadach będzie można oczekiwać przestrzegania prawa dla każdego obywatela a nie w myśl zasady kto da więcej lub kto ma większe wpływy na sędziego ten sprawę wygrywa. Moim zdaniem większość sędziów z nowego pokolenia jest sędziami uczciwymi  i rzetelnymi tylko ten stary beton i spuścizna komunistyczna  broni dawnych układów jak niepodległości.  Sądzę ze Ziobro nie jest ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym z moje bajki ale jak dotąd żaden z jego poprzedników  nie zdobył się na odwagę żeby sady w Polsce zreformować . Wiec nasuwa się pytanie zasadnicze  jeżeli nie Ziobro to który z polityków lub palestry sadowniczej zdobędzie się na tak heroiczną walkę o uczciwe sady w Polsce  ?

nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium