Życie Podkarpackie nr 14/2020 Życie Podkarpackie nr 14/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 99/2020, Środa 8 kwietnia 2020 r., Dionizego i Januarego
Opublikowano
Przemyśl
Przemyśl: Wyprzedzanie na przejściu i natychmiastowa karma
Kierowca wyprzedza na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu Słowackiego i Obozowej. Wkrótce czeka nas kolejna zmiana przepisów ruchu drogowego, która tym razem będzie dotyczyć pierwszeństwa pieszych przed przejściem. Jak kierowcy poradzą sobie w nowej rzeczywistości, skoro bardzo często nie respektują obecnie obowiązującego prawa?
45 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
iz 89.64.45.54 22.12.2019

O jakim tu wyprzedzaniu jest mowa? Czy wy wiecie czym jest wyprzedzanie? Tu kierowca jechał swoim pasem i miał do tego prawo. Kierowca nr 2 który zatrzymał się przed przejściem, chciał wymusić zatrzymanie się drugiego kierowcy "bo on ma taki kaprys żeby przepuścić pieszych".  Poza tym mógł nie widzieć że ludzie idą przez przejście, bo ten samochód mu po prostu zasłonił. Sam jestem kierowcą i nienawidzę, jak mimo, że piesi nie wbiegają na przejście tylko spokojnie czekają, to jakiś nadgorliwy kierowca postanawia spowolnić cały ruch i się zatrzymać, żeby ich wpuścić i wtedy cała reszta też musiałaby stanąć razem z nim... Powinna być jakaś edukacja w tym kierunku, bo teraz wygląda to jak samowolka i kierowanie ruchu, do czego zwykły kierowca nie jest uprawniony.

user
koniu 37.30.52.134 20:26:02 22-12-2019

Człowieku kto ci dał prawo jazdy? Co ty wypisujesz za bzdury? Dramat i 7 metrów mułu.

user
Kiki 185.25.123.164 20:39:23 22-12-2019

Masz obowiazek zatrzymac sie przed przejściem gdy ktos stoi na chodniku przy przejsciu dla pieszych;))) 11

user
Megi 83.31.182.168 20:41:50 22-12-2019

To ja dziękuję za takiego kierowcę jak Ty chyba logiczne jest ze skoro jedno auto się zatrzymało to ten drugi też musi bo jest przejście a chyba Pr, wpisów nie znasz bo pieszy ma pierwszeństwo!!!! Strzeż Boże od takich kierowców 

user
Kikisriki 89.68.175.84 20:43:16 22-12-2019

Może napisz z jakiego artykułu kodeksu ta Twoja bzdura wynika.

user
Emu 185.38.225.2 20:52:01 22-12-2019

Rozumiem, że jakbyś jechał lewym pasem to prosto po nogach. Super. 

user
soia 94.40.75.201 21:22:12 22-12-2019

BĄDŹMY OSTROŻNI - ZYCIE.PL

user
Apachaiek 5.172.238.177 22:40:43 22-12-2019

Jeśli chcesz się czepiać szczegółów to zauważ, że kierowca pierwszego pojazdu nadal się poruszał i nie do końca zatrzymał.

Było to w takim razie wyprzedzania. Mam nadzieję, że kiedyś stracisz prawko bo z takim rozumowaniem jesteś zagrożeniem na drodze.

user
Pffft 62.140.137.58 02:52:05 23-12-2019

Powinni Cię namierzyć i zabrać prawo jazdy. 

user
Ja 5.173.32.51 04:54:33 23-12-2019

Wyprzedzanie – manewr przejeżdżania obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku. 

user
Łukaniu. 5.184.241.67 05:44:59 23-12-2019

Ty chyba prawko za dwa swiniaki uzyskałem. Za te bzdury powinni Ci zabrać to prawko jeśli wogole go posiadasz. 

user
Abc 5.184.199.27 06:14:32 23-12-2019

On chciał wymusić zatrzymanie drugiego auta. Prawo jazdy nie ma nic do rzeczy dzbany!! Pieszy nie ma pierwszeństwa stojąc na chodniku. 

user
Hj 193.192.177.135 06:38:12 23-12-2019

Ales cymbał

user
Ja pier 46.134.85.121 07:24:07 23-12-2019

Stonoga mial rację co się powinno z wami robić. Zatrzymując się przed przejściem na ruchliwej ulicy prowokujecie wypadek!! Nie każdy chce się spowalniac tak jak wy. Wasze Prawko do zwrotu. 

user
Mecenas 31.183.173.185 07:24:09 23-12-2019

iż    -  myślę i jestem pewien, że już pora przesiąść się na komunikację miejską za pisanie bzdur. 

Jeszcze jest chwila czasu niczym zabiorą prawo jazdy. 

user
SG 91.199.250.19 08:06:43 23-12-2019

Nie mów tego głośno, że jesteś kierowcą bo po tym co piszesz widać że nie znasz przepisów ruchu drogowego. To co zarejestrowała kamera jest dozwolone wyłącznie w miejscu gdzie jest sygnalizacja świetlna. 

user
Eh 46.134.85.121 08:23:42 23-12-2019

Typ stworzył zagrożenie zatrzymując się. Szeryf drogowy którego powinno się palowac. 

user
gumis 193.242.142.145 08:50:27 23-12-2019

Przepis wyraźnie zabrania wyprzedzania na przejściu i przed nim. Dodatkowo zabrania omijania pojazdu, który zatrzymał sie aby przepuścić pieszych.

Więc nie kompromituj się i oddaj prawo jazdy zanim kogoś zabijesz!

Ja takie sytuacje z kamery po prostu wysyłam w odpowiednie miejsce. Mandat najlepiej przypomina o przepisach!

user
Abc 37.30.54.102 09:24:28 23-12-2019

Skoro mógł nie widzieć czy piesi są na przejściu, to tym bardziej powinien się zatrzymać i upewnić. Właśnie takie sytuacje często kończą się czyimś kalectwem lub śmiercią

user
Ja 81.161.192.181 09:36:22 23-12-2019

Durny człowieku przed przejściem ma zwrócić szczególną ostrożność 

user
WD-40 31.1.244.58 17:20:42 23-12-2019

Jesteś dzbanem

user
marcin2 62.133.129.23 19:06:26 23-12-2019
dobrze napisał mnie też wkurwia jak jeden jakiś świętojebliwy staje bo on musi pokazać jaki to jest dobry i miłosierny i cała reszta musi za nim stawać i to tylko spowalnia ruch i powoduje korki i wyższe spalanie
user
z 83.31.40.54 15:28:27 29-12-2019

Autor filmu też łapie się na art. 19  pkt. 2 mówiący, że kierujący jest zobowiązany hamować w sposób nie powodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu. O mały włos spowodowałby najechanie na tył swojego pojazdu przez wyprzedzonego chwilę wcześniej Peugeota 206! Wyprzedzanie tuż przed przejściem też nie łapie się w kryteria bezpiecznej jazdy.

user
modem 46.186.30.122 15:57:18 12-01-2020

user iz 89.64.45.54 22.12.2019 O jakim tu wyprzedzaniu jest mowa? Czy wy wiecie czym jest wyprzedzanie? Tu kierowca jechał swoim pasem i miał do tego prawo. Kierowca nr 2 który zatrzymał się przed przejściem, chciał wymusić zatrzymanie się drugiego kierowcy "bo on ma taki kaprys żeby przepuścić pieszych".  Poza tym mógł nie widzieć że ludzie idą przez przejście, bo ten samochód mu po prostu zasłonił. Sam jestem kierowcą i nienawidzę, jak mimo,--------------------------------------------------------------------------------------

dokładnie jechał swoim pasem, po za tym ze by wyprzedzic musi byc zmiana pasa ruchu, co z tego ze wyprzedzanie jest to przejezdzanie obok pojazdu w tym samym kierunku , przy wymijaniu tez macie "przejezdzanie obok"

pojazd jechał swoim pasem w inne miejsce a drugi pojazd zatrzymał się jednoczesnie skręcając w prawo aby przepuscic pieszego

to tamci z tyłu muszą uwazać

user
... 185.25.123.146 22.12.2019

To troll A Wy się spinacie jak gumka w majtkach... eh

user
brawo dla pał 185.25.123.209 23.12.2019

Choć raz pały zareagowały należycie i nie udali, że nic się nie stało lub, że niczego nie zauważyli.

user
Giść 46.134.138.252 12:15:08 23-12-2019

Jak zareagowały należycie ktoś dostał mandat przez durnego kierowcę który nagrał całą tą sytuację to on sam powinien dostać mandat za stworzenie niebezpieczniej sytuacji na drodze wyprzedzając peugeota i zajeżdżając mu drogę chamowaniem przed nim i przed przejściem , mógł jechać za peugeotem i nie doszło by do całej tej  sytuacji .

user
Xyz 31.0.70.1 23.12.2019

W tym kraju wszystko się wydaje chore . W ogóle lepiej nie wsiadać do auta i nie wychodzić z domu bo ci coś dokleja i cię zamkna.a ci do sytuacji to kara A to że gościu po prawej się za trzymał jak by się nie zatrzymał to nie było by tematu. A zatrzymał się tylko dlatego że jechał prawym pasem i skręcał w prawo. Jestem pewny że gdyby sytuacja się odwróciła to gościu z lewego pasa zrobił by to samo a gościu z prawego pasa nawet by nie spojrzał jadąc prosto. Moim zdaniem lepiej że przejechał dostosowując prędkość do sytuacji niż by miał na siłę hamowac.

user
Jajko 94.254.176.8 23.12.2019

Zajechales drogę na dochamowaniu na prawoskrecie i wymusileśhamowanie ,tyle że udało Ci się zatrzymywać narażając tego z tylu na dobitke 

user
Jajko 94.254.176.8 23.12.2019
A też jest taki przepis że bezpośrednio pieszy nie może wejść przed pojazd jadący, niewiem czy ktoś wogole o tym pamieta 
user
Nergal 185.38.227.4 23.12.2019

Kierowca na lewym pasie gdyby zachamowal gwałtownie może stworzyć niebezpieczna sytuacje na drodze, a nagrywajacy powinien dostać mandat za wymuszenie wjechał przed samochód i zaraz zatrzymał, wymuszenie i stwarzanie niebezpiecznej sytuacji na drodze. 

user
gumiś 193.242.142.145 09:41:52 23-12-2019

A gdybyś wziął słownik ortograficzny do ręki, to też by się nic nie stało...

user
Lol 185.239.43.6 20:49:02 01-01-2020

Trzeba jeszcze umieć korzystać ze słowników, ta zdolność powoli obumiera...

user
Pieszy 178.239.10.202 23.12.2019

Na filmie widać, że ruch jest mały. Piesi spokojnie czekają aż prezejadą samochody a durnota zatrzymuje się stwarzając zagrożenie. Może miesiąc temu miałem okazję spotkać kretyński ego szofera. Chciałem przejść na drugą stronę ulicy ale trafiłem na falę aut bo chwilę wcześnie zapaliło się zielone światło dla samochodów.  Stanąłem 2 metry od krawędzi jezdni i czekałem na zmianę świateł.  Nie rozumiem dlaczego idiota szoferak zatrzymał się i doprowadził do stłuczki jadących za nim dwóch samochodów. Przejście bez sygnalizacji znajdujesię około 100 metrów od skrzyżowania 

user
Teresa 81.103.0.96 23.12.2019

Jesli samichod sie zatrzymal,widocznie nie na ,,siku,,Trzeba byc czujnym jako kierowca,bo rozne rzeczy sie zdazaja.Nik nie jest krolem szosz,tylko uzytkownikiem.Pieszy i kierowca.

user
Mk 31.183.243.133 23.12.2019

A manewr kierowcy z auta z kamerą to niby taki super był?  Wyprzedził jadącego prawym pasem Peugeota tylko po to żeby wskoczyć przed niego i się nagle zatrzymać przed pasami. Kierowca Fiata mógł nie widzieć pieszych przy przejściu a hamowanie Peugeota mógł zinterpretować jako zwolnienie przed skręceniem w prawo.  

Co nie zmienia faktu że przed przejściem powinien zachować szczególną ostrożność 

user
spostrzegawczy 83.3.80.17 23.12.2019

To nie było wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, tylko kierowca nie zatrzymał się przed przejściem i nie przepuścił pieszych, sytuacja niebezpieczna dla przechodzących.... Osobiście jakbym widział że auto na prawym pasie się zatrzymuje, zwolniłbym i pewnie zatrzymał widząc osoby na przejściu..

user
marcin 62.133.129.23 23.12.2019

to nie jest żadne wyprzedzanie

user